Βαθούλωμα από Χαλάζι - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
28-10-10, 14:56   #1
ΓΙΑΝ.

Drives: E46 316ci
Βαθούλωμα από Χαλάζι

Καλησπέρα σε όλους!!!

Χτες είχε σφοδρη χαλαζόπτωση στην Ελευσίνα και δυστυχώς όλο το αμάξι έχει γεμίσει κοντά κοντά λακούβες. Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιο συνεργείο να πάω που να κάνει της προκοπής δουλειά?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 04-05-12 στις 10:52
Ο χρήστης ΓΙΑΝ. δεν είναι συνδεδεμένος  

28-10-10, 15:34   #2
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Yπαρχει ενας τεχνιτης που το επαναφερει ΤΕΛΕΙΑ με ειδικα εργαλεια χωρις βαψιμο/μπαλωμα/στοκαρισμα κτλ

Βρισκεται επι της Γρηγοριου Λαμπρακη , οπως ερχεσαι απο Ελευσινα με κατευθυνση προς Π.Ραλλη (απο Σκαραμαγμα θα μπεις υποθετω) ειναι 2 φαναρια πριν τις φυλακες στο αριστερο σου χερι. Καπου στο γηπεδο του Ιωνικου. Δυστηχως δεν εχω κρατησει καρτα , δεν θυμαμαι την ακριβη διευθυνση.

Ο τυπος εχει κατι ειδικα εργαλεια σαν τρελος επιστημονας και φερνει την λαμαρινα στα ισια της χωρις "νευρα" και σπασιμο χρωματος.

Ψαξε και θα το βρεις...
29-10-10, 13:22   #3
318cabrio

Το avatar του χρήστη 318cabrio

Drives: E46 320i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝ. Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους!!!

Χτες είχε σφοδρη χαλαζόπτωση στην Ελευσίνα και δυστυχώς όλο το αμάξι έχει γεμίσει κοντά κοντά λακούβες. Μήπως ξέρει κάποιος σε ποιο συνεργείο να πάω που να κάνει της προκοπής δουλειά?
Υπαρχει στο Ν.Ηρακλειο στην οδο Πλαπουτα 107 και το τηλ.του ειναι 210-2811495.Ασχολειται με μικροεπισκευες και λακουβες απο χαλαζι χωρις βαφη της οποιες επαναφερει με ειδικα εργαλεια.αν θες καντου ενα τηλ.ή μια επισκεψη για να σου πει τι και πως γινεται φιλε μου!
Ο χρήστης 318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-12-10, 16:18   #4
moxthiros

Drives: E46 316
Για το χαλαζι πολυ καλη δουλεια κανει το AUTO DENT ειναι κηφισου 106 περιστερι τηλ 210 5319889 ειχα παθει μεγαλη ζημια απο χαλαζι και δεν φαινεται τιποτα και χωρις βαψιμο
Ο χρήστης moxthiros δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-12-10, 00:35   #5
Makis_

Το avatar του χρήστη Makis_

Περιοχή: Συνήθως Αθήνα

Drives: E53 X5 3.0
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο 318cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχει στο Ν.Ηρακλειο στην οδο Πλαπουτα 107 και το τηλ.του ειναι 210-2811495.Ασχολειται με μικροεπισκευες και λακουβες απο χαλαζι χωρις βαφη της οποιες επαναφερει με ειδικα εργαλεια.αν θες καντου ενα τηλ.ή μια επισκεψη για να σου πει τι και πως γινεται φιλε μου!
Σε αυτό το μαγαζί εγώ την έχω πατήσει..
Σου συνιστώ μακριά..!!
21-12-10, 00:41   #6
JIMBO

Το avatar του χρήστη JIMBO

Status: O "Μυριστής Δερμάτων"
Περιοχή: Athens

Drives: E93 320i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αυτό το μαγαζί εγώ την έχω πατήσει..
Σου συνιστώ μακριά..!!
Tι ακριβώς εννοείς Μάκη? Θέλεις να μας το περιγράψεις?
22-12-10, 00:38   #7
Makis_

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο JIMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
Tι ακριβώς εννοείς Μάκη? Θέλεις να μας το περιγράψεις?
Καταθέτω μια προσωπική μου εμπειρία.
Περίπου 6 χρόνια πριν είχα παρκάρει το τοτε αμάξι μου ένα Ε36 κάτω μια πολυκατοικία που για κακή μου τύχη στο δεύτερο όροφό της έβαφαν ένα διαμέρισμα και ο μπογιατζής τίναζε την βούρτσα του στην βεράντα του διαμερίσματος με αποτέλεσμα το αυτοκίνητό μου από κάτω να γίνει μαύρο με άσπρες πιτσιλιές...
Μπήκα λοιπόν στην διαδικασία αποκατάστασης της ζημιάς. Ένας φίλος λοιπόν κάτοικος της περιοχής με προέτρεψε να επισκεφτώ το βολικότατο ως προς την πρόσβαση συνεργείο που βρίσκεται πάνω στην Λ. Πλαπούτα και πολύ κοντά στην έξοδο της Αττικής Οδού που αναλάμβανε τέτοιου είδους ζημιές ώστε να το εκτιμήσουν και να μου δώσουν μια προσφορά επισκευής.
Έτσι και έγινε και ανέλαβαν να το επισκευάσουν έναντι ενός αδρού ομολογουμένως τιμήματος. Συμφώνησα όχι επειδή ήταν φτηνοί αλλά επειδή μου είπαν ότι το αμάξι έχρηζε ολικής βαφής αλλά αυτοί μπορούσαν με την εμπειρία που διαθέτουν να του βγάλουν όλα τα άσπρα στίγματα και να το γυαλίσουν ώστε να δείχνει σαν καινούριο και αυτό θα γινόταν χωρίς να χρειαστεί βάψιμο και ότι μόνο αυτοί θα καθόταν να το κάνουν ενώ αν πήγαινα κάπου αλλού δεν θα το αναλάμβαναν παρά μόνο με ολική βαφή…
Το άφησα και μετά από 2 ημέρες πήγα να το πάρω.
Η δουλειά τους δεν μου άρεσε καθόλου… Τα στίγματα υπήρχαν ακόμα.. Όχι τόσα πολλά όσα ήταν στην αρχή αλλά εξακολουθούσαν να υπάρχουν και το θράσος τους δεν είχε όρια.. Προσπάθησαν να με πείσουν ότι είναι όλα ΟΚ (λες και δεν έβλεπα ο ίδιος) και ότι δεν είναι δυνατό να γίνει τίποτα καλύτερο στο αυτοκίνητο και ότι η τιμή είναι πολύ φιλική και ότι σε καμία περίπτωση το αμάξι δεν επιδέχεται άλλη επεξεργασία χωρίς μη αντιστρέψιμες επιπτώσεις στο χρώμα του..
Φυσικά τσακωθήκαμε…
Φυσικά ΔΕΝ πλήρωσα..
Φυσικά Δεν ξαναπάτησα εκεί…
Είμαι άνθρωπος που γενικά βάζει νερό στο κρασί του. Εκείνο όμως που δεν ανέχομαι και δεν συγχωρώ είναι να προσπαθούν να με βγάλουν στραβό και ηλίθιο..
Πες μου ότι μέχρι εκεί μπορείς να φτάσεις και δεν τρέχει τίποτα…
Μην προσπαθείς όμως να προσβάλλεις την νοημοσύνη μου λέγοντάς μου ότι δεν γίνεται τίποτα καλύτερο..
Ευτυχώς στην Αθήνα που ζούμε υπάρχουν πολλά συνεργεία. Πήγα σε ένα κοντά στην περιοχή μου που ήταν και αντιπρόσωπος BMW και ανέλαβε την επισκευή με μάλιστα ένα κόστος περίπου 15-20% περισσότερο από εκείνη που είχα αρχικά συμφωνήσει.
Άφησα το αμάξι μου και σε 3-4 μέρες το πήρα σαν καινούριο…
Τελικά ΕΙΧΕ την τεχνογνωσία να το επαναφέρει στην αρχική του κατάστασή και χωρίς βάψιμο…
Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι ότι είναι πάγια τακτική του εν λόγω καταστήματος να γδύνει και να κοροϊδεύει τους πελάτες του… και ούτε καν ξέρω αν συνεχίζει να δουλεύει εκεί το ίδιο προσωπικό και υπό την ίδια διεύθυνση, αλλά σαν ενεργό μέλος του forum οφείλω κατά συνείδηση να καταθέσω την εμπειρία μου και να μεταδώσω τον προβληματισμό μου και τις ανησυχίες μου και στους υπόλοιπους συμφορίτες που βρίσκονται εδώ κατά κύριο λόγο πιστεύω για να ανταλλάσουμε σκέψεις, απόψεις, γνώσεις και εμπειρίες.
….Το ίδιο περιμένω και από αυτούς.
22-12-10, 12:05   #8
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
To καταστημα που σου αποκατεστησε την ζημια ποιος ηταν και τι ακριβως εκανε (ετσι για να λεγονται και τα καλα).
22-12-10, 17:46   #9
Makis_

Το είχα πάει στον Νταγκουνάκη. Έβγαλε όλες τις κηλίδες και έκανε ένα γυάλισμα.
15-06-11, 22:53   #10
Makis_

Βαθούλωμα από Χαλάζι

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Yπαρχει ενας τεχνιτης που το επαναφερει ΤΕΛΕΙΑ με ειδικα εργαλεια χωρις βαψιμο/μπαλωμα/στοκαρισμα κτλ

Βρισκεται επι της Γρηγοριου Λαμπρακη , οπως ερχεσαι απο Ελευσινα με κατευθυνση προς Π.Ραλλη (απο Σκαραμαγμα θα μπεις υποθετω) ειναι 2 φαναρια πριν τις φυλακες στο αριστερο σου χερι. Καπου στο γηπεδο του Ιωνικου. Δυστηχως δεν εχω κρατησει καρτα , δεν θυμαμαι την ακριβη διευθυνση.

Ο τυπος εχει κατι ειδικα εργαλεια σαν τρελος επιστημονας και φερνει την λαμαρινα στα ισια της χωρις "νευρα" και σπασιμο χρωματος.

Ψαξε και θα το βρεις...

Να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του Πάνου.
Σήμερα τον επισκέφτηκα τον συγκεκριμένο τεχνίτη για ενα χτύπημα που μου έκαναν στην πόρτα (αντιαισθητικό και βαθύ τσάκισμα απο καθρέπτη μάλλον..) και ο άνθρωπος ζωγράφισε...
Σε ένα τέταρτο με είχε έτοιμο και δεν φαινόταν τίποτα...
Είναι μεγάλο πράγμα να ξεμπερδεύεις απο ένα χτύπημα γρήγορα, φτηνά και όμορφα.
Χωρίς πήγαινε - έλα, ταλαιπωρία, βαψίματα, στόκους και "σβησίματα" στο χρώμα..
Μπράβο του γιατί ΠΡΕΠΕΙ τα καλά να ακούγονται...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ εκτός απο τον Πάνο και στο φίλο Νίκο (Speed&Style) για την πολύτιμη βοήθεια τους..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jdouk : 04-05-12 στις 10:51
Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
βαθουλωμα, προβληματα, λαμαρινα, συνεργειο, επισκευη, χαλαζι, χρωμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές