Αγορά S 1000 XR - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Γενικά μοτοσυκλέτας Γενικά θέματα για μοτοσυκλέτες BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
31-05-18, 18:14   #11
mitsos_chania

Drives: Ε46 320ci
Καλησπερα ,πολυ καλη επιλογη,απλα σου προτεινω να βαλεις κατευθειαν την εξατμιση θα σου βγει φθηνοτερα

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
31-05-18, 19:03   #12
Xenos87

Το avatar του χρήστη Xenos87

Περιοχή: Worldwide

Drives: E92 M3
Οι τιμες ειναι οι ίδιες ειτε παρεις το οποιοδήποτε έξτρα απο την αρχή ειτε αργοτερα και μάλιστα ισχύει και στις δυο περιπτώσεις η έκπτωση του 20% που δίνουν.
Απο την αντιπροσωπεία μου το ειπαν αυτο.

Δεν θελω να την βάλω εξ αρχής για να μπορέσω αργοτερα οταν θα βάλω κατι να δω την οποία διαφορά.
Ισως να ειναι το συγκεκρινο τελικό ισως κατι αλλο.

Κατα τα αλλα όντως νομιζω οτι ειναι καλη (και ακριβή)επιλογή
Ο χρήστης Xenos87 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-06-18, 19:45   #13
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Άντε, με το καλό βρε φίλε!
Για συναγερμό θα σου έλεγα να βάλεις το γνήσιο της BMW μόνο και μόνο για να μην έχεις θέματα σχετικά με την εγγύηση. Στο εμπόριο υπάρχουν πάρα πολύ καλοί συναγερμοί, με το αντίστοιχο κόστος βεβαίως αλλά, εφόσον υπάρχει επέμβαση στην καλωδίωση της μοτόρας μην έχεις κάποιο θέμα στο μέλλον. Ξέρεις, "μήπως φταίει ο συναγερμός που έβαλες και δε κουμπώνουν καλά οι ταχύτητες, κάνει θόρυβο ο αέρας στο κράνος, χαλάει ο καιρός" και λοιπά παλαβά που πάντα βρίσκουν και λένε στις αντιπροσωπείες. Και οι σύγχρονες μηχανές είναι μια πολύπλοκη μικρογραφία των αυτοκινήτων. Ατυχώς.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-06-18, 23:39   #14
Xenos87

Υπάρχει η δυνατότητα τοποθετήσης απο την αντιπροσωπεία συναγερμού που θα τους παω εγω ;
04-06-18, 19:26   #15
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Δεν ξέρω να σου πω, εξαρτάται από τον εκάστοτε τεχνικό διευθυντή κι αρα θα πρέπει να ρωτήσεις. Δεν υπάρχει "γραμμή" από την BMW-Hellas για το θέμα αυτό αλλά και δεν βλέπω κάποιο λόγο να σου αρνηθούν την εγκατάσταση.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-06-18, 00:56   #16
Xenos87

Κατανοητό,
Προς αναζήτηση συναγερμού λοιπόν με την ελπίδα να δεχτούν να κανουν αυτοι την τοποθέτηση.
09-06-18, 17:01   #17
xenos

Drives: F20 116i
Πάρε συναγερμό με τηλεειδοποίηση και με φίσα που κουμπώνει στη μηχανή σου ωστέ να μην κοπούν καλώδια.
Ο χρήστης xenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
16-06-18, 09:46   #18
Xenos87

Επικοινώνησα με δυο αντιπροσωπείες και μου ειπαν οι μεν οτι δεν τοποθετούν κατι εκτός της Bmw και οι δε να τους παω τα προσπέκτους των συναγερμών που θελω,να δουν αν ειναι σε θέση να τον τοποθετήσουν
09-07-18, 00:45   #19
pipis

Drives: XR 1000
παιδια καλησπερα. σκεφτομαι την αγορα και εγω της εν λογω μοτοσυκλετας ερχομενος απο σπορτ τουρινγκ κατηγορια των 650 κυβικων.

Μεσα μου νιωθω πως εκανε τον κυκλο της και θελω κατι πιο δυνατο, πιο αξιοπιστο και κατι που θα κρατησω πολλα χρονια χωρις να προβληματιστω.
Η δουλεια της θα ειναι προφανως βολτες και κανα ταξιδακι και βεβαια μετακινηση στη δουλεια μου η οποια ειναι ευτυχως 2 χλμ απο το σπιτι μου.
Αυτο που θελω να μαθω αν υπαρχουν κατοχοι να μου πουν αν το μηχανακι πασχει καπου και αν εχουν γινει ανακλησεις ως τωρα.
Το εκανα και τεστ και ξετρελαθηκα πρεπει να πω. Πολυ ευχαριστο στην οδηγηση και σε προκαλει να το ανοιγεις συνεχως. Επισης δεν μου αρεσε ο λεβιες του πολυ διοτι τον θεωρησα καπως σκληρο. Εκανα αλλαγες με το Quickshifter βεβαια. Παρολα αυτα ηθελε χαρακτηριστικη δυναμη για κατεβασμα, και για ανεβασμα λιγο λιγοτερη. Μηπως λογω των τεστ ηταν το μηχανακι λιγο κακομεταχειρισμενο?
Ολες οι γνωμες δεκτες
Ο χρήστης pipis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-07-18, 08:09   #20
Xenos87

Καταρχάς χωρις να ειμαι αρμόδιος ,να με συγχωρούν και οι διαχειριστές ,κανε ενα κόπο και γραψε στο welcome να συστηθείς στο forum.

Για το xr τωρα...

Εγω εχω κανει μια κατα την γνώμη μου αναλυτική έρευνα και το μονο αρνητικό που λένε ολοι ομως ειναι οι κραδασμοί
Στα μοντέλα μετα το 2017(165 άλογα) βελτιώθηκε αλλα δεν εξαλείφθηκε το θεμα.

Υπάρχουν και αντίβαρα στην αγορά που λένε οτι κανουν δουλεια.
Αλλα και στην τελική μηχανη θα οδηγάς και οχι 7αρα να θες να εισαι και ξεκουραστος στο πέρας του ταξιδιού σου.
Η γνώμη μου ειναι αυτη.

Για αλλου είδους πρόβλημα η και ανακλήσεις δεν έχει παρει κατι το ματι μου αλλα δεν στο λεω και με σιγουριά οτι δεν υπαρχει κατι.

Εγω σε περιπου ενα μήνα θα την παρω (σε μπλε) οποτε θα εχω και κατι παραπανω να πω.

Επίσης μου έχουν πει για τα λαστιχα οτι αν έχει πάνω τα Bridgestone t31 ειναι το πρώτο πραγμα που θα πρεπει να αλλαχθεί ειτε με Bridgestone s21 ειτε με pirelli Diablo Rosso.

Η acrapovic τελος ειναι euro4 Αρα μην περιμένεις ήχο αντίστοιχο του ονόματος αν και νομιζω αφαιρείται ο σιγαστήρας
Ο χρήστης Xenos87 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές