06-07 Οκτωβρίου 2012 Drag battle auto στη Θήβα - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » 06-07 Οκτωβρίου 2012 Drag battle auto στη Θήβα

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
04-09-12, 23:19   #11
Karizma Z4

Status:
Περιοχή: Ασπροπυργος

Drives: E89 Z4 35i
Κωστα με το καλο ρε φιλε!Αν το μετανιωσεις παντως και δεν πας,δωσε μου τα ζαντολαστιχα σου,μπας και δουμε ετσι κανενα χαμηλο 12αρι και γελασει το χειλακι μας!!!

Να υψωσουμε το λαβαρο των Ν54 ψηλα!!!Χαχαχαχα!!!
05-09-12, 15:55   #12
KOSTADAS 135

Status:
Περιοχή: ΜΑΝΔΡΑ

Drives: E82 135i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Oχι δεν κανω πλακα... γιατι θα επρεπε?

Ο ανθρωπος ειπε πως δεν θελει να καταπονησει το αμαξι με δευτερες & burnouts, οποτε ti θα κανει?
ολα τα πατηματα ειναι απο σταση και για 402 μετρα.δεν θα κανω εκκινηση με 2τερα ταχυτητα οπως κανουν στο εξωτερικο αυτο εννοουσα!!!
Ο χρήστης KOSTADAS 135 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-09-12, 15:56   #13
KOSTADAS 135

Status:
Περιοχή: ΜΑΝΔΡΑ

Drives: E82 135i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Karizma Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα με το καλο ρε φιλε!Αν το μετανιωσεις παντως και δεν πας,δωσε μου τα ζαντολαστιχα σου,μπας και δουμε ετσι κανενα χαμηλο 12αρι και γελασει το χειλακι μας!!!

Να υψωσουμε το λαβαρο των Ν54 ψηλα!!!Χαχαχαχα!!!
Μητσαρα δεν εχεις αναγκη τα ζαντολαστιχα μου και το ξερεις....ελα ψησου και θα κανεις χαμηλα 12αρια και ετσι οπως εισαι.....το Ζ4 κανει σουζες χαχαχχαχα
Ο χρήστης KOSTADAS 135 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-09-12, 19:49   #14
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Συμμετοχές που δηλώνουμε? Έτσι πληροφοριακά για το φόρουμ
05-09-12, 20:01   #15
litsos69

Το avatar του χρήστη litsos69

Status:
Περιοχή: chania crete

Drives: E92 M3
Τόσες μέρες διαβάζω εδώ και σε κάποια αλλά θέματα περί πατηματων κλπ. ΦΙΛΙΚΑ σας το λέω τα πράματα στο ντραγκ δεν είναι έτσι.Τα χαμηλά 12άρια δεν γίνονται ξεκινώντας με 2α ούτε με ρολ 3ες. Δεν περνάς Gallardo επειδή ανοίξατε ρολ από 60 μέχρι τα 200.

Άλλο πράγμα το πάτημα 50-250 με βιντεάκι στο YouTube και μέχρι εκεί που είμαστε μπροστά και άλλο το ντραγκ... Συμβουλή δικιά μου μην βάλετε ποτέ χρήματα σε κόντρα.

ΦΙΛΙΚΑ σας τα λέω πάντα.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ο χρήστης litsos69 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-09-12, 21:33   #16
Karizma Z4

Status:
Περιοχή: Ασπροπυργος

Drives: E89 Z4 35i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο litsos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσες μέρες διαβάζω εδώ και σε κάποια αλλά θέματα περί πατηματων κλπ. ΦΙΛΙΚΑ σας το λέω τα πράματα στο ντραγκ δεν είναι έτσι.Τα χαμηλά 12άρια δεν γίνονται ξεκινώντας με 2α ούτε με ρολ 3ες. Δεν περνάς Gallardo επειδή ανοίξατε ρολ από 60 μέχρι τα 200.

Άλλο πράγμα το πάτημα 50-250 με βιντεάκι στο YouTube και μέχρι εκεί που είμαστε μπροστά και άλλο το ντραγκ... Συμβουλή δικιά μου μην βάλετε ποτέ χρήματα σε κόντρα.

ΦΙΛΙΚΑ σας τα λέω πάντα.

Για εναν N54 κινητηρα γινεται...Τουλαχιστον στην αλλη οχθη του Ατλαντικου ετσι εχουν καταφερει να κανουν τους καλυτερους χρονους!!! Ψαχτο και θα δεις οτι ευσταθει αυτη η αποψη!

Το αυτοκινητο μου κανει 12,48sec 0-400m με 19αρια runflat φθαρμενα λαστιχα σε συμβατικο δρομο με 2 ατομα σε συνθηκες απολυτης ευθειας(με κλιση του δρομου απο 0-3%,δηλαδη αμελητεα).Λες με ενα ζευγαρι καλα λαστιχα και μονοκαβαλος να μην μπορεσω να πετυχω μια επιδοση αναμεσα στο 12,1-12,2sec ;;;

Ησουν παρων στο πατημα και βγαζεις τα συμπερασματα με το Gallardo ;;; Αν ειχε πατησει απο τα 60km/h μεχρι τα 300km/h δεν θα ειχε προλαβει να με περασει καν...Αν ηθελα να "χαντακωσω" το Gallardo θα εκανα το πατημα που μολις ανεφερες...Αλλα επειδη ακριβως παω για δοκιμη και οχι για να φερω το πατημα ακριβως στα μετρα μου για να πω οτι κερδισα,εκανα και εγω τις υποχωρησεις μου...Για να μην σου αναφερω καν το 2ες 80km/h και το 3ες 115km/h...

Δυστυχως,δεν ειμαι ο τυπος που θα εφτιαχνα βιντεακι και θα το ανεβαζα στο YouTube λεγοντας οτι "ξεφτυλισα" Gallardo και να χαιρομαι και να κουναω τα αυτια μου απο την χαρα μου...Μεχρι εκει μου κοβει δοξα τον Κυριο...Και επισης δεν ειμαι τοσο κομπλεξικος ωστε να νομιζω οτι το Z4 ειναι ανωτερο αυτοκινητο απο ενα Gallardo...Παρωπιδες δεν φοραω!!!Την πραγματικοτητα την βλεπω ως εχει και απλα την μεταφερω!!!
05-09-12, 22:41   #17
litsos69

Το avatar του χρήστη litsos69

Status:
Περιοχή: chania crete

Drives: E92 M3
Το παράδειγμα που ανέφερα ήταν εντελώς τυχαίο επειδή το διάβασα πρόσφατα. Δεν έχω τίποτα με το αμάξι του καρισμα ούτε με το αμάξι κανενός. Γενικά μιλάω και βάση των προσωπικών μου εμπειριών χωρίς προκατάληψη ή ίχνος κομπλεξισμού.

Αυτά παιδιά έχω να πω πάρτε το σαν απλά μια άποψη και βάλετε κάπου σε μια άκρη σ το μυαλό σας. Τίποτα παραπάνω.

Ο χρήστης litsos69 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-09-12, 22:43   #18
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
-- Δεν έχουμε μπλοκέ

-- δεν έχουμε ημι-σλίκ

-- η άσφαλτος θα είναι χάλια (λογικά) και καμία σχέση με του εξωτερικού.

-- δεν μπορούμε να ξεκινήσουμε σαν πισωκίνητα και ολοι έχουμε πάνω απο 55 kgm ροπής στους πίσω τροχούς.

-- Λυπούμαστε τους συμπλέκτες μας για μια εκκίνηση

Όλα τα παραπάνω θα βγάλουν λάθος αποτελέσματα στο drag day. Για αυτό και οι περισσότερες δοκιμές γίνονται ρολαριστά και μόνο
05-09-12, 23:25   #19
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Δεν υπαρχει σωστο και λαθος κυριοι...ειναι το τι ο καθενας θεωρει πιο λειτουργικο. Μην χαλιωμαστε , το ζητουμενο ειναι να περναμε καλα.
05-09-12, 23:33   #20
Insanedriver

Το avatar του χρήστη Insanedriver

Drives: Ε92 335i
Φουλ πρώτο στάδιο χειροκίνητο χωρίς ιδιαίτερη προετοιμασία στην Αμερική που έχουν ένα κάρο πίστες και πάνε κάθε ΣΚ κάνει εύκολα 12χαμηλό.

Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν οι πίστες για να γίνονται συνέχεια δοκιμές και να έχουν αποτελέσματα και εδώ.

Του karisma έχει γράψει μεσσαία δωδεκάρια στον δρόμο χωρίς καλά λάστιχα. Στην πίστα με σωστά λάστιχα γράφει χαλαρά νούμερο προς το 12 χαμηλό.
Ο papajim έχει γράψει 12.7 στο δρόμο χωρίς ιδιαίτερη προετοιμασία πάλι με μια μόνο εκκίνηση.
Στην Αμερική το πιο γρήγορο N54 με single turbo γράφει 10.9 και το πιο γρήγορο με τερματισμένα τα μαμά turbo λίγο πάνω από 11,5.

Και δεν μιλάμε για dct αλλά για χειροκίνητα ή steptronic με εκκίνηση από 2ρα.
Ο χρήστης Insanedriver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
135i, 2012, αυτοκινήτου, αυτοκινήτων, βίντεο, battle, drag, μπλοκε, n54, συνεργασία, racing, youtube, χιλιομετρα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές