Σχετικα με M Pack F20 - Page 9 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
24-03-17, 17:49   #81
taz 118!

Το avatar του χρήστη taz 118!

Περιοχή: Αγια Παρασκευη

Drives: E81 118i
Ερωτηση-κολαφος:Οι ζαντες ειναι καταλληλες για Ρανφλατ η' στο πρωτο ξεφουσκωμα θα βρεθει αλλου το λαστιχο?
Φιλικα παντα προς αποφυγη εκπληξεων...
24-03-17, 21:36   #82
stef!

Το avatar του χρήστη stef!

Drives: E92 325i
Σχετικα με M Pack F20

Πες μας λίγο απο αυτά που έβαλες στο αμάξι σου ποια είναι original & ποια tolias edition!
Τα 3 σήματα Μ original έχουν 90-100€ με την έκπτωση.
Οι ζάντες δεν είναι replica M4, αλλά replica M5...
Για να μην πω για το κόστος του carbon OEM...
Όχι τπτ άλλο, άντε να πείσεις όταν θα το πουλήσεις τον υποψήφιο αγοραστη ότι δεν έχει τρακάρει το αυτοκίνητο (που μπορεί όντως να μην έχει τρακάρει)

Υ.Γ: Βάση vin το αυτοκίνητό σου είναι απλό 116 και ο καθένας πολλά μπορεί να υποθέσει...
Σε καμία περίπτωση δεν θα το κανα ούτε με ΟΕΜ ανταλλακτικά
Ο χρήστης stef! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-17, 01:19   #83
kanel72

Drives: F20 116i
φιλε taz
σε ερωτηση στον εγκαταστατη μου απαντησε οτι εχουν προδιαγραφες ρανφλατ και μου εδειξε σχετικη ενδειξη στο πισω μερος των ζαντων
με την οποια (αφου εκανα και το σχετικο γκουγκλαρισμα) καλυφθηκα
με την εμπειρια ενος χρονου χρησης εχω να πω οτι παρα το γεγονος οτι τις ταλαιπωρησα αρκετα δεν ειχα καποιο προβλημα,
εξαλλου το προβλημα που αναφερεις παρουσιαζεται αποσο ξερω οταν σου κατσει η στραβη σε πολυ ακραιες συνθηκες οδηγησης
φιλε stef
οι προφυλακτηρες, το τιμονι, ο λεβιες ταχυτητων,τα door sills και
τα 2 σηματα (τα πλαινα) ειναι αυθεντικα
δεν καταλαβαινω το πωσ συνδεεις το ενα: εγκατασταση ανταλλακτικων που σου αρεσουν με το αλλο:τρακαρισμενο αυτοκινητο, δεν την πιανω τη συνδεση
επισης ποιος μιλησε για υποψηφιο αγοραστη και τι μπορει ο καθενας να υποθεσει?
οπως εγραψα και προηγουμενως το αμαξι μου αρεσει (τωρα πια) παρα πολυ και δεν εκανα τοσο κοπο(γουσταρα ομως) για να το πουλησω,
ουτε σε μια δεκαετια!!!
αναφορικα με το carbon ΟΕΜ, εφαγε στη μαπα ενα καλοκαιρι στον ηλιο χωρις να πεταξει ουτε ενα χιλιοστο....
αυτα
Ο χρήστης kanel72 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-17, 01:34   #84
evilakos

Το avatar του χρήστη evilakos

Drives: F20 116d
Σημερα παρελαβα τελικα το δικο μου κ το μονο που εχω να πω επειδη ηταν κ αλλοι ασσοι εκει χωρις το m pack οτι χανουν παρα μα παρα πολυ....

Φιλε kanel72 οτι εγραψα ηταν με φιλικο σκοπο κ μαλλον παρερμηνευσες το ψευτο mpack. Δεν το ειπα για να μειωσω το αποτελεσμα του αυτοκινητου σου που οντως δειχνει πολυ ωραιο, αλλα για να τονισω οτι συγκρινεις δυο διαφορετικα πραγματα με κριτηριο μονο την τιμη.

Η τιμη ειναι 3208€ + δασμους. Απλως οι δασμοι οταν η αξια του οχηματος ανεβαινει ανω των 24.000€, νομιζω, ανευ φορων εκτοξευονται τρελα.
Ο χρήστης evilakos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-17, 19:09   #85
Z4MC

Drives: F20 118i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stef80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλώντας αντικειμενικά, τα σχεδόν 5000 που χρεώνουν για το M-pack στον άσσο ακούγεται τρελό ποσό.
Από την άλλη, όταν έφτασε το αυτοκίνητό μου στην αντιπροσωπεία και το είχαν παρκαρισμένο δίπλα σε ένα όμοιο μοντέλο, ίδιου χρώματος αλλά χωρίς το πακέτο Μ και τα LED, ήταν πραγματικά σαν να επρόκειτο για εντελώς διαφορετικό μοντέλο της BMW.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο TAZ 118! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτος απο την αναρτηση και τα φρενα τα υπολοιπα ειναι για το θεαθηναι...
Αντε εκτος και απο το Estoril
Δεν ειναι ετσι, καταρχας υπαρχει αεροδυναμικη βελτιωση στο βαθμο οτι εχει λιγοτερους θορυβους απο τον αερα σε ταχυτητες >160 χμω απο τα Σπορτ/απλα.

Επισης το εσωτερικο ειναι πολυ ποιο ωραιο με μαυρο ουρανο, αλκανταρα, πολυ καλυτερο τιμονι και λεβιε ταχυτητων. Τα μπλε φρενα προυποθετουν να παρεις Μ σπορτ. Οταν το πηρα εγω το πακετο Σπορτ δεν συμφερε γιατι με λιγα παραπανω το Μ σπορτ σου εδινε πολυ περισσοτερα.

Επισης οσοι αγορασαν Μ σπορτ μεχρι την αλλαγη των φορων εννοειται κανενας δεν το πληρωσε 7000, αντιθετα πληρωθηκε πολυ λιγοτερο.

Η αναρτηση ειναι ισως το χειροτερο κομματι του πακετου γιατι δεν λεει πολλα μονο οτι ειναι λιγο ποιο χαμηλο.
Ο χρήστης Z4MC είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-17, 19:26   #86
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Δεν λεει πολλα η σπορτ η adaptive?!?!? Μαλιστα εχοντας καβαλησει και τις 2 η σπορτ μια χαρα ειναι και για τα γουστα μου το δεσιμο θελει και παει μια χαρα.
26-03-17, 01:36   #87
stef80

Περιοχή: Θεσσαλονικη

Drives: F20 120i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Z4MC Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι ετσι, καταρχας υπαρχει αεροδυναμικη βελτιωση στο βαθμο οτι εχει λιγοτερους θορυβους απο τον αερα σε ταχυτητες >160 χμω απο τα Σπορτ/απλα.

Επισης το εσωτερικο ειναι πολυ ποιο ωραιο με μαυρο ουρανο, αλκανταρα, πολυ καλυτερο τιμονι και λεβιε ταχυτητων. Τα μπλε φρενα προυποθετουν να παρεις Μ σπορτ. Οταν το πηρα εγω το πακετο Σπορτ δεν συμφερε γιατι με λιγα παραπανω το Μ σπορτ σου εδινε πολυ περισσοτερα.

Επισης οσοι αγορασαν Μ σπορτ μεχρι την αλλαγη των φορων εννοειται κανενας δεν το πληρωσε 7000, αντιθετα πληρωθηκε πολυ λιγοτερο.

Η αναρτηση ειναι ισως το χειροτερο κομματι του πακετου γιατι δεν λεει πολλα μονο οτι ειναι λιγο ποιο χαμηλο.
Αεροδυναμικη βελτιωση απο που.? Απο τους προφυλακτηρες? Ισα ισα που χειροτερευουν τον αεροδυναμικο συντελεστη και αυξανουν τη μετωπικη επιφανεια αλλα βρισκονται πολυ μακρυα απο τα αυτα σου για να κανουν διαφορα στον ηχο.
Για την αναρτηση συμφωνω, θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο ψαγμενη, κυριως σε ρυθμιση των αμορτισερ(η απλη, δεν εχω εμπειρια απο adaptive).
Ο χρήστης stef80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-03-17, 12:22   #88
Z4MC

Drives: F20 118i
Εγω εχω ακουσει απο καποιους που εκαναν τεστ ντραιβ το Σπορτ και παραπονεθηκαν οτι ακουγεται θορυβος πανω απο τα 160χμω ενω στο δικο μου δεν ακουγεται τιποτα τετοιο. Δεν γνωριζω αυτα που γραφεις αλλα ο προφυλακτηρας μπροστα σε συνδυασμο με το διαχυτη πισω βελτιωνει την ροη του αερα σε σχεση με το σπορτ.
Ο χρήστης Z4MC είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-03-17, 17:58   #89
stef80

Περιοχή: Θεσσαλονικη

Drives: F20 120i
Μαλλον προκειται για το υποκειμενικο του θεματος. Αλλος ενοχλειται και αλλος οχι απο τον ιδιο θορυβο. Σιγουρα παντως δεν αλλαζει ο θορυβος με το πακετο M και σιγουρα δε βελτιωνεται. Παντα τα σπορ πακετα εχουν χειροτερο αεροδυναμικο συντελεστη και μεγαλυτερη μετωπικη επιφανεια απο τα απλα.
Ο χρήστης stef80 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές