ML 63 AMG Παντελιδης .... - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » ML 63 AMG Παντελιδης ....

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
23-02-16, 23:03   #11
vasilis78

Το avatar του χρήστη vasilis78

Drives: F30 328i
Άσχετο με το παλικάρι που έφυγε τζάμπα, το κουδούνι δεν ταμπαινει στο γουρούνι !!!!!πότε δεν κατάλαβα και δεν γούσταρα τα τζιπ με τόσα κυβικά και επιδόσεις ml amg, X5 x6 m κτλπ ποια η χρησιμότητα τούς ειδικά για Ελλάδα? !!
Ο χρήστης vasilis78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-02-16, 00:29   #12
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον οδηγό δεν θα γράψω, θα γίνω κακός αν το κάνω. Κρίμα όμως που ακόμα ένα παλικάρι χάθηκε στον δρόμο.
Με καλυπτεις πληρως σε αυτο.

Επισης καλο θα ηταν να περιμενουμε τα αποτελεσματα των τοξικολογικων εξετασεων και να γινουν καλα τα μαρουλια που κουβαλαγε για να καταθεσουν. Αυτο που εχω να πω προσωρινα και για να σας βαλω σε μερικες σκεψεις χωρις να στοχοποιηθω απο το φανατικο κοινο του μεσα στο δικαστηριο που λεγεται facebook ειναι το εξης.

Εμενα στην συγκεκριμενη περιοχη για 20 χρονια.
Τι δουλεια εχει καποιος να γυρναει απο το ερημωμενο parking ενος εγκατελειμενου αεροδρομιου στις 8 και κατι το πρωι...?
"Πεταγαν" νωριτερα με καποια "αεροπορικη"....?

Μολις βγουν και τα αποτελεσματα θα κραξω κι' αλλο...
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
24-02-16, 01:03   #13
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Εγω θα συμφωνησω με τον Don γιατι και εν τελει λεφτα ειχε και ονομα/πρωσοπω για το παρκιν και για το ταξι! Χρονια τωρα κραζουν στην τηλεοραση ο οδηγος να ειναι ξενερωτακιας! Περαν απο αυτο για το ρημαδι το διπλωμα στην θεωρια λεει καποιες συμβουλες, λεμε τωρα οτι εχουν διαβαστει οπως διαβαζονται και οι κανονες του φορουμ κατα την εγγραφη! Αλλα πιθανον να βιαζοντουσαν να πανε παιξουν βολλευ
24-02-16, 10:58   #14
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο JEO Εμφάνιση μηνυμάτων
Με καλυπτεις πληρως σε αυτο.

Επισης καλο θα ηταν να περιμενουμε τα αποτελεσματα των τοξικολογικων εξετασεων και να γινουν καλα τα μαρουλια που κουβαλαγε για να καταθεσουν. Αυτο που εχω να πω προσωρινα και για να σας βαλω σε μερικες σκεψεις χωρις να στοχοποιηθω απο το φανατικο κοινο του μεσα στο δικαστηριο που λεγεται facebook ειναι το εξης.

Εμενα στην συγκεκριμενη περιοχη για 20 χρονια.
Τι δουλεια εχει καποιος να γυρναει απο το ερημωμενο parking ενος εγκατελειμενου αεροδρομιου στις 8 και κατι το πρωι...?
"Πεταγαν" νωριτερα με καποια "αεροπορικη"....?

Μολις βγουν και τα αποτελεσματα θα κραξω κι' αλλο...

Ναι, της ξεκόλλησαν το κρέας απο τα δόντια της μίας. Αλλά αυτά δεν τα λένε, ήταν διάσημος αυτός.
24-02-16, 15:29   #15
Lefteris116

Το avatar του χρήστη Lefteris116

Status:

Drives: E87 116i
Κιμωνα πες μου μονο προς τα που να αρχισω να ριχνω πετρες...ειμαι 27 και δεν πινω καθολου αλκοολ...
24-02-16, 17:13   #16
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:

Drives: F31 M
τυχαινει να υπαρχει γνωστος, γνωστου μου οπου βρισκοταν στο μερος που ηταν ο Παντελιδης πριν το ατυχημα....δε ξερω αν στο τελος θα μαθουμε τι εγινε πραγματικα, ή απλα θα διαδιδονται ολα σα φημες....και θα κουκουλωθει το πραγμα.....

φυσικα δε μπορω να πω τι μου μετεφεραν, γιατι δεν ημουν εγω μπροστα, οποτε στηριζομαστε στο τι θα πουν οι επισημοι φορεις...
24-02-16, 17:19   #17
Κίμων

Το avatar του χρήστη Κίμων

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E90 316i
Φίλοι μου δεν άνοιξα το θέμα για να γίνω συνήγορος η κατήγορος κανενός .. Ανθρωπιστικα λυπήθηκα για το θάνατο ενός νέου ανθρώπου που έδειχνε προσιτός . Οδηγικά λυπάμαι για τη νοοτροπία που οδηγεί σε θανάτους ανθρώπων με την πολιτεία αμέτοχη να αδιαφορεί για την οδηγική μας παιδεία. Προβληματίζομαι για το αν οι νέες τεχνολογίες με τα συστήματα ευστάθειας και ασφαλείας ειναι έστω και λιγο ικανές να προφυλάξουν απο την άστοχη η και κακή οδηγική συμπεριφορά ενός οδηγού .
Όπως και να έχει ψάχνω για απαντήσεις όπως στο πρώτο ποστ, που αν αναλυθούν και βγουν στην επιφάνεια θα ειναι δίδαγμα για κάθε νέο που αποφασίζει να κάνει τον Carlos sainth με τζιπ στο PARIS - DAKAR..
Όσο για το προσωπικό ερώτημα που μου υποβλήθηκε πιο πάνω και γω φιλε μου δεν πίνω .. Ούτε κρασί στο κυριακάτικο τραπέζι . Οδήγησα ελάχιστες φορές μπορεί και μια δυο με λιγο αλκοόλ σε πολυ κοντινές αποστάσεις. Μ αρέσει ομως το αυτοκίνητο , μ αρέσει η οδήγηση και οι δοκιμές. Άλλαξα πολλά αυτοκίνητα και δοκίμασα αλλα τόσα φίλων , γνωστών , ενοικίασης , ραλυ χωμάτινου κλπ . Πήγα στο όριο τρέχοντας πηρα και τρεις τούμπες μόνος . Ήμουν τυχερός .. Δεν κουνάω το δάχτυλο σε κανέναν ομως όσο ώριμο κι αν θεωρώ τον εαυτό μου. Δε μ αρέσει να κατηγορώ θέλω να αναδείξω το πρόβλημα ...
Αυτα και συγνώμη αν το θέμα που άνοιξα θεωρείται απο κάποιον κουτσομπολίστικο ..,
24-02-16, 18:13   #18
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:

Drives: F31 M
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κίμων Εμφάνιση μηνυμάτων
Προβληματίζομαι για το αν οι νέες τεχνολογίες με τα συστήματα ευστάθειας και ασφαλείας ειναι έστω και λιγο ικανές να προφυλάξουν απο την άστοχη η και κακή οδηγική συμπεριφορά ενός οδηγού
Φυσικα και δεν ειναι......υπαρχουν σαν ενα εξτρα φρενο στην εγκληματικη τις περισσοτερες φορες συμπεριφορας μας πισω απο το τιμονι και κυριως για τις περιπτωσεις κακων καιρικων συνθηκων οπου επηρρεαζουν την προσφυση και γενικοτερα τη συμπεριφορα του αυτοκινητου.

Ποτε μα ποτε δε θα φταιει ενα αυτοκινητο....ειναι σαν τα οπλα....το δαχτυλο παταει τη σκανδαλη.
24-02-16, 18:50   #19
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Κίμων Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για το προσωπικό ερώτημα που μου υποβλήθηκε πιο πάνω και γω φιλε μου δεν πίνω .. Ούτε κρασί στο κυριακάτικο τραπέζι . Οδήγησα ελάχιστες φορές μπορεί και μια δυο με λιγο αλκοόλ σε πολυ κοντινές αποστάσεις. Μ αρέσει ομως το αυτοκίνητο , μ αρέσει η οδήγηση και οι δοκιμές. Άλλαξα πολλά αυτοκίνητα και δοκίμασα αλλα τόσα φίλων , γνωστών , ενοικίασης , ραλυ χωμάτινου κλπ . Πήγα στο όριο τρέχοντας πηρα και τρεις τούμπες μόνος . Ήμουν τυχερός .. Δεν κουνάω το δάχτυλο σε κανέναν ομως όσο ώριμο κι αν θεωρώ τον εαυτό μου. Δε μ αρέσει να κατηγορώ θέλω να αναδείξω το πρόβλημα ...
Αυτα και συγνώμη αν το θέμα που άνοιξα θεωρείται απο κάποιον κουτσομπολίστικο ..,

Είναι πολύ διαφορετικό αυτό με το περιστατικό που συζητιέται.

Περιστατικό που λες πιο πάνω:
Εγώ παίρνω το αμάξι μου, μόνος μου, και πάω και πιάνω μια πίστα και λέω θα πάω με την ταυτότητα δαγκωμένη στο στόμα. Δεν πάω ν' αυτοκτονήσω, αλλά ξέρω ότι είναι επικίνδυνο και το κάνω με γνώση και σύνεση. Δεν θα κάνω πάντες με 150 γιατί σίγουρα θα σκοτωθώ, θα πάω κάπου κοντά στις δυνατότητές μου, θα έχω έλεγχο πάντα και θα καταλάβω ότι κατάλαβα από πλάκα/χαβαλέ. Είναι απόφαση συνειδητή να πάω να κάνω ότι θέλω, και δέχομαι το ρίσκο.

Δεν έχω πίστα για τον χ/ψ λόγο, θα πιάσω μια ερημιά, να μην κινδυνέψει κανένας άλλος και θα κινηθώ κατάλληλα και σε καμία περίπτωση όπως σε πίστα. Και πάλι, μόνο, ερημιά, και άδεια ερημιά, με πλήρη συνείδηση, συναίσθηση κι εντός ελέγχου.

Αν γίνει κάτι, έγινε, αλλά αφού όλα έγιναν κατόπιν συνείδησης και δεν πήρα κανέναν στο λαιμό μου, φταίω, πληρώνω ότι γράψει και πάω παρακάτω.

Περιστατικό που συζητιέται στο thread:
Εγώ παίρνω το αμάξι μου μετά από ολονυχτία, με 2 κορίτσια μαζί, άγνωστο ποιος φοράει ζώνη και ποιος όχι, και πηγαίνω εντός πόλης, σε δρόμο ότι να 'ναι, μάλλον πιο γρήγορα απ' όσο επιτρέπουν οι συνθήκες, ο δρόμος, το αμάξι, τα λάστιχα, τα κουλά μου, η κούρασή μου, και-δεν-ξέρω-κι-εγώ-τι-άλλο.
Πάω πουτ@ν@, φεύγει και δεν μένει κολυμπυθρόξυλο.

Δεν είναι η κακιά στιγμή, δεν τον χτύπησε οδηγός που πέρασε με κόκκινο, δεν τον χτύπησε οδηγός που έπαιζε με το κινητό του, δεν έπεσε κεραυνός να τον χτυπήσει.

Δεν ήταν ατυχία αυτό που έγινε, ήταν αυτοκτονία + απόπειρα φόνου εξ αμελείας κι εξ ηλιθιότητας.

Ο άνθρωπος έτρεχε, κουρασμένος κι άυπνος, εκεί που ΔΕΝ έπρεπε, δεν φόραγε ζώνη, και είχε και κόσμο μαζί του που δεν του φταιγε σε τίποτα.

Για να μην πηγαίνεις π0υτανα ενώ είσαι ξημερωμένος άυπνος σε μεριές που δεν πρέπει, και με κόσμο μέσα στο αυτοκίνητο, δεν σου χρειάζεται ούτε κράτος ούτε παιδεία ούτε Ιαβέρης ούτε άγιος.

ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΠΟΥ "ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ" ΚΑΙ "ΑΔΕΡΦΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΝΝΗ ΔΙΠΛΑ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕΤΑ".

Προφανώς είναι κρίμα να πεθαίνει ο οποιοσδήποτε, και μακάρι τα χιλιάδες άτομα που πήγανε στην κηδεία του γιατί "τους εξέφραζε" να καταλάβουν τι έκανε λάθος ο εκφραστής τους, και να μην τολμήσουνε και το (ξανά?)κάνουνε κι αυτοί όταν οδηγάνε. Γιατί δεν ήταν η κακιά η ώρα.

ΥΓ. Πουθενά δεν έγραψα ούτε για ποτά, ούτε για ζουμιά, ούτε για τίποτα. Το άυπνος φτάνει και περισσεύει, και αν σ' αυτό προστεθούν κι άλλα, τότε ότι είπα x100000000

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές