Γιατί επιλέγουμε BMW; - Page 9 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » Forum Polls » Γιατί επιλέγουμε BMW;

Forum Polls Τα δημοψηφισματα του φορουμ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
09-05-12, 20:49   #81
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Η δική μου εκδοχή είναι η εξής: επέλεξα BMW γιατί όσο δεν το είχα το ήθελα, και τώρα στο 3ο πλέον, μου κάνει τα νεύρα τσατάλια... Άρα, αυτά τα αυτοκίνητα έχουν προσωπικότητα. Επιπλέον, έχουν άφθονο χώρο για να μπορείς να τα δουλέψεις (πχ σου πέφτει κάβουρας για σωλήνα 4" και δεν σφυνώνει πουθενά στη μηχανή), έχουν την τάπα του ρεζερβουάρ από την σωστή πλευρά, έχουν φευγάτη ηχομόνωση, ΔΕΝ έχουν εξωτερική κεραία για το ραδιόφωνο, όταν κλείνουν οι πόρτες νιώθεις ότι έχουν κλείσει πόρτες κι όχι καπάκι από τάπερ, οι περισσότεροι συμεπιβάτες θα ήθελαν να πετάξουν έξω τον οδηγό για να οδηγήσουν λιγάκι αυτό το εργαλείο, όταν από σκαστή 3η βάζεις 4η μέσα στη στροφή -ή και το αντίθετο, αναλόγως του μοτέρ- βλέπεις τους παλμούς της καρδιάς σου στο BC την ίδια στιγμή που σε κοιτάει έντρομος ο οδηγός της Mercedes που πλέει στ' ανοιχτά, γιατί αυτή η φίρμα έχει δώσει μοναδικά αυτοκίνητα και επειδή μπορείς να τα αφήσεις ΚΑΙ βρώμικα χωρίς καθόλου τύψεις.. ΟΚ, είναι μακράν πιο όμορφα όταν λάμπουν (ο Πλάτων ξέρει, κατά το "η θεία Όλγα ξέρει"). Επιπλέον για εμένα, ξέρω να επισκευάζω αυτά τα αυτοκίνητα ενώ θα τα βρω σκούρα με Citroen, μπορώ να βρω ανταλλακτικά ακόμα και στο περίπτερο και επιτέλους μπορώ να κάνω το 5αράκι μου Μ5!!!! .........όταν χωρίσω από τη γυναίκα μου......
Γιάννης-sv2gww.

ΑΑΑΑΑΑΑ!! Και το πιο σπουδαίο μακράν όλων!!! πριν από 6 χρόνια μπήκα σ' ένα φόρουμ (ΑΥΤΟ το φόρουμ κι όχι για SAXO, CIVIC, TT κλπ κλπ κλπ κλπ) και γνώρισα κάποια παλικάρια κι όχι κάγκουρες με τα οποία έχουμε γίνει πολύ καλοί γνωστοί κι ελπίζω ΚΑΙ φίλοι. Για τα σήδερα δεν με πολυενδιαφέρει.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-05-12, 20:59   #82
angelm3
ADMINISTRATOR

Το avatar του χρήστη angelm3

Status:

Drives: E92 M3
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sv2gww Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου εκδοχή είναι η εξής: επέλεξα BMW γιατί όσο δεν το είχα το ήθελα, και τώρα στο 3ο πλέον, μου κάνει τα νεύρα τσατάλια... Άρα, αυτά τα αυτοκίνητα έχουν προσωπικότητα. Επιπλέον, έχουν άφθονο χώρο για να μπορείς να τα δουλέψεις (πχ σου πέφτει κάβουρας για σωλήνα 4" και δεν σφυνώνει πουθενά στη μηχανή), έχουν την τάπα του ρεζερβουάρ από την σωστή πλευρά, έχουν φευγάτη ηχομόνωση, ΔΕΝ έχουν εξωτερική κεραία για το ραδιόφωνο, όταν κλείνουν οι πόρτες νιώθεις ότι έχουν κλείσει πόρτες κι όχι καπάκι από τάπερ, οι περισσότεροι συμεπιβάτες θα ήθελαν να πετάξουν έξω τον οδηγό για να οδηγήσουν λιγάκι αυτό το εργαλείο, όταν από σκαστή 3η βάζεις 4η μέσα στη στροφή -ή και το αντίθετο, αναλόγως του μοτέρ- βλέπεις τους παλμούς της καρδιάς σου στο BC την ίδια στιγμή που σε κοιτάει έντρομος ο οδηγός της Mercedes που πλέει στ' ανοιχτά, γιατί αυτή η φίρμα έχει δώσει μοναδικά αυτοκίνητα και επειδή μπορείς να τα αφήσεις ΚΑΙ βρώμικα χωρίς καθόλου τύψεις.. ΟΚ, είναι μακράν πιο όμορφα όταν λάμπουν (ο Πλάτων ξέρει, κατά το "η θεία Όλγα ξέρει"). Επιπλέον για εμένα, ξέρω να επισκευάζω αυτά τα αυτοκίνητα ενώ θα τα βρω σκούρα με Citroen, μπορώ να βρω ανταλλακτικά ακόμα και στο περίπτερο και επιτέλους μπορώ να κάνω το 5αράκι μου Μ5!!!! .........όταν χωρίσω από τη γυναίκα μου......
Γιάννης-sv2gww.

ΑΑΑΑΑΑΑ!! Και το πιο σπουδαίο μακράν όλων!!! πριν από 6 χρόνια μπήκα σ' ένα φόρουμ (ΑΥΤΟ το φόρουμ κι όχι για SAXO, CIVIC, TT κλπ κλπ κλπ κλπ) και γνώρισα κάποια παλικάρια κι όχι κάγκουρες με τα οποία έχουμε γίνει πολύ καλοί γνωστοί κι ελπίζω ΚΑΙ φίλοι. Για τα σήδερα δεν με πολυενδιαφέρει.

Ο χρήστης angelm3 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-05-12, 11:03   #83
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Status:

Drives: N/A N/A
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sv2gww Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννης-sv2gww.

Εκτος του οτι συμφωνω και επαυξανω σε ολα τα παραπανω, αυτο το κατι που δενει ειναι μια αλλη φιλοσοφια.
Στα τελευταια λογια του Γιαννη στεκομαι και θυμαμαι βολτες, διανυκτερευσεις, πρωϊνα....καφεδακια, και αλλα τοσα ανθρωπων αγνωστων μεταξυ τους που τους δενει μια κοινη αγαπη κι ενα παθος :BMW
Ξεκινας να βγεις απ΄το σπιτι να πας καπου που καποιοι εχουν αποφεσισει να βρεθουν, και λες ''ας παω και γω να τους γνωρισω''.
Και λες οταν αργοτερα επιστρεφεις σπιτι....ΑΞΙΖΕ, να παω γρηγορα στο p.c. να δω ποτε θα κανονισουΜΕ νεα συναντηση.
Ετσι αισθανονται ολοι πιστευω γιατι εχουν την κοινη -λοξα- αγαπη.
Συγκινησεις μιας επιταχυνσης μπορεις να νοιωσεις απο πολλα γρηγορα αυτοκινητα, συγκινηση αγκαλιασματος, θαλπωρης, σιγουριας, ασφαλειας, δυσκολο να στο δωσει αλλη μαρκα....γι αυτο Τ'ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ !!!!
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-05-12, 12:17   #84
black_i

Το avatar του χρήστη black_i

Status:
Περιοχή: Paris

Drives: E87 116i
Χαχαχαχαχα!
Πολύ γέλασα με τη σύγκριση με τα τάπερ. Μόλις γυρίσω σπίτι θα ψάξω να δω πώς κλείνουν.

Για την ώρα, είμαι ανάμεσα σε πολλές μπεμπέκες και περιμένω να πάρω την δικιά μου να φύγω.
10-05-12, 13:21   #85
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
-Να ρε ηλίθιε γιατί κάνει το μπου***λάκι σου!

απάντηση ορκισμένου anti-limo guy χθες βράδυ κι εξηγούμαι:

φύγαμε από παρτάκι στην Σκουφά, αυτός με γκομενάκι ψημένο.
Κάθονται πίσω στο 7άρι και τους βλέπω να πλησιάζουν. Με κοιτάει στον καθρέφτη ο δικός μου, του κλείνω το μάτι και βάζω 10 minutes of pleasure (ψάξτε το στο YouTube, αξίζει) να παίζει δυνατά.
Λίγο A/C για να είναι πιο άνετα τα παιδιά και πάω smooth βόλτα μέχρι το σπίτι των κοριτσιών.

-Ρε μ****α σου χρωστάω και λεφτά. Πάρε για την γκόμενα που μου καβάντζωσες, πάρε και για την βόλτα, κερασμένες κι οι μπύρες.
Και ΝΑΙ, κατάλαβα γιατί σ' αρέσει, αλλά αρνούμαι να καταλάβω πως το απολαμβάνεις όταν τ' οδηγείς.
Αν και τώρα που θυμάμαι τα ****βούνια στην Σερβία, δεν πάει κι άσχημα, εξαιρουμένου κιβωτίου και ψόφιου μοτέρ.

Και κάπου εκεί αρχίζει τα "ώστε το μοτέρ από Μ5 κάθεται κουτί, ε?" "πόσο κάνει ρε, άντε να κάνουμε καμιά μπίζνα να το πετάξουμε πάνω να γουστάρουμε"

Όταν ο ορκισμένος "δεν καταλαβαίνω γιατί σ' αρέσει αυτό το πράγμα" αρχίζει και σου λέει τέτοια, δεν χρειάζεται να εξηγείς τίποτα περαιτέρω...

Είναι η αίσθηση προστυχιάς που βγάζουν πολλά BMW, και ελάχιστα παρόμοια αντίστοιχα μοντέλα σε άλλες εταιρείες.

(σόρυ για την σεξιστική ιστορία από τις δεσποινίδες και τις κυρίες, αλλά χθες το βράδυ ρίξαμε πολύ γέλιο - had to share!)

Tags
bmw enthousiastics, column, editorial, forum poll, idea, opinion, poll, thoughts, what does BMW stands for

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές