Τακάκια horror story (σχεδόν) - Page 5 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
20-11-15, 15:22   #41
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή φάση τα 2 αυτοκίνητα παιδιά, όλο έχεις κάτι να κάνεις
Την μηχανή την έδωσες? Μοτοσυκλέτα γιοκ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-11-15, 15:42   #42
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Εδώ κι 1 μήνα περίπου. Από τότε που πήρα το S την καβάλησα μόνο για να την πλύνω, να την πάω ΚΤΕΟ, και 200 χλμ για να την αφήσω στον καινούριο ιδιοκτήτη.

Έφυγε ο φίλος που κάναμε μηχανοβολτες, και στην μαγκουφιά δεν μ' έψηνε. Επίσης η κοπέλα μου δεν πέρναγε καλά με την μηχανή (ποτέ δεν ξεπέρασε τον φόβο του πλαγιάσματος) ενώ από την άλλη το παντιλίκι το εκτιμάει οπότε πλέον η μηχανή δεν είχε πολλά ψωμιά.

Αν σκεφτείς ότι μπόρεσα και την πούλησα και 600 φράγκα ακριβότερα απ' ότι την αγόρασα, και μου βγήκε τζάμπα η συνολική χρήση (τζίνες και ζουμιά, ένα λάστιχο, κάτι μαζεματάκια), έφυγε και δεν το μετάνοιωσα καθόλου.

ΥΓ Όταν την πούλησα την κατέβασα Λωζάνη γιατί ο καινούριος δεν ήθελε να την καβαλήσει 200 χλμ λόγω απειρίας. Λέω σ' έναν φίλο να πάμε μαζί κάτω για να μην γυρίσω με το τραίνο και τα πέτσινα σαν τον παλαβό και ψήνεται. Ανάμεσα στο αν θα πάρουμε (Οκτώβρη μήνα με 13 βαθμούς και συννεφιά) το Lexus-λέγε-με-και-καναπέ-με-ρόδες, ή το S2000-τούνελ-έρχεται-βάλε-ωτοασπίδες μαντέψτε τι διάλεξε:

Και κατέβηκε κι όλον τον δρόμο με ανοιχτή την οροφή.
Κι έβγαζε και σέλφι στον δρόμο. Στις οποίες μπορεί και να προσπαθούσα να κάνω photobombing με το μηχανάκι. Μπορεί και όχι. Δεν ξέρω, δεν λέω...
Και μέσα στην Λωζάνη τον είδα να βιάζει τον συμπλέκτη και τα πίσω λάστιχα σε αποτυχημένες προσπάθειες να γλιστρήσει.

ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΝΟΡΜΑΛ ΘΕΛΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΝΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣΩ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ+ΤΟΡΣΕΝ ΚΑΙ ΚΛΑΣΩ ΜΕΝΤΕΣ

Νομίζω ξέφυγα
20-11-15, 16:33   #43
Z4MC

Drives: F20 118i
Χαχα, ωραιο. Το Ες από Ελλαδα το πηρες;
Ο χρήστης Z4MC δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-11-15, 17:28   #44
Don Molina

Status:

Βρήκα ένα προσεγμένο εδώ και το τσίμπησα, κάτω δυστυχώς πάει το ρημάδι σύννεφο κι όλως τυχαίως είναι όλα κάτω από 100 χιλιάδες χλμ...
20-11-15, 17:29   #45
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Γιάννη αν ήμουν στη θέση σου θα εκτιμούσα περισσότερο τα φρέσκα αβγά από ποτέ... Θα είχα κάνει το Lexus κοτέτσι και θα κρατούσα τα δύο μπλε εργαλεία ως μέσα μεταφοράς-απόλαυσης-ικανοποίησης κλπ κλπ κλπ.
Το Honda πως πάει? Έκανες κανένα service μόνος σου? Κανένα θέμα-πρόβλημα?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-11-15, 19:08   #46
Don Molina

Status:

Και που θα βάλω παρέα? Και πώς θα πάω για σκι? Και τι θα δίνω στο κορίτσι να πάει μπαλέτο, να πάει σχολή, να πάει δουλειά? Τo S ή το μηχανάκι?

Χρειάζεται και ο κινέζος, κι όταν αλλαχτεί με κάτι παρόμοιο θ' αλλαχτεί και θα παραμείνω στα 2 αυτοκίνητα μάλλον. Είναι καλή φάση γιατί τα 2 δεν έχουν κοινά σημεία και εκτιμάς τις χάρες και των 2.

Καλά πάει, αν περάσεις τις 6000 σαλ, γιατί παρακάτω απλά μετακινείται. 6-8 τραβάει δυνατά και 8-9 λυσσάει τέρμα.

Δεν έχω κάνει κάτι ακόμα γιατί το πήρα με σχετικά φρέσκα υγρά και από αναλώσιμα είναι κομπλέ, αλλά έχω να του βάλω ενταντήρα αλυσίδας χρονισμού γιατί παραδοσιακά χαλαρώνουν σ' αυτό το αυτοκίνητο και κάποια στιγμή θα αξιωθώ να το κάνω κι αυτό. Ήθελα να κοτσάρω ένα hardtop αλλά δεν έβρισκα, και τώρα που βρήκα δεν είναι σε σωστό χρώμα και θέλω και βάσεις, ε και είπα χέστο του χρόνου πάλι.
20-11-15, 22:45   #47
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΝΟΡΜΑΛ ΘΕΛΩ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΝΤΕ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣΩ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ+ΤΟΡΣΕΝ ΚΑΙ ΚΛΑΣΩ ΜΕΝΤΕΣ

Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές