ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΟ R 1200 GS - Page 4 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Σειρές R Συζητήσεις για την σειρά R (R GS, R RT, R ST, R S, κλπ ...)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
27-03-09, 22:04   #31
takoboyRT

Το avatar του χρήστη takoboyRT

Περιοχή: Duesseldorf, Germany Μοτοσυκλέτα: R 1150 RT

Drives: RT 1150
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο a_sfakiotakis
Αύριο παίρνω το δικό μου (R 1200GS '07 Μεταχειρισμένο). Κάθε μέρα κάνω κάτι παραπάνω από 110km για να πάω και να έρθω από τη δουλειά μου και ελπίζω να μην αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. κατα πόσο την επηρεάζει το κρύο ;

Ρωτάω γιατί μένω σε σημείο που από Οκτ μέχρι Απρ οι πρωινές θερμοκρασίες κυμαίνονται στους 1-5οC...
φίλε αν κυκλοφορείς την μηχανή σου κάθε μέρα 100 με 110 χλμ με κάμποσο σταθερό γκάζι και οδήγηση σε ποσοστό 60% πάνω από τις 3500 στροφές/α.λ. τότε, πρώτα θα τα κακάρουμε εμείς και μετά η μπαταρία σου

αρκέι να μην συνδέσεις στο μηχανάκι καμιά ψησταρία τώρα που έρχεται και Πάσχα ή κάνα κλιματιστικό το καλοκαίρι... σε πειράζω βέβαια
02-04-09, 01:39   #32
a_sfakiotakis

Το avatar του χρήστη a_sfakiotakis

Drives: E12 1200
Χαχαχα, δεν προλάβαμε να τα πούμε και την Τρίτη έμεινα από μπαταρία στον Αγ.Στέφανο...αφού είχα ήδη διανύσει 40km... τι να κανουμε, αλλαγή συσσωρευτή και από αύριο πάμε.
Μπορεί να έγινε αυτό λόγω μακράς ακινησίας από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη...
Τεσπα αυτό να είναι όλο.
02-05-09, 02:07   #33
panGS

Drives: GS 1200
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο takoboyRT
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο a_sfakiotakis
Αύριο παίρνω το δικό μου (R 1200GS '07 Μεταχειρισμένο). Κάθε μέρα κάνω κάτι παραπάνω από 110km για να πάω και να έρθω από τη δουλειά μου και ελπίζω να μην αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. κατα πόσο την επηρεάζει το κρύο ;

Ρωτάω γιατί μένω σε σημείο που από Οκτ μέχρι Απρ οι πρωινές θερμοκρασίες κυμαίνονται στους 1-5οC...
φίλε αν κυκλοφορείς την μηχανή σου κάθε μέρα 100 με 110 χλμ με κάμποσο σταθερό γκάζι και οδήγηση σε ποσοστό 60% πάνω από τις 3500 στροφές/α.λ. τότε, πρώτα θα τα κακάρουμε εμείς και μετά η μπαταρία σου

αρκέι να μην συνδέσεις στο μηχανάκι καμιά ψησταρία τώρα που έρχεται και Πάσχα ή κάνα κλιματιστικό το καλοκαίρι... σε πειράζω βέβαια

Τακο τον γκαντέμιασες τον άνθρωπο
Ο χρήστης panGS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-02-18, 11:38   #34
andrikosa

Περιοχή: Όπου με πάει το GS

Drives: GS 1200
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kimwnas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια από τα ίδια... '05 το δικό μου και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την μπαταρία, την οποία άλλαξα στο σέρβις των 40κ χλμ εχτές, καθαρά για προληπτικούς λόγους - και για τους ίδιους λόγους δεν κάναμε και αναβάθμιση στο λογισμικό...
Ελπίζω να συνεχίσει έτσι (φτού φτού φτού! )
Καλημέρα,
Μην το ματιάσω, έχω 5 χρόνια να αλλάξω και τώρα συμπληρώνω 50.000 και σκέφτομαι να με παίρνει να αλλάξω τον Μάιο..
Ο χρήστης andrikosa δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές