Επισκευή ή αλλαγή; - Page 2 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-05-18, 19:12   #11
Dakota Bimmer

Το avatar του χρήστη Dakota Bimmer

Drives: E92 325i
Με το που τελειώσεις με το καλό, σταμάτα και την ασφάλεια σου εκει και κάνε αλλού. Οκ...ακούγεται πολύ εκδικητικό, ίσως και περίεργο ή άσκοπο, αλλά τι πάει να πεί...''Και επειδή δεν γουστάρουν και πολύ να τους ζαλίζεις, μου λένε ότι αν θέλω, μπορώ να βγω εκτός φιλικού διακανονισμού και να διαπραγματευτώ ΕΓΩ με την ασφαλιστική του απαίτιου.''...Τους πληρώνεις για το δικό σου καλό συμφέρον οταν είναι έτσι η περίπτωση, δηλαδή να σεβαστούν και τον πελάτη τους και να παλέψουν για τον πελάτη τους, δηλαδή αν έπρεπε να πληρώσουν κιόλας παίζει να έλεγαν μη μιλάς, μην αναπνέεις.....

Τέλος πάντων, αλλά εκνευριζομαι απίστευτα όταν κάποιοι το παίζουν κακιάς πάστας δημοσιοι υπάλληλοι και βγάζουν και γλώσσα, μας την λένε κιόλας, θα τρελαθούμε.

Εν πάση περιπτώσει, αγαπητέ τι να πώ, σου εύχομαι να γίνει σωστή δουλεια και να μείνεις ικανοποιημένος.
18-05-18, 20:39   #12
userM

Περιοχή: Athens

Drives: F20 116i
Pertalani, αν και πραγματικά λυπάμαι για την ζημιά (και ευτυχώς όπως ειπώθηκε δεν έγινε τίποτα χειρότερο) αλλά νομίζω ότι είναι υπερβολικό για την συγκεκριμένη ζημιά να ζητάς αλλαγή πόρτας.

Δεν θέλω ουτε να "σου την σπάσω" ουτε τίποτα. Επεμβαίνω γιατί νομίζω ότι χάνουμε το μέτρο...

Δηλαδή σε άλλα ατυχημάτα σοβαρότερα (όπως λέει και ο Στράτος) τι θα λέγαμε. Θέλω άλλο αυτοκίνητο?

Νομίζω (και πραγματικά στο εύχομαι) ότι μετά την επιδιόρθωση δεν θα φαίνεται τίποτα και όλα θα είναι καλά

*δες και την λύση του pdr που λεει και ο Σπύρος (γιατί σώζει σε πολλές περιπτώσεις)
18-05-18, 21:52   #13
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
pdr πρωτα.εχοντας κανει 2 δουλειες εχω πιστεψει πολυ σαυτον τον τροπο επιδκευης και κοστιζει και λιγοτερο καποιες φορες και θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα αισθητικα και μεταπωλητικη αξια.
απλα να βρεις εναν καλο τεχνιτη.εχουμε προτεινει και εμεις καποιους εδω μεσα σε διαφορες πολεις.διαλεξε καποιον και πανε...
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-05-18, 08:00   #14
petralani13

Drives: F20 116d ED
Φίλε userM, εννοείται πως κάθε κρίση, άποψη και γνώμη καλοδεχούμενη. Αυτός είναι και ο λόγος συζήτησης. Η αμφιβολία μου ήταν και είναι, στο αν , ανεξάρτητα με το τι αποδέχεται η ασφαλιστική, ποια θα ήταν η καλύτερη λύση για τον ιδιοκτήτη του οχήματος. Χωρίς δηλαδή να υπάρχει οικονομικό συμφέρον στον τρόπο σκέψης. Η ασφαλιστική και βέβαια δεν βλέπει το συμφέρον του πελάτη, ούτε καν άνοιξε πεδίο συζήτησης και διαπραγμάτευσης.
Όσον αφορά στο pdr, επειδή δεν το έχω ξαναδουλέψει, δεν γνωρίζω αν μπορεί να επισκευαστεί με αυτό τον τρόπο. Διότι δεν πρόκειται για ένα βαθούλωμα (όπως βλέπω στα site που διαφημίζουν αυτή τη τεχνική), αλλά στη προκειμένη περίπτωση έχει σχιστεί η λαμαρίνα. Θα ρωτήσω σε ένα μαγαζί με πολύ καλές κριτικές και ελπίζω να μπορεί να το αναλάβει.
Ο χρήστης petralani13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-05-18, 10:26   #15
userM

Περιοχή: Athens

Drives: F20 116i
Αν υπάρχει σκίσιμο στη λαμαρίνα το pdr δεν βοηθαει. Μπορεί να ισιωσει το πιθανο βαθουλωμα.σε καθε περίπτωση αξίζει τον κόπο να το δει κάποιος ειδικός. Οταν λες καλύτερος τρόπος ως προς τι το εννοείς;

Δεν ειμαι ειδικός ομως αισθητικά ειτε καινούργια είτε η ιδια αφού θα ξαναβαφτεi θα είναι πολύ κοντά στο αποτέλεσμα για τα κοινά ματια (οχι των ειδικών)
Σε μεταπωλητικη αξία νομίζω ότι είναι καλύτερα να κρατήσεις την ίδια και να πεις οτι την έβαψες γιατί υπήρχε χτύπημα.Αν την αλλαξεις ο άλλος μπορεί να υποθέσει ότι θέλει και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας
Χθες, 11:39   #16
petralani13

Drives: F20 116d ED
Τελικά έγινε επισκευή της ζημιάς και παρέλαβα το αυτοκίνητο. Προφανώς οπτικά δεν φαίνεται τίποτα. Δια της αφής αντιλαμβάνεσαι πόσο λεία είναι η νέα βαφή. Ίσως τελικά αυτή η λύση να ήταν και η πιο "αναίμακτη".
Και να παραθέσω φωτογραφία, φαντάζομαι δεν θα βοηθήσει σε κάτι.
Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πληροφορίες.
Ο χρήστης petralani13 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές