ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ R1200GS - Page 10 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Μοτοσυκλέτες BMW » Σειρες Μοτοσυκλετας » Σειρές R » ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ R1200GS

Σειρές R Συζητήσεις για την σειρά R (R GS, R RT, R ST, R S, κλπ ...)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
15-02-10, 19:24   #91
lefteris-kal

Περιοχή: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Drives: GS R1200
Οπότε επαναλαμβάνω την ερώτηση……αγοράζουμε ή δεν αγοράζουμε μεταχειρισμένο R1200GS;

Και αν ναι, ποιας χρονολογίας; [/quote]

Η απάντηση είναι εύκολη.
1. ΝΑΙ όταν είναι από γνωστό
2. ναι όταν είναι από έμπορο και άμα μας βγει μούφα, λέμε ο.κ τουλάχιστον δεν έδωσα και πολλά λεφτά
3. ΟΧΙ αν υπάρχει προηγούμενη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία γιατί τελικά πέρα από το όνομα, υπάρχει και ο αυτοσκοπός της αγοράς (εξυπηρέτηση, βόλτες, ταξίδια χωρίς το άγχος της βλάβης).

Να είσαι καλά.
Ο χρήστης lefteris-kal δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-03-11, 21:29   #92
kapafrigo

Drives: GS 1200
Παιδιά καλησπέρα. Είναι αλήθεια οτι έχω ακούσει τοσα πολλά για τα 1200 GS που κάποια στιγμή συνηδειτοποίησα ότι δεν εβγαζα το δικό μου βόλτα για να μην χαλάσει. την είχα ψωνίσει κανονικά και σκεπτόμουν πια θα ήταν η καλύτερη χρονική στιγμή να το πουλήσω. Εφτανε όμως το καλοκαιρι και έλεγα πάντα το ίδιο<<αντε θα πάω και φέτος ένα ταξιδι και μετά θα το πουλήσω>>.
Ετσι σιγά σιγά εφθασε το 2011 και έχω κάνει απο το 2006 45000 km σε ταξίδια χωρίς να αντιμετωπίσω το παραμικρό πρόβλημα.
Σίγουρα οι φίλοι που αντιμετωπίζουν προβλήματα δεν τα αντιμετωπίζουν τυχαίως,κάτι φταίει,που για τα λευτά που πληρώνουμε όμως ειναι ανεπίτρεπτο. Οταν καμμιά φορά ξεφυλίζω τον τιμοκατάλογο και συνειδητοποιώ οτι με 18-20000 ευρώ που στοιχίζει μια BMW παίρνεις 2 αυτοκίνητα θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο να αντιμετωπίζει κάποιος προβλήματα. Εγώ τώρα φίλοι μου είμαι τόσο ευχαριστημένος απο το GS που έχω φθάσει στο αντίθετο σημείο απο αυτό που προανέφερα. φοβάμαι να το πουλήσω γιατι δεν ξέρω αν το καινούργιο (bmw πάντα) θα είναι τόσο αξιόπιστο όσο το GS μου.
Ο χρήστης kapafrigo δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές