Νέο BMW X3 - Page 3 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
10-12-11, 13:16   #21
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Εισα χτες στο Πασαλιμανι ενα λευκο με Ισπανικες πινακιδες και μπορω να πω πως μου τραβηξε αρκετα την προσοχη!
Κατ αρχην ειναι μεγαλο! Σα μεγεθος μου φανηκε ισα με τα πρωτα Χ5! Λευκο φαινοταν κουκλι και μη σας πω οτι το πισω μερος με αυτα τα φωτα μου αρεσε πιο πολυ απ τη μουρη του!

Πολυ ωραιο αμαξι, εντυπωσιακο! Αντε με το καλο να παραλαβετε και να στε καλα να τα χαιρεστε!
13-12-11, 23:41   #22
babisp

Drives: f25 2000
Καλησπέρα παίδες σε όλους.Σήμερα μίλησα με τον πωλητή και το μωρό έχει περάσει τον έλεγχο στην Γερμανία και είναι καθ'οδόν για Ελλάδα.Μέρες μείνανε για να το πάρω στα χέρια μου
Ο χρήστης babisp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-11, 00:09   #23
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
οποτε ...ξεγεννας και εσυ οπου να'ναι...
14-12-11, 00:11   #24
Παναγιώτης

Drives: E83 X3
η γλυκιά αναμονή στα τελειώματά της
14-12-11, 13:10   #25
ggeo

Το avatar του χρήστη ggeo

Περιοχή: Thessaloniki

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο babisp Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παίδες σε όλους.Σήμερα μίλησα με τον πωλητή και το μωρό έχει περάσει τον έλεγχο στην Γερμανία και είναι καθ'οδόν για Ελλάδα.Μέρες μείνανε για να το πάρω στα χέρια μου
Η παραγωγή του μοντέλου γίνεται στη Γερμανία ή στην Αμερική; Η πωλήτρια του Τρικαλιώτη μου είχε πει ότι το νέο X3 παράγεται στις ΗΠΑ. Ήταν άσχετη;
Ο χρήστης ggeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-11, 14:34   #26
vaspan

Drives: E87 120i
Η παραγωγή γίνεται Αμερική.Προφανώς επανελεγχεται στη Γερμανία (Γερμανοι γαρ) .Η δικιά μου x3 θα παραλιφθεί μέσα φλεβαρη
Ο χρήστης vaspan δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-11, 15:28   #27
ggeo

Το avatar του χρήστη ggeo

Περιοχή: Thessaloniki

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vaspan Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παραγωγή γίνεται Αμερική.Προφανώς επανελεγχεται στη Γερμανία (Γερμανοι γαρ) .Η δικιά μου x3 θα παραλιφθεί μέσα φλεβαρη
Παιδιά εμένα δεν μου φαίνεται λογικό να γίνεται επανέλεγχος στη Γερμανία. Δηλαδή εάν διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα τί γίνεται; Ξαναστέλνουν το αυτοκίνητο πίσω στο Spartanburg για επιδιόρθωση; Και τα αυτοκίνητα που πωλούνται στην Αμερική ελέγχονται μόνον από τους Αμερικάνους;

Για μένα το πιο λογικό είναι το Quality Control να γίνεται από το εργοστάσιο της Αμερικής και ο Γερμανός να ασχολείται μόνον με τις διανομές αυτών των αυτοκινήτων.

Υ.Γ. babisp με το καλό να το παραλάβεις. Η αναμονή είναι γλυκιά αλλά και η παραλαβή ενός καινούριου αυτοκινήτου συγκρίνεται με ελάχιστα πράγματα...
Ο χρήστης ggeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-12-11, 23:58   #28
PapajimG
MODERATOR

Το avatar του χρήστη PapajimG

Status:

Drives: E93 320i
Με το καλό να 'ρθει...λίγο έμεινε ακόμα
..καλοτάξιδο

Ο χρήστης PapajimG δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-12-11, 00:21   #29
babisp

Drives: f25 2000
Καλησπέρα και σας ευχαριστώ όλους.Η παραγωγή της Χ3 γίνεται στις ΗΠΑ.Όσον αφορά τον τεχνικό έλεγχο πιθανά λόγω της θαλάσσιας μεταφοράς ίσως θέλουν να έχουν το τελικό Οκ από Γερμανία.Πέρασα πάλι σήμερα για να δώσω τα χαρτιά της απόσυρσης και ρώτησα αν αξίζει να βάλω δέρμα μέσα.Ο πωλητής μου είπε να βάλω και μου έδειξε δείγματα από nappa το οποίο δείχνει πιο καλό απο το nevada που μπαίνει εργοαστασιακό.Βέβαια η τιμή για τοποθέτηση είναι κάπου στα 3.500 αλλά μου είπε ότι θα μου κάνει βαρβάτη έκπτωση.Θα το δώ όταν έρθει το αμάξι τι κόστος έχει και τι χρώμα πάει.Πάντως οπτική και υφή είναι άλλο πράγμα το nappa.
Ο χρήστης babisp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-12-11, 00:28   #30
sliolis
Σμηναγός

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο babisp Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πωλητής μου είπε να βάλω και μου έδειξε δείγματα από nappa το οποίο δείχνει πιο καλό απο το nevada που μπαίνει εργοαστασιακό.Βέβαια η τιμή για τοποθέτηση είναι κάπου στα 3.500 αλλά μου είπε ότι θα μου κάνει βαρβάτη έκπτωση.Θα το δώ όταν έρθει το αμάξι τι κόστος έχει και τι χρώμα πάει.Πάντως οπτική και υφή είναι άλλο πράγμα το nappa.
Φυσικά και να βάλεις δέρμα αλλά όχι από τον αντιπρόσωπο. Θα βάλεις στον Βρανάκη (που είναι κι ένας από τους εμπόρους που διαφημίζονται στο forum πρώτη σελίδα). Άλλωστε ΚΑΙ οι αντιπρόσωποι σε αυτόν πάνε. Ασχολείται αποκλειστικά με δέρματα BMW και η δουλειά του είναι παραδειγματική.

Σπύρος
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές