Πίτα το λάστιχο... - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Ελαστικά & Αναρτήσεις Το ήμισι του παντός...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
15-11-17, 00:03   #11
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
με τετοια πιτα αγιο ειχες! οσον αφορα τα ελαστικα δεν ξερω αν τα καινουρια ντραιβγκαρντ της βριντζεστοουν αν βγαινουν στην διασταση σου.αν ναι θα εχουν τιμη ιδια με συμβατικα και ειναι το ιδιο μαλακα.αν παρεις αλλη ματκα ρανφλατ οτι και αν βαλεις το ιδιο ειναι εκτος αν χαμηλωσεις πιεσεις καπου στο 20%.
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-11-17, 00:41   #12
gkourmoul1

Το avatar του χρήστη gkourmoul1

Drives: F25 X3 20d
Δεν μπορω να το βρω στις διαστασεις που φορω (στην ελληνικη διαδικτυακη αγορα). Οπως και να 'χει, εχω παραγγειλει τα P7 και αυριο θα τα φορεσω.
20% (δηλαδη 26-29) ειναι too much για μειωση απο τη στιγμη που κινουμαι μονο εθνικη. Για εντος πολης θα ηταν καλυτερο ισως. Θα ξεκινησω με 30-33 (32-36 εχω με τα συμβατικα) και βλεπουμε...

Σιγουρα ειμαι προετοιμασμενος για λιγο παραπανω χτυπο.
Ο χρήστης gkourmoul1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-11-17, 09:15   #13
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
85.000 χλ?????

Ναι ειναι πολυ λιγο το 26-29!! 30-34 η 29-33 ειναι σχετικα οκ. το ιδανικο ειναι να μεινει εντος τις προδιαγραφες που δινονται στο αυτοκολητο της πορτας.
15-11-17, 14:04   #14
stef!

Το avatar του χρήστη stef!

Drives: E92 325i
Πολύ καλός ο έλεγχος του αυτοκινήτου.
Θα ανακαλύψεις κ αλλα στο μέλλον...
Σιγά σιγά και με το μαλακο μόνο γιατί ο τελικός λογ/μος όλο και μεγαλώνει....

Υ.Γ:Δεν υπάρχει περίπτωση Γερμανός να αφήσει 5 χρόνια τα ίδια λάστιχα στο αυτοκίνητο
Υ.Γ2: Πόσο σίγουρος είσαι για τα χλμ του αυτοκινήτου σου....;
Ο χρήστης stef! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-11-17, 14:56   #15
gkourmoul1

Αναμενομενο να υπαρχουν προβληματα, μιας και δεν εκανα τον ελεγχο ο ιδιος. Μεταχειρισμενο αγορασα, οχι καινουργιο.

Τωρα, οσον αφορα τα ελαστικα πιο πιθανο ειναι να μου αλλαξαν ζαντες παρα να εχει λαστιχα του 12 Γερμανικο αμαξι. Παντως, απο γερμανικο κτεο περασε πριν φυγει για Ελλαδα.

Τα χιλιομετρα, προς το παρον τα εχω τσεκαρει μονο απο το reader του διακοπτη ελεγχοντας το ιστορικο σερβις απο το 12 μεχρι σημερα. Και οντως φαινεται οτι εχουν γινειντα προβλεπομενα σερβις σε επισημες αντιπροσωπιες και στα χιλιομετρα που αναγραφονται στο βιβλιο σερβις. Δεν εχω τσεκαρει εγκεφαλους ακομη...
Ο χρήστης gkourmoul1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
16-11-17, 18:00   #16
gkourmoul1

Πριν λιγο φορεσα τα νεα λαστιχα (p7 runflat) και εκανα τα πρωτα μου χιλιομετρα με πιεσεις 30-33 (στα συμβατικα ελαστικα εβαζα 32-36).

2 οι σημαντικες παρατηρησεις που εχω:
1. Μου διδουν μια μαλακοτερη αισθηση σε σχεση με τα απλα p7. Αυτο βεβαια ειναι διοτι ειχαν ξυλιασει τα προηγουμενα απο την πολυκαιρια. Παντως ειμαι ακρως ευχαριστημενος με την ανεση τους.

2. Ενα ενοχλητικο τρεμουλο/θορυβος που ειχα στα 80-85 χαω εξαφανιστηκε. Επισης, λογω της φθορας και της πολυκαιριας των παλιων ελαστικων.

Κατα τα αλλα προκειται για εξαιρετικο ελαστικο (το χρησιμοποιω σε αρκετα οχηματα καιρο τωρα), εχει μεγαλη διαρκεια ζωης, και ξερω τι να περιμενω απο αυτο.

Τιμη:790 ευρω

3. Ειναι πιο θορυβωδη απο τα συμβατικα. Το βουητο ειναι πιο εντονο και σε χαμηλες ταχυτητες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ms_kostakiss : 16-11-17 στις 23:22 Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
Ο χρήστης gkourmoul1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές