Χ5 Προβλημα με δυναμο - ταχυτητες - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρές Χ » Χ5 Προβλημα με δυναμο - ταχυτητες

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
01-03-15, 14:35   #1
ekouroumpas

Drives: E53 X5 3.0si
Χ5 Προβλημα με δυναμο - ταχυτητες

Ζω ένα δράμα, έχω ενα X5 2004 3.0 122000 KM
το πηγα συνεργειο για αλλαγη της βασης στην μπετουγια της πορτας του συνοδηγου και παρατηρησαμε και ενα λευκο καπνο οχι κατι εντονο απο την αριστερη μερια (οδηγου) στην μηχανη.
Αλλάξαμε λοιπον την βαση και μια σωληνα που εχανε καποια λαδακια οπως μου ειπε ο μηχανικος που ζεσταίνονταν και εβγαινε ο καπνός . Επίσης έπλυνε και την μηχανή για να φύγουν τα λάδια.
Αποτέλεσμα έρχομαι στο νησί και με το που βγαίνω από το πλοίο ανάβει η ένδειξη της μπαταρίας . το πάω σε συνεργείο εδώ μου λένε οτι ειναι το δυναμό , το αλλάζουμε με άλλο από την Αθηνά αλλά ούτε και αυτό φορτίζει ( είναι μεταχειρισμενο ) όταν όμως τοποθέτησαν το καινούργιο και έβαλαν εμπρός το αυτοκίνητο άναψαν όλες οι ενδείξεις , λίγο που το οδήγησα δεν άλλαζε ούτε ταχύτητες το αυτόματο , ο ανθρωπος μου είπε ότι φταίει το χαμηλό ρεύμα η ο πολλαπλασιαστης . Και θα ξαναβγάλει το δυναμό να το πάει στον ηλεκτρολόγο
Καμία συμβουλή ... και επίσης κάποιο καλό συνεργείο Πειραιά κοντά....
Ο χρήστης ekouroumpas δεν είναι συνδεδεμένος  
01-03-15, 15:48   #2
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Status:

Drives: N/A N/A
Στο καραβι και πισω φιλε γιατι καπου εχετε κανει βραχυκύκλωμα και πατε για να καψετε ολο το αυτοκινητο.

Ένα απλο βολτομετρο δεν εχει εκει ο φιλος να μετρησει ταση δυναμο ;;

Πολλαπλασιαστης που είναι η γνωστη πλεον καραμελα για ολους που την λενε γιατι την ακουσαν στο...''περιπτερο'' ..δεν είναι 'η τουλάχιστον δεν ΗΤΑΝ πριν.
Μαλλον το αυτοκινητο εχει κανει overvoltage και στα κανει αυτά !!

Καραβι και πισω ...χθες !!!
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές