116 f20 spor line αλλαγη κινητηρα!! - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
02-09-12, 22:42   #11
sliolis
Σμηναγός

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Στράτο, απ' όσο γνωρίσω εκ των έσω, το συγκεκριμένο περιστατικό έχει πάρει την νομική οδό, για λόγους όμως που δεν γνωρίζω αλλά και δεν με αφορά.

Αυτό που γνωρίζω όμως είναι πως είναι το 2ο περιστατικό για το οποίο ήρθε κλιμάκιο από Γερμανία για την έρευνα. Στην Ελλάδα έχουν έρθει 2 φορές για κάποιο περιστατικό κι αυτό ήταν το ένα.

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-09-12, 01:16   #12
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Drives: N/A N/A
Εχω πει κατ'επαναληψη οτι για κατι που δεν πρεπει να αναφερομαστε για λογους αγνοιας και νομικους καλο θα ηταν να μην εντρυφουμε σχολια.

...εγω το ειπα εγω το ακουσα απ'οτι φαινεται.
Ο.Κ. καντε -πειτε-παροτρυνετε οποιον νομιζετε οτι ετσι τον βοηθατε, και μετα οταν του κλεισουν το τηλ. χωρις απαντηση να δω τι θα απαντησετε εσεις απο εδω !!!!
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-09-12, 01:39   #13
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sliolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στράτο, απ' όσο γνωρίσω εκ των έσω, το συγκεκριμένο περιστατικό έχει πάρει την νομική οδό, για λόγους όμως που δεν γνωρίζω αλλά και δεν με αφορά.

Αυτό που γνωρίζω όμως είναι πως είναι το 2ο περιστατικό για το οποίο ήρθε κλιμάκιο από Γερμανία για την έρευνα. Στην Ελλάδα έχουν έρθει 2 φορές για κάποιο περιστατικό κι αυτό ήταν το ένα.

Θα αναφερθώ κάποια στιγμή δημόσια αναλυτικά για αυτό, έχω την άδεια του ιδιοκτήτη και περιμένω να μου δώσει φωτογραφίες.

Το θέμα με την νομική οδο έχει κλείσει και όλα έχουν δρομολογηθεί οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα απο αυτό
03-09-12, 01:49   #14
ιωαννα.κ

Drives: F20 116i
ειναι το δευτερο bmw που εχουμε,απο το πρωτο ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι (320) παρ'ολα αυτα το δευτερο μας απογοητευσε αρκετα μπορω να πω ...γενικα ολη η διαδικασια απο την αρχη ....κα8ηστερησε η παραδωση σχεδον ενα μηνα απο την ημερομινια π ειχαμε ορισει ...τωρα αυτο τ προβλημα κ δεν 3ερω τι αλλο ..... :/ μολις το πηραμε φυγαμε τα3ιδι οπου στο δρομο διαπιστωδηκε το προβλημα ...στισ 2000 στροφες εκανε ενα δυνατο θορυβο κ μας προβληματισε ....το πηγαμε αμεσα στην αντιπροσωπια και αμεσως(ευτυχως) βρεθηκε τ προβλημα ....ειχε σπασει ενα κομματι απο τ στροφαλο (αν τ λεω σωστα :P ) κ τρ στην αναμονη για την εισαγωγη τησ μηχανησ απο γερμανιααα ....

παρολα αυτα τρομερο αμα3ι κ για τα3ιδια κ γενικα ασχετα μ τ προβλημα !!!!

μ ειπαν οτι δεν 9α αλλα3ω στην αδεια τον αρι9μο πλαισιου η κινητηρα ... ισχυει????

(σας ευχαριστω κ για το καλωσορισμα )
Ο χρήστης ιωαννα.κ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
03-09-12, 02:29   #15
nfot

Το avatar του χρήστη nfot

Περιοχή: Βολος

Drives: E82 135
Ο αριθμος πλαισιου δεν εχει να κανει με την αλλαγη που θα γινει στο αυτοκινητο σου.
Αριθμος κινητηρα δεν υφισταται πλεον. Ειναι ενα ακομη ανταλλακτικο ο κινητηρας, που μπορει να αλλαχτει. Ο κωδικος που αναφερεται στην αδεια δειχνει τον τυπο του κινητηρα. Οποτε δεν αλλαζει κατι στο δικο σου.
Στραβες δυστυχως συμβαινουν ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ.
03-09-12, 15:56   #16
[email protected]

Το avatar του χρήστη V@GGELIS

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο giannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης καλωσηρθες Ιωαννα.

Γραψε και στο αντιστοιχο section Wellcome να σε καλωσορισουμε κι επισημα.

Τωρα για το προβλημα σου, μιλάμε για εντυπωσιακο ταυτοχρονα και τρομακτικο θα το ελεγα εγω!

Οπως γραφτηκε και πριν μπορεις να μας γραψεις οσο γινεται με ψυχραιμια τις λεπτομερειες και το ιστορικο του αυτοκινητου και του συμβαντος;

Προσωπικα θα ζηταγα αυτοκινητο αντικαταστασης παρομοιο με αυτο που ειχα και οχι αλλαγη κινητηρα αλλα αλλαγη αυτοκινητου! Ναι, τραβηγμενο αλλα να σου πω την αληθεια δε θα εμπιστευομουν ΚΑΝΕΝΑΝ, οσο καλο ονομα και καλος μαστορας κι αν ηταν να μου αλλαξει μοτερ σε τοσο καινουριο και συγχρονο αυτοκινητο. Εχω δει και καλους μαστορους σε 'καλα' συνεργεια, 'πατατες' που εχουν κανει στο αυτοκινητο-πειραματοζωο μου...Για να μη καταντησει ετσι και το δικο σου λοιπον, ισως να ταν καλυτερα να το ψαξεις πιο πολυ, με ενα δικηγορο ισως και να το κυνηγησεις για αντικατασταση του οχηματος, ετσι οπως ηταν απ το εργοστασιο και εννοειται μεχρι τοτε να εχεις αυτοκινητο αντικαταστασης.
Να γινοταν στην Αμερικη κατι τετοιο θα τους ειχαν λιωσει οι δικηγοροι...

Πες μας παντως λεπτομερειες πως και τι για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.

Και παλι καλωσηρθες και σου ευχομαι περισσοτερη τυχη απο εδω κι εμπρος...

+1000

Συμφωνω απολυτα Γιαννη, πολυ σωστά !

Επισης καλως ηρθες στην παρεα και καλη τυχη απο δω και περα, ολοι ειχαμε τις περιπετειες μας στην αρχη... και βαζω πιο πολυ τον εαυτο μου μεσα.

04-09-12, 17:12   #17
alex747
Σμήναρχος

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Εγω θα σου έλεγα κάτι άλλο.. Βγαίνει για την 3αρα (ακόμα δεν κυκλοφόρησε αν δεν κάνω λάθος ειναι θέμα χρονου μεσα στον επόμενο το πολυ μεθεπομενο μήνα)
Κινητήρας 116i (1600cc) με 180 άλογα δεν τους λες να σου βάλουν αυτο το κινητήρα;; Κ μετα απλα θα είσαι άρχοντας... Απο όσο ξέρω έχει 3000ευρω διάφορα απο τον 116i 136 άλογα , φανταζομαι εσένα θα σου κάνουν γενναιόδωρη έκπτωση...

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-09-12, 18:20   #18
alex747
Σμήναρχος

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Βασίλισσα εννοουσα sorry??

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-09-12, 21:58   #19
giannis 79

Το avatar του χρήστη giannis 79

Drives: Ε87 116i
Περαστικα...τρελο ξενερωμα...αν κινηθικες και νομικα ακομα καλυτερα,γιατι ναι μεν περα απο την αντικατασταση κινητηρα πρεπει να σκεφτεις και την πιθανοτητα μην παθαινες κατι κακο εκεινει την στιγμη...και ας σκεφτουμε οτι αν γινοταν αυτο στην Γερμανια πως θα αντιμετοπιζοταν?πιθανον με ενα Χ6 δωρο....απο την αλλη να χαιρεσαι που ολα θα πανε καλα και θα σου βαλουν και εναν τσεκαρισμενο κινητηρα....καλοςηρθες στην παρεα μας και περιμενουμε νεα...
06-09-12, 09:45   #20
ιωαννα.κ

Χθες μιλησα με την αντιπροσωπια για να δω ποτε θα παρω επιτελους το αυτοκινητο μου......ακομα δεν εχει φτασει καν ο κινητηρας.....τι να πω.....πηρα τα κεντρικα και σημερα περιμενω απαντηση(παντως η αντιπροσωπια δεν ηθελε να μιλησω με τα κεντρικα...γιατι??) ειμαι σχεδον ολο το καλοκαιρι χωρις αμαξι .....ελεος....να ρωτησω και κατι ακομα....αυτη την στιγμη αν πω οτι πουλαω το αμαξι μου,πεστε μου δεν εχει χασει την αξια του???
Ο χρήστης ιωαννα.κ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
116, αλλαγη, κινητηρα, f20, χιλιομετρα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές