Εσεις τι οδηγος ειστε? - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Τεχνικές οδήγησης Για να διδάσκουν οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιος ειναι ο ενστικτωδης τροπος οδηγησης σας
Σας αρεσει να οδηγειτε αργα χαλαρα? 12 11,01%
Να πηγαινετε με τα πλαγια αλλα μονο οταν ειστε μονος ? 26 23,85%
Να κανετε την μια σφηνα μετα την αλλη (αλλωστε ολοι ειναι αργοι...)? 5 4,59%
Γρηγορα αλλα οχι επιθετικα? 66 60,55%
Ψήφισαν: 109. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
02-02-08, 20:49   #31
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz
Ακριβως το αντιθετο λεω...για αυτους που πανε αριστερα και σιγα.
Κι αυτοί τα ίδια κάνουν γιατί την μία φορά που θα δουν τον καθρέφτη στα 500Km και θα κοιτάξουν την απειλητική μούρη με τον κατεβασμένο προφυλακτήρα από το 3άρι σου ή την σφήνα από μια 355, θα πουν

"κοίτα τον που μου παίζει φώτα και το παίζει γρήγορος! Άστον εκεί να κουρεύεται..."

(απλά ξέχασα να τους συμπεριλάβω στο άνωθεν post )
06-02-08, 00:25   #32
JuNiOr_

Drives: E92 320i
με το Ε46 ημουν σχεδον παντα στη τσιτα,δε ξερω με προκαλουσε... τωρα μιας και ειμαι και στο στρωσιμο ηρεμια...
αν και οφ -τοπικ το σαββατο στη παραλιακη εθεαθει κοντρα με μαυρη Μ3 Ε46 και μολυβι 335..ηταν κανεις απο δω
Ο χρήστης JuNiOr_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
11-06-09, 01:18   #33
Natali-beba

Status: Innactive Imp.Users
Περιοχή: Mosxato

m aresei na odigw grigora,alla poso grigora mporeis na pas me mia 316ci????den travaei kai polu dustixws...vari autokinito kai liga ta kuvika tou....ola auta vevaia mono otan eimai moni....asxeta me to pooso travaei i oxi to autokinito riska me allous mesa den pernw pote!!
Ο χρήστης Natali-beba δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
11-06-09, 12:53   #34
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz
Ακριβως το αντιθετο λεω...για αυτους που πανε αριστερα και σιγα.
Κι αυτοί τα ίδια κάνουν γιατί την μία φορά που θα δουν τον καθρέφτη στα 500Km και θα κοιτάξουν την απειλητική μούρη με τον κατεβασμένο προφυλακτήρα από το 3άρι σου ή την σφήνα από μια 355, θα πουν

"κοίτα τον που μου παίζει φώτα και το παίζει γρήγορος! Άστον εκεί να κουρεύεται..."

(απλά ξέχασα να τους συμπεριλάβω στο άνωθεν post )
Δυστηχως υπαρχει αυτη η νοοτροπια...επειδη παει αριστερα και το ανωτερο οριο ειναι πχ 120χλμ/ω ,νομιζει οτι εχει το δικαιωμα να το παιξει τροχονομος και να μου επιβαλει να πηγαινω και εγω με 120χλμ/ω (αποτρεποντας καθε δυνατοτητα προσεπρασης κτλ πραγμα για το οποιο ουσιαστικα υπαρχει η αριστερη λωριδα). Αυτο ειναι παντελης αγνοια του Κ.Ο.Κ ο οποιος σε υποχρεωνει να οδηγεις παντα στην πιο δεξια το δυνατον λωριδα.

Αλλα αυτα πλεον ειναι ψιλα γραμματα
11-06-09, 13:40   #35
atha

Περιοχή: malmoe-sweden

Drives: E92 335i
μεσα στη πολη σαν ολουσ τουσ αλλουσ συνηθως ,στουσ αυτοκινιτοδρομους αεροπορια και οταν δεν εχοθν και κινιση αρχιζω να παιρνω και πιο επιθετικεσ γραμμες ,απο αριστερα οσουσ δεν πανε στην ακρη(συνιθως βγαζω αριστερο φλας γυρω στα 300 μ πριν τον φτασω)
Ο χρήστης atha δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
08-05-10, 10:21   #36
GOUROU

Drives: E92 320i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο timos Εμφάνιση μηνυμάτων
panoz ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ "ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΚΑΠΟ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΝΑ "ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤΠΑΓΚΑΖ". ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΙΔΙΑ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΘΥΡΙΑΚΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΙΔΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΕΝΑ Χ3 ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ .
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΧΩ ΕΝΑ 320 Ε92 ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΜΟΥ!!!!! ΟΜΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΕΦΙΑ ΕΧΩ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΑΩ ΤΟ 320 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΝΑ 335 ΚΑΙ ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ Μ3!!!! ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΟΔΗΓΗΣΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ
Ο χρήστης GOUROU δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Tags
ηρεμος, τυπος

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές