Τακάκια αυτοκινήτου - Page 7 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-06-18, 16:32   #61
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Όπως και πακέτο σέρβις λάδια/φίλτρα(λαδιού, αέρος, καμπίνας) /υγρά φρένων στα 245 ευρώ.
Ο χρήστης spy_la δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-06-18, 18:20   #62
gpav

Drives: Ε87 116i
Άκουσα και εγώ διαφήμιση σλλα τιμές δεν έλεγε και στο ΝΕΤ βρίσκω μόνο «από»...
Είναι τόσο χαμηλές οι τιμές δηλαδή; Γιατί για τα ανωτέρω τα 245€ εμένα μου φαίνονται σχεδόν τριπλάσια τιμή από ότι τα κάνω στο εξειδικευμένο...
Τώρα έχω Ιούλιο λαδια φιλτρο και Αύγουστο υγρά φρενών
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-06-18, 19:53   #63
spy_la

Αν το εξειδικευμένο σου κόβει απόδειξη ή παίρνει κάρτα είναι συγκρίσιμα τα μεγέθη... αλλιώς είναι αδόκιμη η σύγκριση. Η τιμή προσφοράς, σαν απολυτο ποσό, είναι μεγάλη συμφωνώ και γω. Σόρρυ για το off topic.
18-06-18, 21:56   #64
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
η διαφορα στα εξειδικευμενα ειναι οτι δεν φορτωνουν τα εργατικα με εξωπραγματικες τιμες,δεν εχει να κανει με την αποδειξη.τα μισα απο αυτα τα 245 ευρω ειναι εργατικα στις μαμαδες.γιατι οπως το εχουμε πει ξανα πληρωνεις και αλλα πραγματα
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-06-18, 10:46   #65
spy_la

Συνεχίζω off topic και συγνώμη προκαταβολικά,
έχω αλλάξει 6 αυτοκίνητα και ο άσσος είναι το 7ο, όσες φορές πήγα σε εξειδικευμένο συνεργείο, εκτός του ότι ΌΛΟΙ μα ΌΛΟΙ μου πούλησαν εκδούλευση ως Πρυτάνεις/Παντογνώστες του αντικειμένου, το περισσότερο που κατάφερα να πάρω ήταν απόδειξη ταμειακής από τα ανταλλακτικά, στη συνέχεια είπα ευχαριστώ και έφυγα ...

υγ: πέρυσι σε εμβόλιμη αλλαγή λαδιών (επειδή εγώ δεν ήθελα να αφήσω τα λάδια 2 χρόνια μέσα), με φίλτρο αέρα, έδωσα 108 ευρώ σε bmwδολόγο guru... και ευχαρίστησα
τεσπα το mood μας είναι καλοκαιρινό!!
19-06-18, 14:36   #66
Dim73

Το avatar του χρήστη Dim73

Δεν ξέρω αν με έπιασαν κότσο, αλλά εγώ πλήρωσα τακάκια μπρος-πίσω (μαζί με αισθητήρες και εργατικά) 345 ευρώ.
Δεν γνώριζα για την προσφορά και σε συζήτηση με έναν από τους τεχνικούς συμβούλους έμαθα ότι, κανονικά, μόνο τα μπροστινά τακάκια κοστίζουν 350 ευρώ. Αν ισχύει αυτό, τότε όντως τη λες καλή προσφορά.
Ο χρήστης Dim73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-06-18, 17:07   #67
player

@Dim73https://www.bmw.gr/el/topics/offers-...NlaXJhLTEtZjIw
αν εισαι απο το '10 μεχρι 2013 υπαρχει πιο πανω το Value Service οποτε βλακειες σου ελεγε,345 ειναι μπρος-πισω.σωστα πληρωσες.υπαρχουν ασχετοι μεσα σε μαμα σερβις?

@spy_la
οσο για τα εξειδικευμένο συνεργεία...
εγω σε πιο πισω σελιδα αναρτησα για θεσσαλονικη που ειμαι καμμια 10αρια συνεργεια.μπορειτε να κανετε οποιος θελει και για αττικη,παντα εξειδικευμένα.
τωρα,δεν μπορω να καταλαβω βρε εσεις πως γινετε να σας κοροιδευουν οπως λετε.παιρνεις τηλεφωνο,ρωτας την εργασια,τα υλικα της(τι μαρκες χρησιμοποιει π.χ καστρολ για λαδια?,ατε για τακακια κ.λ.π.),την τιμη της εργασιας και να κοβεται αποδειξη.εγω αυτο κανω.οποτε απο το τηλεφωνο εχεις τις πληροφοριες απο 3-4 δυνεργεια,βλεπεις τι σε συμφερει και πας.μετα κρινεις για την ποιοτητα εργασιας.ουτε ολα τα εξειδικευμενα ειναι αριστα ουτε οι μαμαδες.και τα 2 εχουν τα συν και τα πλην τους.
αποψη μου ειναι να πηγαινετε και στα 2 αναλογα την δουλεια.
τωρα για λαδακια και φιλτρα δεν χρειαζεται να πατε ουτε στην μαμα και δωσετε διπλασια χρηματα ,ουτε σε εξειδικευμενο και καλα.λαδια και φιλτρα ειναι δεν ειναι επιστημη.2 κλειδια και μια ραμπα χρειαζεται.πατε και σε ενα γενικο που εμπιστευεστε.
19-06-18, 17:23   #68
Dim73

Φαντάζομαι πως αυτό εννοούσε, ότι αν δηλαδή το αυτοκίνητό μου ήταν του '14, θα πλήρωνα πολύ ακριβότερα τα τακάκια, ενώ τώρα υπάγομαι στο πακέτο.
19-06-18, 21:39   #69
player

ναι εχεις δικιο ,αλλα κανονικα του '14 και μετα λιγοι θα ηθελαν αλλαγη τακακια συμφωνα βεβαια με τα δικα τους στανταρ χιλιομετρων.γιαυτο και δεν τα βαζουν,επισημα τουλαχιστον.

εγω παντως νομιζω οτι αν υπηρχε καποιος με πολλα χιλομετρα απο το '14 και μετα και πηγαινε για αλλαγη και να πληρωνε εκτος προσφορας , ξερουν και οι ιδιοι οτι θα την εκανε πηδωντας.οποτε το κανονικα μαλλον δεν υπαρχει και η προσφορα'Value Service ειναι μαλλον η μοναδικη τιμη και αυτος το ελεγε για την δεις φθηνα...αυτα απο το '14 σε κανα 2 χρονια θα μπουν και αυτα στο Value Service λογικα.
γιατι εγω απο το ΄10 και μετα παντα βλεπω υπαρχει για ολα τα μοντελλα.

με 240 ευρω εβαλα μπροσ-πισω ΑΤΕ καλυτερα απο τα μαμα μαζι με εργατικα στην αντιπροσωπεια κιολας.φαντασου να πηγαινα εξω.θα πληρωνα κανα 80αρι πιο κατω.
19-06-18, 23:56   #70
Dim73

Το Ε87 έχει τα ίδια τακάκια (σε διαστάσεις) με το F20;
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης