Απορία για Xmoto - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας Τεχνικά θέματα, Service κλπ για όλες τις μοτοσυκλέτες BMW εκτός των παραπάνω σειρών R, F και K. ΣΗΜΕΙΩΣΗ:θέματα_που_αφορούν_όλες_τις_σειρές_ανήκουν_εδω.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
12-06-17, 13:41   #1
antoniscanonis

Drives: G 650
Απορία για Xmoto

Καλησπέρα σας. Έχω αγοράσει εδώ και κανα χρόνο ενα G650 Xmoto (μεταχειρισμένο). Στο πολύ πρασφατο σερβις που έκανα ανακαλυψα οτι εχει σπασει η πισω δισκοπλακα (!). Λόγω του οτι μενω Χιο κ οι μαστορες εδω τσουζουν, αποφασισα να αγορασω ονλαιν μια δισκοπλακα για τη μηχανη. Εδω ειναι το πρόβλημα και εχω μπερδευτει. Ποσες τρυπες για βιδες εχει η πισω δισκοπλακα??? Πεντε η εξι?? Δε μπορω να μεινω χωρις μηχανη γτ ειναι το μονο μεσο μου, οποτε δε μπορω να παω να μ την ανοιξουν κ να την αφησω. εγω τις μετραω 5. Αλλα 24 cm φ με 5 τρυπες λεει δεν εχουν. μονο με 6?!?!

ευχαριστω και συγγνωμη αν φαινεται χαζος ο προβληματισμος μ.
Ο χρήστης antoniscanonis δεν είναι συνδεδεμένος  

13-06-17, 18:22   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Ποιάς χρονολιγίας είναι το μοντέλο?? Υπήρξαν και με 5 τρύπες όπως σίγουρα το δικό σου
(http://www.ebay.de/itm/BMW-G650-xmot...YAAOSw~ZdVfqvP)
αλλά και με έξη
(http://www.ebay.de/itm/Bremsscheibe-...gAAOxydUJTPD3x)
Βασικά για να βρεις τη δισκόπλακα που θες θα την ψάξεις με τον κωδικό της κι όχι με περιγραφές, είτε εδώ, είτε στο ebay (-co.uk, -de, -fr, -es). Πολλές πληροφορίες κάνουν κάποιους βρασμένους εγκεφάλους να μπλοκάρουν..
Δες εδώ τα σχετικά ανταλλακτικά, είναι το Νο1 και φυσικά ΚΑΙ οι πέντε βίδες, το Νο2.
http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=34_2001

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-06-17, 15:11   #3
antoniscanonis

Drives: G 650
Γιάννη σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες... Όλα όσα μ έστειλες τα είχα βρεί κι εγώ, απλα κανένα δε λεει όλες τις διαστάσεις. Εν τέλει βρήκα δισκόπλακα, αν και δυσκολεύτηκα πολύ. Επίσης αν δεις τα αυθεντικά σχέδια του repair manual της μηχανής δείχνει 6 τρύπες το σχέδιο και στα ανταλλακτικά 5 βίδες . Αν υπάρχει κάποιος που ψαχνει το ίδιο ανταλλακτικό μ εμένα, παραθετω και τη φώτο με τις ακριβείς διαστασεις (συν την εσωτερικη δίαμετρο που ειναι φ 10,5 cm. Ευχαριστώ και πάλι. s-l500.jpg
Ο χρήστης antoniscanonis δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές