detailing & Κερωμα @ Μeguiars - Page 6 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Αξεσουάρ ,Εξοπλισμός & Περιποίηση αυτοκινήτου Φροντίστε το "μωρό" σας...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
17-05-10, 18:31   #51
Spyros

Περιοχή: Loutraki

Drives: F25 X3 28i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Eιχα στειλει μυνημα (επειδη ειχα χασει το τηλεφωνο) να σας κανονισω ομαδικη εκπτωση αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομη.

Οπως και να εχει η διευθυνση ειναι στην Καλιθεα (τελειωμα της Αμφιθεας καταληγοντας στην Ποσειδωνος). Ο τυπος κανει αψογη δουλεια.

Αν παει καποιος ας του πει για το φορουμ...

Τον ιδιο λεμε αδελφε!!!
Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-05-10, 18:51   #52
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Ναι το ξερω...ειπα εγω το αντιθετο , διδυμε αδερφε μου?
17-05-10, 22:03   #53
Spyros

Περιοχή: Loutraki

Drives: F25 X3 28i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι το ξερω...ειπα εγω το αντιθετο , διδυμε αδερφε μου?
Αν δεν εφευγα το Σαββατο θα κανονιζα να βρεθουμε να δω τι παιζει με αυτην την ομοιοτητα.... Θα κανουμε γ@μω τις πλακες....
Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
23-05-10, 00:28   #54
MANGO

Drives: N/A N/A
Σημερα ενας ντελιβερας αποφασισε οτι δεν του αρεσε το Ζ4 και ειπε να το στολισει με μια ωραιοτατη γρατζουνια στην πορτα του οδηγου.

Και αφου αφησε και το μηχανακι του με τροπο ετσι ωστε να μην μπορω να μπω μεσα.. τη ζημια την ειδα με το που μπηκα στο γκαραζ.

Επεστρεψα πισω να τον βρω αλλα ειχε σχολασει το πουλακι μου..
θα του σκισω το κωλι του πουστ-η!

Πως θα βγει τωρα η γρατζουνια ? θα θελει βαφη θα θελει τριψιμο θα θελει το αιμα του ντελιβερα .. δεν ξερω! μηπως με κανα γυαλισμα ? δεν θελω να δωσω κανα 10χιλιαρο (τροπος του λεγειν) που θα ζητησει η BMW για να το κανει

Γαμωτο δηλαδη τι εχουμε να δουμε ακομα ? οτι δεν αρεσει στον καθε ηλιθιο θα το καταστρεφει σε αυτη τη ********οχωρα ?α μα πια δηλαδη
Ο χρήστης MANGO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
23-05-10, 15:18   #55
Chiefsotos

Το avatar του χρήστη Chiefsotos

Status:

Drives: E93 335i
Αν η γρατσουνια ειναι μονο στο βερνικι, τοτε με μια καλη αλοιφη για γρατσουνιες (π.χ. meguiars scratch x)θα φυγει.
Φοβαμαι ομως οτι η γρατσουνια που περιγραφεις εχει φτασει στο χρωμα, οποτε εκει πας για βαψιμο πορτας(~100-150€) ή η γνωμη μου ειναι να το πας σε εταιρια που βαφει τοπικα μονο τις γρατσουνιες..
(π.χ chipsaway, οπου σε δουλεια που μου εκαναν το αποτελεσμα ειναι αψεγαδιαστο και δεν φορτωνεις με επιπλεον στρωμα χρωμματος ολη την πορτα)

----------------------------------------------
Οι δρομοι ειναι πολυ επικινδυνοι απο μονοι τους.., ας φροντισουμε να οδηγουμε με χαμηλες ταχυτητες και τα ματια ανοιχτα!!!
Ο χρήστης Chiefsotos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-05-10, 23:06   #56
maris7

Το avatar του χρήστη maris7

Drives: Ε92 320i
λοιπον σημερα πηγα και το δικο μου για γυαλισμα κερωμα στην Μeguiars,το αποτελεσμα ηταν πολυ ανωτερο απο το αναμενομενο,μου εβγαλε μεχρι και κυλιδες νερου που τις ειχα στο αμαξι 1 χρονο!(το βασικο προβλημα)αν ανεβασω φωτο θα αδικησω το αποτελεσμα,ενα μπραβο στο μαστορα γιατι θημυθηκα πως ηταν το αμαξι οταν το παρελαβα καινουργιο πριν 2,5 χρονια
Ο χρήστης maris7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-05-10, 01:06   #57
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
maris ποσο σου πηγε η ολη δουλεια; Ειχα παει κι εγω απο εκει να ρωτησω και μου ειχε πει 200€ για γυαλισμα και κερωμα. Βεβαια το δικο μου ειναι πολυ ταλαιπωρημενο το χρωμα του.
Ο χρήστης giannis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-05-10, 12:00   #58
Chiefsotos

Το avatar του χρήστη Chiefsotos

Status:

Drives: E93 335i
Παιδια SUPER τα προιοντα της Meguiars!! Περασαν 3 βδομαδες απο το κερωμα και το τελευταιο πλυσιμο που το ειχα κανει και παρολο που το αμαξι ειχε ενα κιλο σκονη(λογω βροχης), και αμετρητα μυγακια(λογω καλοκαιριου και ανοιγματος), μολις το επλυνα με το πιεστικο πλυστικο μηχανημα δεν το πιστευα...
Τα μυγακια ως δια μαγειας εξαφανιστηκαν απο τον προφυλακτηρα και το καπω κατευθειαν,(ηθελαν τριψιμο μονο στα φαναρια, την πινακιδα και το παρμπριζ που δεν ειχε κερι).
Επιπλεον η σκονη-λασπη εφυγε για πλακα χωρις τριψιμο και το νερο εμεiνα σε πολυ μικρη ποσοτητα πανω στο αμαξωμα. Μολις δε το σκουπισα με πανι, απεκτησε τη γυαλαδα που ειχε, οπως πριν 3 βδομαδες που το ειχα κερωσει!!!

----------------------------------------------
Οι δρομοι ειναι πολυ επικινδυνοι απο μονοι τους.., ας φροντισουμε να οδηγουμε με χαμηλες ταχυτητες και τα ματια ανοιχτα!!!
Ο χρήστης Chiefsotos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-05-10, 16:33   #59
maris7

Το avatar του χρήστη maris7

Drives: Ε92 320i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
maris ποσο σου πηγε η ολη δουλεια; Ειχα παει κι εγω απο εκει να ρωτησω και μου ειχε πει 200€ για γυαλισμα και κερωμα. Βεβαια το δικο μου ειναι πολυ ταλαιπωρημενο το χρωμα του.
εγω πληρωσα 220 ευρω αλλα στην τιμη ηταν αφαιρεση αλατων στο χρωμα οπως και βερνικι μπογιας(γυαλισμα-κερωμα) και γενικο καθαρισμα οπως ζαντες, μηχανη κ.τ.λ
πιστεψε με τα λεφτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στην δουλεια που εκανε θα σου πω μονο οτι το αυτοκινητο ξεκινησε 9.20 και τελειωσε 16.40(ημουν κοντα και εκανα πεταχτες βολτες να δω τι γινεται)
Ο χρήστης maris7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-05-10, 19:48   #60
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Ok Maris ευχαριστω για την απαντηση.
Ο χρήστης giannis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags