Ρυθμιση Αναρτησεων - Suspension SAG adjusment - Page 6 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Μοτοσυκλέτες BMW » Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας » Ρυθμιση Αναρτησεων - Suspension SAG adjusment

Τεχνικά θέματα, Service μοτοσυκλέτας Τεχνικά θέματα, Service κλπ για όλες τις μοτοσυκλέτες BMW εκτός των παραπάνω σειρών R, F και K. ΣΗΜΕΙΩΣΗ:θέματα_που_αφορούν_όλες_τις_σειρές_ανήκουν_εδω.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
04-10-07, 00:07   #51
NLS

Status: Innactive Imp.Users

ωραία - σωστά τα λες και εγώ ότι θα διαλυθεί νόμιζα αρχικά... επειδή όμως επιτίθεμαι στις λακκούβες (και σηκώνομαι όρθιος συνήθειο από το Dakar) και έχω βρει και ένα δρόμο που είναι όλο τρύπες (χωματόδρομος 20-50 μέτρα, μην νομίζεις) όπου κοιτάω και πάω με καμιά 60αριά χαω. βλέπω πράγματι ότι η μηχανή έχει κάτι μαγικό σε τέτοιες συνθήκες... περίεργο

θα κοιτάξω και τις ρυθμίσεις αύριο... ούτε καν ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ δεν έχω δει (και έχω κάνει 3000 χλμ. ...βλακεία ε;...)

το ειδικό κλειδί για μπροστά είναι αυτό στα εργαλεία;
Ο χρήστης NLS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
27-01-15, 23:58   #52
bergos

Drives: GS GS 800
καλησπερα,διαβαζω τον Caesar και εχω μεινει εκπληκτος,πρεπει να εχεις μαστερ στις αναρτησεις.εχω ενα gs 800 με ρυθμιζομενη πισω αναρτηση και προβληματιζομαι με τη μπροστινη .Με ενδιαφερει πιο πολυ η οδηγηση στην ασφαλτο.το μπροστινο βυθιζεται πολυ στα δυνατα φρενα πριν τη στροφη και επανερχεται αποτομα με αποτελεσμα να ανοιγει η γραμμη.Μια λυση η καλυτερη μαλλον ειναι να κανω την αναρτηση ρυθμιζομενη με κοστος 1400 ευρω,ετσι ομως θα γινει σκληρο το μπροστινο ,λενε καποιοι, και θα δωσω και πολλα χρηματα. Η αλλη λυση ειναι τα προοδευτικα της hyperpro που ειναι δοκιμασμενα,ειναι πιο μαλακη στις μικρες φορτισεις και πιο σκληρη στις μεγαλες με κοστος 150 ευρω περιπου,που ομως δεν συνεργαζεται τοσο καλα με την πισω ρυθμιζομενη.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ειναι αν αξιζει τα λεφτα της η ρυθμιζομενη και αν ναι αν υπαρχει καποια λυση να μην ειναι κουτσουρο
Ο χρήστης bergos δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές