Καινουργιος κατοχος ενος F 800 R - Page 3 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Μοτοσυκλέτες BMW » Σειρες Μοτοσυκλετας » Σειρές F » Καινουργιος κατοχος ενος F 800 R

Σειρές F Συζητήσεις για την σειρά F (F GS, F S, F ST, κλπ...)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
08-10-09, 20:15   #21
john33

Status:

Drives: Ε92 320i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Dr.KC
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο john33
καμια ολοσωμη εξατμιση θα βγαλουν επιτελους?(F800R)για st και s εχουν βγαλει
Καλά ρε τρελάρες…τι την θέλετε την ολόσωμη. (87 αλογάκια δε φτάνουν

Στο ST μου δε σκέφτηκα ποτέ τη λύση της εξάτμισης. Θα μου άρεσε μια Powercone Satin της Remus, αλλά και τα 480 είναι καλύτερα να τα έχω τσέπη!!!

Ααα, και για να μη σας λένε παπαριές….ότι και εξάτμιση να βάλεις σε ST, S, R και GS ουσιαστικά δεν αλλάζει τίποτα. Για 2 με 3 αλογάκια μιλάμε και αυτά μετά τις 5.500 rpms και μπορεί και παραπάνω.

Ακόμα και στο θέμα του ήχου δεν έχω καταλάβει κάποιες ουσιαστικές διαφορές για να δώσει κάποιος 300 ευρώ και πάνω (μόνο για τελικό μιλάμε!!!). Άμα πας και για σωλήνες….μαματα…από 970 και πάνω.

Ρε σοβαρευτείτε!!! Το μοτόρι φτάνει σχεδόν τα 10.000….πολλά για γυμνό ακόμα και αν είναι BMW.

Με τα ίδια πας στο Street Triple 675…με τα όλα του και μεταξύ μας μακράν καλύτερο από το R από κάθε άποψη…..άσχετα με το αν ήμαστε BMWδακιδες
οχι στο ματι ομως
Ο χρήστης john33 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
12-08-11, 17:54   #22
Christopher11gr

Drives: F 800r
Φίλε laksoft μιλαμε για τρομερή συμτωση! Είχα xt660 μπλε εγω και μετα αγορασα το f800r χρώμα άσπρο βέβαια στο κόστος μου πήγε σαν gs1200 με τα extra, μπαγκαζιερες πλαινες και πίσω μαζι με μαξιλαρακι, φώτα led και φλας, συναγερμό abs, καρινα και radiator spoiler είναι πανέμορφο μηχανάκι πολυ άνετο στο δρόμο, έχω 1200χλμ και θα πάω για το πρώτο service αν ανοίξουν κάποια στιγμη οι αντιπροσωπιες λόγο Αυγούστου. Το πήρα απο Παναγιωτόπουλο εξυπηρέτηκοτατος ο κύριος Ντουσιας. Μόνο ελατωμα ο αέρας και το θολωμα στους καθρέπτες.
Ο χρήστης Christopher11gr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-08-11, 17:18   #23
amka

Drives: F 800R
Παίδες, το έχω από Φεβρουάριο 2011, full extra, ουσιαστικά ξεκίνησα να το καβαλάω τακτικά από Απρίλιο και έχει ήδη 5.500χιλ.
Υπέροχο!
Εχω ενα Buell Ulysses και παλαιότερα Kawasaki KLE.
H προπέλα σκίζει!!
Εχει τρέμουλο ο καθρέφτης, αλλά δεν τραβάω κανένα ζόρι, το έχει κ to Buell.
Παναγιωτόπουλος By far ο καλύτερος.
C U!!
Ο χρήστης amka δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές