Εξατμιση σε bmw e87 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
22-01-16, 20:49   #1
bmw1seriesnikos

Το avatar του χρήστη bmw1seriesnikos

Περιοχή: Thessaloniki

Drives: E87 120i
Εξατμιση σε bmw e87

Γεια σας θελω βοηθεια.θελω να βαλω μια εξατμιση στο αμαξι μου αλλα οχι της bmw performance αν και βρηκα μια.θα ηθελα κατι σε remus η κατι custom.εχει δοκιμασει κανεις κατι αλλο εκτος απο αυτες της bmw?
Ο χρήστης bmw1seriesnikos δεν είναι συνδεδεμένος  
23-01-16, 15:08   #2
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Supersprint ή Schnitzer εχεις δει;
Εβγαζε για τα 4κυλ. βενζινης, τοτε η BMW μονο ενα τελικο καζανακι σπορ, λιγο πιο ελευθερο υποτιθεται με οβαλ φαλτσοκομμενη νικελ μπουκα λιγο μεγαλυτερης διαμετρου απ τη μαμα. Αλλιως για μαμα πας μονο σε performance που ειχε βγαλει για την 6κυλινδρη 130i.
24-01-16, 12:05   #3
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Αυτό που περιγράφεις Γιάννη εχω την εντύπωση πως όλα τα e87 facelift το είχαν από μαμά. Και για όσους ήθελαν υπήρχε και καπάκι για να φαίνεται πιο όμορφο.

@bmw1seriesnikos
Ίσως σε βοηθήσει αυτό το post από μια παλιότερη αλλαγή που είχε κάνει ένα μέλος.
http://www.bmwforum.gr/forum/showthread.php?t=12873
26-01-16, 01:14   #4
bmw1seriesnikos

Το avatar του χρήστη bmw1seriesnikos

Περιοχή: Thessaloniki

Drives: E87 120i
@ms_kostakiss το ειχα διαβασει αυτο το thread πολυ ομορφη εξατμιση απλα σκεφτομαι να βαλω κατι custom δεν ειμαι σιγουρος βεβαια αν θα γινει καλη δουλεια.σκεφτομουν να μου εκανε ενας εξατμισας ενα τελικο σαν το περφορμανς σε εμφανιση και να εωαζα και εναν μεταλικο καταλυτη αλλα δεν ξερω ψαχνω ψαχνω αλλα δεν εχω βρει καποιο thread να το εχει κανει καποιος και με ανυσηχει αυτο χαχαχαχα
Ο χρήστης bmw1seriesnikos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
27-01-16, 00:13   #5
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Τα φ/λ ειχαν διαφορετικο τελικο με λιγο μεγαλυτερη διαμετρο μπουκας απ οτι φαινεται με το ματι, σιγουρα διαφορετικο σχημα, απο τα αρχικα Ε87, πιο πεπλατυσμενο, ενω τα πρωτα σειρας 1 ειχαν κυλινδρικο. Το σπορ καζανακι που εδινε εξτρα ηταν φαλτσοκομμενο, μεγαλυτερης διαμετρου, ελαχιστα πιο ελευθερο, με νικελ αποληξη εγκατεστημενη, οχι το καλυμα που λες που εμπαινε απλα βιδωτο στη μαμα εξατμιση μονο για το 'λουκ'.

Για τον φιλο που ρωταει για βελτιωσεις εξατμισης, προφανως δεν υπαρχει πολυ πληροφορια γιατι ισως δεν εγιναν τελικα και τοσα 'πειραγματα' σε αυτη τη σειρα καθως δεν αξιζε και τοσο, εφοσον εχεις ατμοσφαιρικο 1600αρι μοτερακι που δεν παιρνει και τιποτα ουσιαστικο σαν βελτιωση, ή ειναι τοσο ακριβες που δεν αξιζει να μπει κανεις στον κοπο. Φυσικα και ολα φτιαχνονται κι αναλογα το χρημα ειναι κι η ποιοτητα συνηθως. Ρωτα σε καναν επωνυμο εξατμισά κι ισως βρεις αυτο που θελεις. Εμενα μου αρεσε προσωπικα η διπλη αποληξη που ειχαν οι 6κυλινδρες σειρες 1, μαζι και οι performance. Για αφτερμαρκετ απο καποια εταιρια, οχι ιδιοκατασκευη, ειχα δει τελικο της supersprint και τουλαχιστον οπτικα ηταν ωραιο, μου αρεσε περισσοτερο απο της schnitzer.
Η επιλογη, οπως φυσικα το αμαξι και η τσεπη, ειναι δικα σου!
27-01-16, 00:34   #6
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Thanks for the info!

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές