Αντικατάσταση business unit - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρά 1 » Αντικατάσταση business unit

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
21-01-16, 11:21   #1
chris32

Drives: F20 116i
Αντικατάσταση business unit

Καταρχήν καλημέρα σε όλους.

Ψάχνω να δώ αν υπάρχει τρόπος να αντικαταστήσω το εργοστασιακό ηχοσύστημα που έχει το αυτοκίνητο μου το οποίο έχει μόνο μια AUX σαν επιλογή για αναπαραγωγή απο εξωτερική μονάδα, με μια λύση σαν την profesional νομίζω την λέει η BMW ? Η οποία να έχει το gps bluetooth ..
Έχω βρει κάποιες πηγές στο ebay αλλα αναρωτιέμαι αν θα λειτουργήσει στο αυτοκίνητό μου.

Το έχει επιχειρήσει κανείς ??
Ο χρήστης chris32 δεν είναι συνδεδεμένος  
21-01-16, 13:28   #2
ChrisKDE

Το avatar του χρήστη ChrisKDE

Περιοχή: Backnang

Drives: E92 335i
Καλημέρα. Να ξέρεις ότι όλα γίνονται αλλά χρειάζεσαι άτομο για προγραμματισμό. Το αυτοκίνητο έχει μέσα νάβι με οθόνη ή όχι? Έχει μέσα bluetooth τηλέφωνο ή όχι?? Δώσε μερικές πληροφορίες ακόμα για να σε βοηθήσουμε.
Ο χρήστης ChrisKDE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-01-16, 14:40   #3
chris32

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντησή σου !

Ναι έχεισ δίκιο δεν ανέφερα τίποτα.
Λοιπόν το αυτοκίνητο ήρθε με οθόνη χωρισ gps και χωρίς bluetooth. το μόνο που έχει έιναι το χειριστήριο δίπλα απο το χειρόφρενο με τα κουμπιά Audio/menu/tel και η επιλογές που έχει για μουσική ειναι το cd και μία είσοδο AUX μέσα στον τεμπέλη.
Ελπίζω αυτά να αρκούν για αρχή.
Ο χρήστης chris32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-01-16, 14:46   #4
ChrisKDE

Πριν ξοδευτείς να σου δώσω μία λύση που θα σου κοστίσει 10€??
Αγοράζεις ένα bluetooth αντάπτορα usb, το συνδέεις στην aux και έχεις bluetooth μονάδα αναπαραγωγής τζάμπα. Δες πχ αυτό.http://www.ebay.de/itm/Bluetooth-USB...EAAOSwHaBWh6f9
Τώρα αν δεν θες να το κάνεις έτσι εδώ είμαστε να σου πούμε παρακάτω τι θα κάνεις.
Ο χρήστης ChrisKDE δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-01-16, 15:02   #5
chris32

Να σου πώ το είχα δοκιμάσει αυτό με κάτι ανάλογο συγκεκριμένα με ένα bluetooth receiver επαναφορτιζόμενο γιατί μέσα στον τεμπέλη δεν έχω παροχή ρεύματος ούτε usb αλλά δεν ήμουνα πολύ ικανοποιημένος απο την ποιότητα άσε που μετά ήρθε και η ανάγκη της ανοικτής συνομιλίας ... οπότε και άρχισα να ψάχνω για κάτι ολοκληρωμένο gps usb tel ...
Να προσθέσω πως έχω είδη βάλει την Dynavin F20 απο την οποία δεν έχω μείνει καθόλου ικανοποιημένος.
Για αυτό το λόγο θέλω να δώ αν μπορώ να κάνω κάτι που να καλύπτει τουλάχιστον το bluetooth για μουσική και τηλέφωνο αλλά με μία αξιόπιστη συσκευή.
Ο χρήστης chris32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-01-16, 01:07   #6
ChrisKDE

'Εχω ακριβώς το ίδιο και ακούω απο τάμπλετ. Μια χαρά ποιότητα έχει. Αν έχεις αναπτήρα μέσα στον τεμπέλη έχεις και παροχή. Κοίτα εδώ http://bmwdiygr.blogspot.de/2015/01/bluetooth.html
Ο χρήστης ChrisKDE δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές