Αλλάζουν τέλη κυκλοφορίας και η φορολογία των ΙX - Page 10 - BMWForum.gr

BMW Greece - BMWforum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » Αλλάζουν τέλη κυκλοφορίας και η φορολογία των ΙX

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
09-08-17, 20:52   #91
taz 118!

Το avatar του χρήστη taz 118!

Περιοχή: Αγια Παρασκευη

Drives: E81 118i
Υποδουλες κυβερνησεις....αυτους τους μ@λ@κες ΟΛΟΙ εμεις τους ψηφιζουμε...
10-08-17, 00:08   #92
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο player Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που γινεται δεν ειναι προς των συμφωρον των τιμιων πολιτων-μισθωτων οπως εγω...να το παρουμε και ετσι γιατι τους εχουμε παρεξηγησει ολους τελικα.
αν γινοταν κατι εναντια προς το συμφερον των γερμανων πολιτων θα το δεχοταν η γερμανικη κυβερνηση?
εκει το παμε..οι δικοι μας το δεχθηκαν γιατι ειμαστε υποδουλοι..και γιατι τους συμφερει να το δεχθουν γιατι θα εχουν περισοτερα εσοδα στο ταμειο τους,χωρις να χρεωνονται αυτοι. την ζημια στο πορτοφολι του λαου..και γιατι δεν πειραζει την δικια τους τσεπη...
μιλαμε για κατι μεγαλυτερο απο αυτα που λετε και γνωριζουμε ,νοοτροπιες και αλλα..μιλαμε για ανισοροπιες στην ευρωπαικη ενωση,συμφεροντα και υποδουλες κυβερνησεις χωρις γνωμη και σθενος.
Επειδή δεν βρίσκομαι σε υπολογιστή θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος.

Όταν θα γίνουμε Γερμανία και πέρα από τουρισμό και μερικές μεγάλες βιομηχανίες γεμίσουμε έντιμους πολίτες σαν εσένα και εμένα και τον α και τον β και καταφέρουμε να εξάγουμε την τεχνολογία που εξάγει η Γερμανία (Bosch, Siemens, Porsche είναι τυχαία παραδειγματα) τότε θα έχουμε λόγο να μιλάμε εναντίον τους. Όσο κοιτάμε πως θα κλέψουμε το ΦΠΑ και πως θα κλείσουμε ένα ναυπηγείο όταν μπει καράβι και όσο κοιτάμε να μην λερωσουμε το μπρδελο που οδηγαμε με το τσιγάρο που καπνίζουμε και το πεταμε εξω μην περιμένεις να μας πάρει κανένας στα σοβαρά με μια ακρόπολη και 30 νησιά
10-08-17, 01:11   #93
stef!

Το avatar του χρήστη stef!

Drives: E92 325i
Αλλάζουν τέλη κυκλοφορίας και η φορολογία των ΙX

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή δεν βρίσκομαι σε υπολογιστή θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος.

Όταν θα γίνουμε Γερμανία και πέρα από τουρισμό και μερικές μεγάλες βιομηχανίες γεμίσουμε έντιμους πολίτες σαν εσένα και εμένα και τον α και τον β και καταφέρουμε να εξάγουμε την τεχνολογία που εξάγει η Γερμανία (Bosch, Siemens, Porsche είναι τυχαία παραδειγματα) τότε θα έχουμε λόγο να μιλάμε εναντίον τους. Όσο κοιτάμε πως θα κλέψουμε το ΦΠΑ και πως θα κλείσουμε ένα ναυπηγείο όταν μπει καράβι και όσο κοιτάμε να μην λερωσουμε το μπρδελο που οδηγαμε με το τσιγάρο που καπνίζουμε και το πεταμε εξω μην περιμένεις να μας πάρει κανένας στα σοβαρά με μια ακρόπολη και 30 νησιά

+10000000000
Τα ειπες όλα
Αυτό που μας μάρανε στην Ελλάδα ειναι ο συνδικαλισμός και το δίκαιο του "εργάτη"...
Όταν είχαμε στη δεκαετία του 80 τα ναυπηγεία (η ισχυρότερη βιομηχανία της χώρας τις δεκαετίες του 60-70) , τα συνδικάτα βαράγανε απεργίες για τα "βαρέα και ανθιυγεινά" κατι μήνες με αποτέλεσμα να διώχνουν τις ναυπηγήσεις την μία πίσω από την άλλη....
Επίσης οι κυβερνήσεις κοίταζαν να προστατεύσουν δήθεν τους εργαζόμενους και με πρόσχημα την "αλλαγη" μοίραζαν συντάξεις εκατομμυρίων, για να μην αναδερθώ για τα ΜΟΠ....
Όταν λοιπόν οπως πολύ σωστά λες γίνουμε Γερμανία και καταφέρουμε να παράγουμε ένα σφυρί & ένα κατσαβίδι (ούτε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε) τότε ας μιλήσουμε...
Μέχρι τότε καθόμαστε πάνω στον "άξονα" και λέμε θεωρίες για το far west....
Ο χρήστης stef! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-08-17, 08:39   #94
spy_la

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
..... και όσο κοιτάμε να μην λερωσουμε το μπρδελο που οδηγαμε με το τσιγάρο που καπνίζουμε και το πεταμε εξω μην περιμένεις να μας πάρει κανένας στα σοβαρά με μια ακρόπολη και 30 νησιά
....τσιγάρο ενώ μιλάμε και στο κινητό ταυτόχρονα....

+1000 για όλα τα υπόλοιπα που έγραψες!
Ο χρήστης spy_la είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-08-17, 10:58   #95
petralani13

Drives: F20 116d ED
Δηλαδή τώρα λέμε οτι ο Γερμανός είναι εκ φύσεως φρόνιμος και έντιμος;;;; Σοβαρά τώρα;;; ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΦΥΣΕΩΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΣ. Εχει την πουστια μέσα του. Αυτό που τον κανει συνετό ειναι οι μηχανισμοί ελέγχου. Ο Αυστριακός, Νορβηγός, Σουηδός.. ας τολμήσει να υπερβεί το όριο ταχύτητας και θα φάει μια στραποναρα στον **** του. Γεννιούνται αυτοί έντιμα παιδιά και εμείς καθίκια;;; τα πιστεύετε αυτά;;; ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΡΧΙΕΡΕΙΣ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ;;; Αλλα αντί άλλων. Έρχεται στη Κω ή στη Ζάκυνθο ο Άγγλος , Γερμανός, Νορβηγός, Σουηδός και τα κανει πουτανα γιατι εδώ είμαστε ********ο απο έλεγχο . Αλλα ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥΤΑΝΑ, το εχει στο αίμα του , απλά φοβάται στη χώρα του, δεν μπορεί, δεν τον αφήνουν, δουλεύει το κράτος, δεν γεννήθηκε μυξοπαρθενα.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο χρήστης petralani13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
10-08-17, 11:18   #96
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Επειδή το φέραμε στην κουβέντα με τους Γερμανούς (που εν τέλει κάνουν κουμάντο στην ΕΕ και έμμεσα ευθύνονται για τα τέλη σε ΟΛΗ τη ΕΕ) ας τους αφήσουμε για λίγο γιατί είναι άσχετο με την κουβέντα του thread (άντε να το καθαρίσω).

Να κλείσω το θέμα "Γερμανία" λέγοντας και συμφωνώντας με Petralani, αυτό που έχω πει άπειρες φορές. Για όλα σε αυτή την χώρα ευθύνεται η δικαιοσύνη. Όταν θα υπάρξει και δικαστούν κυβερνήσεις, πολιτικοί, κανάλια, συνδικάτα, ΜΚΟ, πολίτες, αστυνόμοι και δικαστούν και οι δικαστές που δεν δικάζουν τότε θα υπάρξει μέλλον.

Μέχρι τότε, αβασάνιστα θα πληρώνουμε όλοι τα τέλη κυκλοφορίας όσα και αν είναι και όταν δεν μπορούμε δυστυχώς θα καταθέτουμε ή θα πουλάμε. Και πολλά άλλα εκτός απο τα τέλη κυκλοφορίας όπως πρώτα απο όλα ποιότητα ζωής
10-08-17, 21:34   #97
player

Περιοχή: θεσσαλονικη

Drives: E87 116i
σιμενς,vw κ.α ειναι οι πολιτισμενοι και αφθαρτοι γερμανοι?? δεν νομιζω...στεφ εχω βαρεθει την παρελθοντολογια...και οι νεοι ειδαμε ποιους φερνουν σρην εξουσια...με τα νεα μυαλα.
εγω μιλαω οτι συνεχει στην ελλαδα η παχια αγελαδα ειναι το σπιτι και το αυοκινητο.η ιδιοκτησια .αυτο ομως που με ενοχλει ειναι οτι ολα γινονται οριζοντια.
επισης αφου δεν γιναμε γερμανοι γιατι μπηκαμε στην εε?για να μας εχουν υποχειριο ?αφου ημαστε κατωτεροι σαν λαος και νοοτροπια και δειχνουμε οτι δεν θα γιανουμε ποτε γιατι μπηκαμε ..και αυτοι γιατι μας εβαλαν?
οσον αφορα τα λινκ του ντον για εωτερικοτητες κ.λπ. μιλαμε για θεωριες και οικονομολογους και οικονομια δλδ ολους αυτους του μαμιοληδες που τα εκαναν μπαχαλο? τηλεοπτικοι και καθηγητες? αυτα που λετε ειναι για πολιτισμενους γερμανους.
εμενα το προβλημα μου ειναι οτι εβγαζα τοσα οταν πριν 7 χρονια πηρα ενα αυτοκινητο που μας παρακαλουσαν να εναι πιο ασφαλες και πιο συνχρονο και τωρα τωρα που που εκαναν με τις θεωριες οικονομιας μην χεσω και τις εωτερικοτητες τους να βγαζω μειον 40% λιγοτερα με ενα 20αρικο εδω ενα στον ενφια ,ενα στον φορο ενα στο που αναπνεω μου επιβαρυνουν την ιδιοκτησια μου.και μου λετε οτι φτιαω εγω ? ευτυχως επειδη ειχα δει με τα τζιπ ,τωρα με τα ντιζελ(νεα αυξηση) ποσο απατεωνες ειναι δεν απλωσα μακρια το παπλωμα.αλλα αυτοι το τραβανε συνεχεια γιατι ειναι αχρηστοι και δεν μπορουν να τα βρουν απο καπου αλλου.φορολογια,τους μισθους τους κ.λ.π.
Ο χρήστης player δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-10-17, 12:49   #98
Panos1453

Περιοχή: Αθηνα

Drives: F20 114d
https://www.autotriti.gr/data/news/p...ate_157012.asp
Και αυτο ενεκα της διαφωνιας για το αν μπορει να μεινει ατιμωρητη η εκαστοτε εταιρεια και σε συναφεια με τα τελη.
Ο χρήστης Panos1453 είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
Τέλη Κυκλοφορίας, τέλη κυκλοφορίας 2016, Τέλη Κυκλοφορίας 2017, φορολογία

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές