Σύνοψη: Η νέα BMW Σειρά 1 F20 - Page 5 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρά 1 » Σύνοψη: Η νέα BMW Σειρά 1 F20

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
13-03-12, 22:09   #41
[email protected]

Το avatar του χρήστη V@GGELIS

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο valadis Εμφάνιση μηνυμάτων
3.700 λεει στο γερμανικο το πακετο Μ.Οταν το εκανα παραγγελια ειχα ρωτησει αλλα δεν ειχε βγει ακομα .Θα το ψαξω παντως για ζαντες και εξωτερικο μερος.
valadi οτι μαθεις για εξωτερικο μερος πες μου
13-03-12, 22:11   #42
valadis

Το avatar του χρήστη valadis

Περιοχή: Θεσσαλονικη

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο [email protected] Εμφάνιση μηνυμάτων
valadi οτι μαθεις για εξωτερικο μερος πες μου
01-10-12, 10:38   #43
jdtech

Drives: E87 116i
Γεια χαρά σε όλους. Μια ερώτηση που περισσότερο θα με απασχολήσει στο μέλλον. Έχει διερευνήσει κανείς την πιθανότητα, να μπει ο κινητήρας της 118 f20 στην e87. Λέτε να μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο??
Ο χρήστης jdtech δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
01-10-12, 10:42   #44
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Περιοχή: Αθήνα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jdtech Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρά σε όλους. Μια ερώτηση που περισσότερο θα με απασχολήσει στο μέλλον. Έχει διερευνήσει κανείς την πιθανότητα, να μπει ο κινητήρας της 118 f20 στην e87. Λέτε να μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο??
Με τίποτα όμως!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να κάνεις κάτι τέτοιο....ή για να το πω πιο σωστά, για να το καταφέρεις (και με προβλήματα πιθανόν) θα πληρώσεις τόσα πολλά χρήματα, που καλύτερα να πάρεις μια καινούργια 118i.
01-10-12, 16:53   #45
[email protected]

Το avatar του χρήστη V@GGELIS

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τίποτα όμως!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να κάνεις κάτι τέτοιο....ή για να το πω πιο σωστά, για να το καταφέρεις (και με προβλήματα πιθανόν) θα πληρώσεις τόσα πολλά χρήματα, που καλύτερα να πάρεις μια καινούργια 118i.

πες τα ρε Φάνη γιατι αμα τα λεω εγω γινομαι κακος.
Ναι μπορει να γινεται οπως λενε μερικοι "φιλόδοξοι πωλητες-μηχανικοι" όμως δεν παυει να ειναι μια αρκετα δυσκολη "μεταμόσχευση" και δεν ξερεις αν αξιζει τον κοπο απο πλευρας χρηματων.

ειναι ρίσκο.

Εδω σκεφτόμουν εγω να αλλαξω μοτερ στο GTC που ειχα πριν ατμόσφαιρα,βάζοντας το 1.6 turbo που στην ουσια ειναι το ιδιο σκαφος ατμοσφαιρικο με τουρμπο αλλα και παλι δε το διακινδυνευσα γιατι εχει φασαρια και αγνωστη μελλοντικη πορια.
03-10-12, 11:16   #46
jdtech

Drives: E87 116i
Νομίζω παιδιά είστε απόλυτα κατατοπιστικοί. Έτσι κι αλλιώς δεν θα με ενδιέφερε μια μετατροπή αγνώστου αποτελέσματος. Απλά είχα μια ελπίδα μήπως το μοτέρ ταίριαζε ακριβώς στις βάσεις και γενικότερα χωροταξικά (Φυσικά μετά υπάρχουν και θέματα μετάδοσης, φρένα, αναρτήσεις κτλ). Πρακτικά λοιπόν είναι κάτι που δε γίνεται. Ευχαριστώ
Ο χρήστης jdtech δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-10-12, 16:44   #47
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Περιοχή: Αθήνα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο jdtech Εμφάνιση μηνυμάτων
(Φυσικά μετά υπάρχουν και θέματα μετάδοσης, φρένα, αναρτήσεις κτλ). Πρακτικά λοιπόν είναι κάτι που δε γίνεται. Ευχαριστώ
Το βασικότερο πρόβλημα είναι τα ηλεκτρικά / ηλεκτρονικά, τα οποία είναι εξαιρετικά δύσκολο (εάν όχι αδύνατον) να τα κάνεις να δουλέψουν.

Bookmarks

Tags
1 series f20, 116i, 118i, βασικος εξοπλισμος, αυτόματο κιβώτιο, basic equipment, Basic package, bmw, bmw 1-series f20, bmw f20, παραγωγή, e93, κατανάλωση, f12, f20, σειρά 1, sport, turbo, valvetronic, vanos

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές