Αλλάζουν τέλη κυκλοφορίας και η φορολογία των ΙX - Page 9 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » Αλλάζουν τέλη κυκλοφορίας και η φορολογία των ΙX

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
09-08-17, 12:38   #81
Panos1453

Περιοχή: Αθηνα

Drives: F20 114d
Αλλαζουν τα τελη κυκλοφοριας

strato απο την στιγμη που λες σε οποιον δεν αρεσει λεωφορειο παιρνεις το μερος της οποιαδηποτε κυβερνησης και δευτερον με ολο τον προσηκοντα σεβασμο στο προσωπο σου,εσυ επιτιθεσαι στους υπολοιπους.μπορει καποιοι να εχετε οικονομικη ευμαρεια.καλα κανετε.αν ομως ποτε,που το απευχομαι,ξεσηκωθει η κοινωνια θα στραφει επι δικαιων και αδικων.αν γινοντουσαν ολα δικαια πιστευω δεν θα μιλαγε κανεις.το αδικο ειναι που ενοχλει.τελος παντων.με τα μπλουζακια τι κανουμε?
Ο χρήστης Panos1453 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-08-17, 13:10   #82
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
ειμαι off topic το ξέρω...αλλά μπήκα στη πρίζα....και ζητώ και προκαταβολικά συγγνώμη από τους παρόντες στη συζήτηση (οι οποίοι εξαιρούνται)

ξεκινώ συμφωνώντας 100% με το stratos_335i,
οπότε
800*12=9600 ευρώ.... όσα δηλώνει ο μέσος υδραυλικός, ηλεκτρολόγος ...κομμωτής...και τους έχω και γείτονες όλους, πήραν όλοι ντιζελ volvo περι τις 25-30k. Τώρα όλοι βλέπουν ΣΚΑΙ και κράζουν τους πολιτικούς....που τους τα παίρνουν με το ζόρι...
Κατά το λαό και οι αρχοντες....έλεγε ο σοφός γερος στο χωριό μου όταν είμουν πιτσιρικάς!

υγ. εννοείται πως έχουν όλοι στεγαστικό...κτλ αφού υποθήκευσαν το χωράφι με το βαμβάκι στην Κωπαΐδα που τους διένειμε το ελληνικό κράτος με κλήρο...τότε που τους βόλευε ήταν καλό...
Ο χρήστης spy_la δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-08-17, 13:16   #83
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panos1453 Εμφάνιση μηνυμάτων
strato απο την στιγμη που λες σε οποιον δεν αρεσει λεωφορειο παιρνεις το μερος της οποιαδηποτε κυβερνησης και δευτερον με ολο τον προσηκοντα σεβασμο στο προσωπο σου,εσυ επιτιθεσαι στους υπολοιπους.μπορει καποιοι να εχετε οικονομικη ευμαρεια.καλα κανετε.αν ομως ποτε,που το απευχομαι,ξεσηκωθει η κοινωνια θα στραφει επι δικαιων και αδικων.αν γινοντουσαν ολα δικαια πιστευω δεν θα μιλαγε κανεις.το αδικο ειναι που ενοχλει.τελος παντων.με τα μπλουζακια τι κανουμε?
Βρε μην κολλάτε σε πράγματα συγκεκριμένα, αυτό προσπαθώ να πώ. Με δουλεύετε να πάρω το μέρος της κυβέρνησης? Καμίας όμως. Εχθρός μου είναι και σε όλους. Το πρόβλημα είναι γενικότερο αυτό θελω να τονίσω. Απο οικονομική διαχείριση του καθενός στο πορτοφόλι του μέχρι κράτος-Ευρωπαϊκές νομοθεσίες και άλλα πράγματα.

Δεν πούλησα υφάκι σε κανέναν, ούτε πρόκειται να το κάνω και με το δικό μου πορτοφόλι ασχολούμαι εγώ και ο καθένας με το δικό του.

Γράψαμε σεντόνια για να καταλάβουμε οτι η αύξηση λόγω ρύπων δεν είναι αποτέλεσμα της κυβέρνησης. Αυτό. Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.

Για τα μπλουζάκια πρέπει να βγεί ο ¶υγουστος. Δεν περνάει μόνο απο το χέρι μου.
09-08-17, 13:31   #84
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spy_la Εμφάνιση μηνυμάτων
800*12=9600 ευρώ.... όσα δηλώνει ο μέσος υδραυλικός, ηλεκτρολόγος ...κομμωτής...και τους έχω και γείτονες όλους, πήραν όλοι ντιζελ volvo περι τις 25-30k. Τώρα όλοι βλέπουν ΣΚΑΙ και κράζουν τους πολιτικούς....που τους τα παίρνουν με το ζόρι...
Κατά το λαό και οι αρχοντες....έλεγε ο σοφός γερος στο χωριό μου όταν είμουν πιτσιρικάς!

υγ. εννοείται πως έχουν όλοι στεγαστικό...κτλ αφού υποθήκευσαν το χωράφι με το βαμβάκι στην Κωπαΐδα που τους διένειμε το ελληνικό κράτος με κλήρο...τότε που τους βόλευε ήταν καλό...
Τωρα καταλαβα τι σημαινει το Nickname σου φιλε... Kατασκοπος Λεκανοπεδιου Αττικης.
Ξερεις τα παντα, απο τις δηλωσεις τους, τα δανεια τους , τι πουλησανε, τι αγορασανε , ποσο το αγορασανε...θα τα εχω καλα μαζι σου.
09-08-17, 13:48   #85
Panos1453

οκ strato πιστευω οτι συμφωνουμε σε πολλα και ελπιζω να ανταλλαξουμε αποψεις σε καποια συναντηση.spy la μηπως να ξεθαψουμε τον κολοκοτρωνη να τον δικασουμε για εσχατη προδοσια επειδη εβγαλε το μολυβι απο την ακροπολη και το εδωσε στους τουρκους?ελεος.το να δινετε γη για να καλλιεργηθει η δεν ξερω τι αλλο σε ανθρωπους που το δικαιουνται ειναι υποχρεωση του.

εδωσε μολυβι για να μην βγαζουν απο την ακροπολη το ορθον,εκ παραδρομης
09-08-17, 14:31   #86
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panos1453 Εμφάνιση μηνυμάτων
.spy la μηπως να ξεθαψουμε τον κολοκοτρωνη να τον δικασουμε για εσχατη προδοσια επειδη εβγαλε το μολυβι απο την ακροπολη και το εδωσε στους τουρκους?ελεος.το να δινετε γη για να καλλιεργηθει η δεν ξερω τι αλλο σε ανθρωπους που το δικαιουνται ειναι υποχρεωση του.

εδωσε μολυβι για να μην βγαζουν απο την ακροπολη το ορθον,εκ παραδρομης
είναι πραγματικά πού μέγάλη η συζήτηση...Εγώ πάντως δε το πήγα τόσο μακρυά (βλ.Κολοκοτρώνη).
Το πρόβλημα το εστιάζω στο ότι πάντα ο πολίτης "δικαιούται", χωρίς να πρόστίθεται στην εξίσωση η "υποχρέωσή" του απένταντι στο κράτος. Για να μη σου πώ ότι δεν καλλιεργεί αυτό που του δόθηκε αλλά το νοικιάζει και το υποθηκεύει κιολας....τεσπά

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα καταλαβα τι σημαινει το Nickname σου φιλε... Kατασκοπος Λεκανοπεδιου Αττικης.
Ξερεις τα παντα, απο τις δηλωσεις τους, τα δανεια τους , τι πουλησανε, τι αγορασανε , ποσο το αγορασανε...θα τα εχω καλα μαζι σου.
είπα, ότι οι παρόντες εξαιρούνται
Ο χρήστης spy_la δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-08-17, 15:01   #87
Panos1453

Οκ, ξέρω είμαι off topic αλλα καναν καφε θα πιούμε;
09-08-17, 15:50   #88
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Ελευθερα ανοίξτε κανένα thread. Αλλά απο Παρασκευή και όλη την επόμενη εβδομάδα μην περιμένεις πολλά. Εκτός αν θες να ρισκάρεις
09-08-17, 16:01   #89
Panos1453

Ωχχχ!!!!!!!!
09-08-17, 19:43   #90
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
αυτο που γινεται δεν ειναι προς των συμφωρον των τιμιων πολιτων-μισθωτων οπως εγω...να το παρουμε και ετσι γιατι τους εχουμε παρεξηγησει ολους τελικα.
αν γινοταν κατι εναντια προς το συμφερον των γερμανων πολιτων θα το δεχοταν η γερμανικη κυβερνηση?
εκει το παμε..οι δικοι μας το δεχθηκαν γιατι ειμαστε υποδουλοι..και γιατι τους συμφερει να το δεχθουν γιατι θα εχουν περισοτερα εσοδα στο ταμειο τους,χωρις να χρεωνονται αυτοι. την ζημια στο πορτοφολι του λαου..και γιατι δεν πειραζει την δικια τους τσεπη...
μιλαμε για κατι μεγαλυτερο απο αυτα που λετε και γνωριζουμε ,νοοτροπιες και αλλα..μιλαμε για ανισοροπιες στην ευρωπαικη ενωση,συμφεροντα και υποδουλες κυβερνησεις χωρις γνωμη και σθενος.
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
Τέλη Κυκλοφορίας, τέλη κυκλοφορίας 2016, Τέλη Κυκλοφορίας 2017, φορολογία

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές