Που προτιμάτε να κάνετε service το αυτοκινητό σας? - Page 3 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » Forum Polls » Που προτιμάτε να κάνετε service το αυτοκινητό σας?

Forum Polls Τα δημοψηφισματα του φορουμ

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Που προτιμάτε να κάνετε service το αυτοκινητό σας?
Σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της BMW 17 43,59%
Σε εξειδικευμένο συνεργείο BMW 15 38,46%
Σε άλλο συνεργείο 4 10,26%
Προτιμάτε να το κάνετε μόνοι σας 3 7,69%
Ψήφισαν: 39. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
08-09-11, 22:21   #21
jimaras

Το avatar του χρήστη jimaras

Status:

Drives: E60 523Ι
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτέ σε εξουσιοδοτημένο!!! Ποτέ ξανά...με εκνευρίζει αφάνταστα που δεν με αφήνουν να είμαι δίπλα στο αμάξι μου. Αφου πληρώνω , θέλω να βλέπω και τι κάνουν...

εχει συμβει και σε μενα με την mercedes Α160 της μητερας μου. αφησα το αυτοκινητο μου ειπαν να κατσω να περιμενω στην αιθουσα αναμονης ( οπου περιμενα αρκετα ) και μετα σκεφτομουνα αν επρεπε να τους εμπιστευτω οτι εκαναν τα παντα που επρεπε. Ενω στην achaia motors μπορουσα να ειμαι διπλα στη μπεμπα και να βλεπω οτιδηποτε γινεται αν και οι μηχανικοι με κοιταγανε σα να λεγανε ''τι κανεις εδω ρε''
Ο χρήστης jimaras είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-09-11, 02:01   #22
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Σε αντιπροσωπεία μου χτυπήσανε τετραπίστονες Brembo με σφυρί για να αλλάξουν τακάκια και "πρεσάρανε" πίσω σινεμπλόκ με 32άρι καρυδάκι και σφυρί.
Στην ίδια αντιπροσωπεία τους έδειξα πώς βάζουνε λάδι και κάνουν εξαέρωση στο υδραυλικό πορτ-μπαγκάζ.
Σε εξουσιοδοτημένο έγινε έλεγχος για τακάκια και δεν βάλανε σωστά τον έναν πείρο αφήνοντας το τακάκι πρακτικά στον αέρα.
Σε άλλο εξουσιοδοτημένο κοιτάγανε το αυτοκίνητο για μια βδομάδα και δεν μου λέγανε τι ανταλλακτικά χρειάζονται μετά από ατύχημα για να φτάσω στο αμήν και να τα πάρω όλα καινούρια.
Σε random ανταλλακτικάδικο ξεκινήσανε μπουλόνι στραβά με αερόκλειδο και αχρηστεύσανε το καρέ του μουαγιέ.

Σωτηρία στον κόσμο καμιά...

Έχε χάρη που δεν έχω χώρο, γερανό και 2 σειρές Facom...
Έτσι και την κάνω για Αγρίνιο θα στρώσω τσιμέντο στον πίσω κήπο, θα σκεπάσω ένα κομμάτι του καμιά 30 τετραγωνικά, θα πετάξω έναν πάγκο με μια καλή μέγκενη και θα φτιάξω και μια σταθερή ράμπα.
Και ποτέ ξανά στους ημιμαθείς λωποδύτες αγιογδύρτες Έλληνες που ούτε το TIS δεν αξιώνονται να ανοίξουνε...
TIS στο laptop, bimmerforum και E38.org, ένα Bentley/Haynes manual να βρίσκεται και άντε γεια ωρέ παιδιά!

Επειδή αυτά δεν παίζουνε για κανά χρόνο ακόμα τώρα τελευταία ανακάλυψα κατόπιν συστάσεως έναν ανεξάρτητο που δουλεύει πολύ BMW στο Γηροκομείο και φαίνεται αξιόπιστος, σωστός και καλός. Κι από τιμές μια χαρά. Η νεκροψία θα δείξει κι εκεί όμως...
09-09-11, 10:59   #23
bimmer

Drives: N/A N/A
ετσι ειναι τα πραγματα...θελει πολυ ψαξιμο κατι που πιστευω ολους μας εκνευριζει λογω μηδαμινου χρονου, για να βρουμε τελικα κατι καλο.ακομα και τοτε ομως θα πρεπει να ευχομαστε να μην ξυπνησει το γονιδιο του ελληνα.. τι εννοω? συνηθως στην ελλαδα οταν καποιος δει οτι σε εχει κανει πελατη τοτε ειναι που αρχιζει και σε κοροιδευει και προσπαθει να εκμεταλλευτει την εμπιστοσυνη σου και να στα αρπαξει...γιατι σου λεει ,που να πηγαινει να ψαχνει τωρα για αλλον ???
μου εχει τυχει σε αντιπροσωπεια να ψαχνουν 2 μερες για προβλημα ,δεν το βρηκαν και μου ζητησαν αλλες 2 μερες να το αφησω για να το ψαξουν εξονυχιστικα με εγκεφαλο και οτι αλλο χρειαζοταν και να πληρωσω και ενα ποσο...τηλεφωνο στον ιδιοκτητη της εταιρειαςγια ολα αυτα και με παρεμβαση δικια του δεν θα πληρωνα τιποτα..
εγω ομως σηκωθηκα ,εφυγα και πηγα σε ενα εξιδικευμενο που εμαθα απο ενα φυλλαδιο που βρηκα στο παμπριζ μου και πηγα εκει το αυτοκινητο.
ε, λοιπον αφου του ειπα τι περασα,πηρε αυτος και ο βοηθος του ενα κλειδι και χωρις εγκεφαλο και αλλες τεχνολογιες,σε 10' μου βρηκε οτι ηθελε αλλαγη το λαμδα...
εμεινα στον μαστορα 2 χρονια και μετα βγηκε στην συνταξη και ο βοηθος του εφυγε και ανοιξε δικο του.το μαγαζι το πουλησε σε 2 αλλους βοηθους που ειχε που δεν μου γεμιζαν το ματι.. στο πρωτο σερβις μαλωσα γιατι πηγαν να μου φανε λεφτα ,βγαζοντας αλλαγη καταλυτη που φυσικα δεν τον αλλαξα και πηγε 5 χρονια ακομα.
δεν βγαζεις ακρη, ο κλαδος ειναι απο τους χειροτερους ποιοτικα και το ξερω γιατι ασχολουμαι με την εξυπηρετηση πελατων που στην ελλαδα απλα δεν υπαρχει.
Ο χρήστης bimmer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-09-11, 17:33   #24
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτέ σε εξουσιοδοτημένο!!! Ποτέ ξανά...με εκνευρίζει αφάνταστα που δεν με αφήνουν να είμαι δίπλα στο αμάξι μου. Αφου πληρώνω , θέλω να βλέπω και τι κάνουν...
Πάντως, στο εηξουσιοδοτημένο που πήγαινα και πηγάινω ακόμα καμια φορά, δεν έχουν κανένα πρόβλημα να είμαι από πάνω από το αυτοκίνητο όλη την ώρα.
10-09-11, 19:43   #25
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
στο εξειδικευμένο για να επιβλέπω
Παναγιώτη για να επιβλέπεις πρέπει και να ξέρεις... Ξέρεις?
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-09-11, 17:04   #26
SIOU E36

Το avatar του χρήστη SIOU E36

Περιοχή: ΑΛΙΑΡΤΟΣ

Drives: Ε36 316I
ΜΟΝΟΣ μου τα παντα απο λαδια μπουζι φιλτρα τακακια ειναι παλιο το αμαξι και με περνει να βαλω χερι στο συνεργειο μονο για ιμαντα εκκεντροφορου αυτα!!!!! ακομα και τα αμορισερ μονος μου δισκοπλακες γενικα οτι μπορω το κανω μου αρεσει να ασχολουμε με το αμαξι οσο περισσοτερο μπορω αν και τελευταια το εχω παρατησει

Tags
συνεργεια, service αυτοκινητου, εξουσιοδοτημενα συνεργεια, εξειδικευμενα συνεργεια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές