SERVICE ΠΟΥ?-ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΩΝ - Page 4 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας Τεχνικά θέματα, Service κλπ για όλες τις μοτοσυκλέτες BMW εκτός των παραπάνω σειρών R, F και K. ΣΗΜΕΙΩΣΗ:θέματα_που_αφορούν_όλες_τις_σειρές_ανήκουν_εδω.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
10-11-10, 12:15   #31
theodoros ioannou

Drives: gs 1200
O NTOΛΛΑΣ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΑΠΟ ΤΗΣ 15/11/2010 ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ GT1... ΚΑΙ 15% ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ...
Ο χρήστης theodoros ioannou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-11-13, 20:06   #32
Stergan

Drives: GS 650
Γεια σας,

Καλό είναι επίσης να αναφέρουμε και συνεργεία τα οποία κάθε άλλο παρά επαγγελματίες είναι προκειμένου να προσέχει ο κόσμος.

Αυτό που συνέβει ήταν το εξής:
Βασικά επειδή την είχα πατήσει με τον Β....... παλαιότερα, έχω στείλει και σχετική επιστολή στην BMW για αυτό, πήρα τη μηχανή μου (BMW F650GS) και πήγαινα στον Π.......... στον Γέρακα απ'όπου είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Στη συνέχεια και καθώς εργάζομαι στη Γλυφάδα είδα το συνεργείο ...., το οποίο είχαν οι Γ....... και Π. Σ. (πρωην υπάλληλοι στον Β.......!). Οπότε άρχισα να την πηγαίνω εκεί για τα service. Εμένα το έφτιαχνε το μηχανάκι ο Π..... και όχι ο Β....... και πάντα μα πάντα τους ρωτούσα πιο θα είναι το κόστος και ότι σε περίπτωση που υπάρχει κάτι επιπλέον να με πάρουν τηλ. Πρίν από κανα δύο μήνες και ενώ η μηχανή έκανε ένα θόρυβο τη πήγα για μεγάλο service 100,000 km. Μου την έφτιαξε ως συνήθως ο Π....... και μου είπε οτι όλα ειναι ok.
Τελευταία όμως ο θόρυβος χειροτέρευε και οι ταχύτητες δεν κούμπωναν καλά. Οπότε την πηγαίνω από εκεί ένα απόγευμα και βρίσκω αυτόν τον Β...... και έναν άλλο(έδιωξε τον Π...... απ'οτι κατάλαβα!). Μου λέει ότι πρέπει να την αφήσω και αφού τον ρωτάω το κόστος μου απαντάει ότι ειναι στα 60 Ευρώ, οπότε ως συνήθως του λέω ok αλλά αν είναι κατι παραπάνω πάρε με τηλ.
Την επόμενη μέρα με παίρνει το πρωί και μου λέει ότι έχει πρόβλημα το ρουλεμάν του κεντρικού άξονα και πρέπει να λύσει το μοτερ και θα πάει 450 Ευρώ!!!
Καταλαβαίνεις ότι για μία μήχανη του 2007 με 100,000 km είναι πολλά λεφτα!
Οπότε άρχισα να παίρνω διάφορα συνεργεία που βρήκα και από το forum σας και μου δώσανε για την ίδια δουλειά τιμη 300 Ευρώ.
Οπότε του είπα ότι δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω όσα ζήταγε αφού για τις ίδιες υπηρεσίες έβρισκα αισθητα χαμηλότερη τιμή. Αυτός δεν ήθελε να ρίξει το κόστος του οπότε του είπα ότι θα περάσω να την πάρω την προηγούμενη Πεμπτη και μου είπε ok. Πήγα την προηγούμενη Πεμπτη το πρωί αφού πήρα άδεια από τη δουλεια αλλά όταν έφτασα έπινε καφε και μου απάντησε με απάθεια ότι νόμιζε ότι θα πάω το απόγευμα μετά τη δουλεια και ότι δεν είχε κλείσει το καπάκι της καμπάνας για να μπορέσω να την πάρω!!!
Οπότε ταλαιπωρία μόνο εκείνη τη μερα. Εγώ έφυγα μετά εκτός Αττικής και σήμερα αποφάσισα να ξαναπάω φεύγοντας πιο νωρίς από τη δουλειά.
Όταν πήγα εκεί και ζήτησα να πάρω την μηχανή μου απαίτησε να τον πληρώσω για τη "δουλεια!!!" που είχε κάνει με το ποσό των 73 Ευρω!!! Όπως καταλαβαίνεις έπαθα σοκ καθώς δεν το είχε αναφέρει ποτέ στην συζήτηση μας ότι παρόλο που δεν έκανε τιποτα θα έπρεπε να πληρώσω την διάγνωση (σε ενα γιατρό που πήγα πρόσφατα μου πήρε 40 Ευρω)!!!
Όταν του ανέφερα ότι κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο και δεν είχε συμφωνηθει άρχισε να φωνάζει, να βρίζει άσχημα και σε σημείο που με εσπρωχνε και με έπιασε από το λαιμό!!!
Υπό αυτές τις συνθήκες και προκειμένου να ξεμπερδεύω με τον τραμπούκο του πέταξα 60 Ευρώ προκειμένου να μου δώσει το κλειδί της μηχανής ΜΟΥ.

Συγνώμη που σας κούρασα με όλα αυτά αλλά θεωρώ ότι τέτοιοι "επαγγελματίες" θα πρέπει να γίνονται γνωστοί στον κόσμο. Την πήγα σε ένα άλλο παιδί τώρα το απόγευμα και μου είπε ότι η κατάσταση είναι πολύ προχωρημένη και ότι δεν έχει νόημα να αλλάξω μόνο το ρουλεμάν του σασμαν αλλά πρέπει να αλλάξω μοτέρ και ότι εκεί που την πήγαινα έπρεπε να το είχαν ακούσει.

Τι να πω, επειδή εγώ έχω σπουδάσει οικονομικά θα πρέπει ο κάθε ένας από αυτους τους αυτοαποκαλούμενους μαστορες να με εκμεταλλευτεί?

Ειλικρινά είμαι πολύ συγχυσμένος και απογοητευμένος από την ποιότητα των ανθρώπων που υπάρχουν

Μήπως γνωρίζει κανένας κάποιο αξιόπιστο (μη εξουσιοδοτημενο) συνεργείο στα Νότια Προάστια?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη angelm3 : 15-11-13 στις 12:26 Αιτία: Επεξεργασία κειμένου
Ο χρήστης Stergan δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές