Νέο BMW X3 - Page 6 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
05-03-12, 01:19   #51
MANGO

Drives: N/A N/A
Φιλε vaspan εχεις παρααργησει. Κουνησου να δεις τι εχει γινει το εχεις αφησει παρα πολυ καιρο.

Παρασκευη εβαλα παραγγελια και μου ειπαν παραγωγη Μαιου και τελη ιουνιου θα ειναι εδω. Μαλιστα μου ειπαν οτι τελευταια τα φερνουν και ελαφρως νωριτερα τα αυτοκινητα. Δεν ξερω εισαι απο επαρχια ? Απο Αθηνα ? Απο που παρειγγειλες ?

Το δικο μου δυστυχως εχει τα απολυτως απαραιτητα δηλαδη.
χρωμα μαυρο jet black (οχι μεταλικο)

Το must ηχοσυστημα με κωδικο 677 proffesional για να γινεται μαχη οταν ακουγεται η britney spears

Την πλοηγηση proffesional για να βλεπω τον ουρανο τou gps να γινεται μαυρος τη νυχτα και μπλε τη μερα και για κανεναν αλλον λογο
Τα xenon proffesional (μαζι με τα ****πλυστικα) (και αυτα για μουρη μια χαρα ειναι και τα απλα φωτα)
Το σπορ τιμονακι μαζι με τις λειτουργιες και με crusie control
(ισως το πιο αχρηστο εξτρα που εβαλα και κανει και 600/700 ευρω)
Την προσαρμοζομενη αναρτησουλα την σεξουλιαρικη(δεν ειχα στο Ζ4 και εβαλα στο Χ3, ηταν απωθημενο)
Καθισματακια σπορ ( αυτο το εβαλα γιατι ρυθμιζεται καλυτερα για τις διαστασεις μου)
Εσωτερικο καθρεφτη ηλεκροχρωματικο(ισως το πιο λογικο εξτρα που εβαλα)
Αισθητηρες φωτων βροχης (ναι ειναι εξτρα ) (τσαμπα ηταν το εβαλα)

Και εννοειται αυτοματακι κιβωτιο για να χαιδευουμε το μπουτακι στο διπλα καθισμα με πρωτο γνωμονα την ασφαλεια

Με ολα αυτα εφαγα τα 2.500 του φορου πολυτελειας( με μια ματ επενδυση που δεν βλεπεται, με υφασμα και με τα βασικα ζαντολαστιχα που ειναι εμετος) και με οποιοδηποτε εξτρα ακομα θα εφτανε 7.000 ο φορος πολυτελειας τον οποιο δεν γουσταρω να τον πληρωσωσω αν και ξερω οτι δεν γλιτωσα τιποτα λεφτα και θα αρχισω να χωνω.

Δεν πειραζει τουλαχιστον να τα φανε οι δικοι μας και οχι τα λαμογια.

Μοτερ 2.0 λιτρο βενζινη.*

Δερμα δεν ξερω που να βαλω ακομα αλλα μεχρι να ερθει εχω χρονο να βρω. Ξυλο μεσα δεν ξερω που θα βαλω αλλα θα βρω

Ζαντες θα μπουν λογικα οι Μ 19αρες εκτος και βρω τιποτα πιο ωραιες, Μ πακετο θα μπει στανταρ..

*Το μοτερ θα ειναι απο τα πρωτα πειραματοζωα για μετατροπη σε εκδοση με 245 αλογα και μετα σε οσο παει..

Ενταξει και τα 184 αλογακια μια χαρα θα ειναι το πρωτο τριμηνο

Υ.Γ. Εχω να φαω ενα κραξιμο βνηεδ2ξ,υφ1εδ1νρ3κδνςηςξη
Ο χρήστης MANGO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-03-12, 20:25   #52
babisp

Drives: f25 2000
Καλησπέρα φίλε MANGO. Βάλε και το τομόνι Μ. Έχει φοβερή αίσθηση στο κράτημα.Δέρμα πήγαινε στον Βρανάκη.Καταπληκτική δουλεία και με δέρματα BMW.Με το καλό να παραλάβεις.Δε θα μετανοιώσεις την επιλογή.Το ηχοσύστημα είναιν πολύ καλό.Το έχω και το ευχαριστίεμαι.Δεν τρίζει όσο και να βάλεις ένταση.Βάλε πάντως να αναπαράγει μουσική από mp3 /bluetooth συσκευές και βάλε και το μεταβλητή υποβοήθηση για το τιμόνι και την ηλιοροφή.Στο λέω γιατί τα έχω και τα χαίρομαι
Ο χρήστης babisp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-03-12, 20:41   #53
cpapasp

Drives: f25 X3
Καλησπέρα
Μήπως γνωρίζει κανένας να μου πεί τι είναι και πως δουλεύει το RaceChip PRO Chiptuning BMW for X3 F25 xDrive20d και αν αξίζει να το τοποθετήσω .
Ο χρήστης cpapasp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-03-12, 22:12   #54
MANGO

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο babisp Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλε MANGO. Βάλε και το τομόνι Μ. Έχει φοβερή αίσθηση στο κράτημα.Δέρμα πήγαινε στον Βρανάκη.Καταπληκτική δουλεία και με δέρματα BMW.Με το καλό να παραλάβεις.Δε θα μετανοιώσεις την επιλογή.Το ηχοσύστημα είναιν πολύ καλό.Το έχω και το ευχαριστίεμαι.Δεν τρίζει όσο και να βάλεις ένταση.Βάλε πάντως να αναπαράγει μουσική από mp3 /bluetooth συσκευές και βάλε και το μεταβλητή υποβοήθηση για το τιμόνι και την ηλιοροφή.Στο λέω γιατί τα έχω και τα χαίρομαι
Ευχαριστω για τις προτασεις σου. Ειναι ηδη πολλα αυτα που θα βαλω αφτερμαρκετ κατι το οποιο θα ανεβασει το κοστος παρα πολυ για 2ιλιτρο Χ3. Σκεφτομουν την αυρματη συνδεση για μουσικη αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα κανω δουλεια ανετα με το καλωδιακι. Για να δεις ομως για τι σκεψη εχω ριξει πριν την παραγγελια , Φαντασου οτι αν αλλαξω το απλο σπορ τιμονι με το Μ τοτε θα αυξηθει η το ποσο που πρεπει να πληρωσω κατα 5.000 ευρω. Ειμαι δηλαδη μια τριχα αποσταση απο τον συντελεστη 30% πανω στην εργοστασιακη αξια

Ηλιοροφη φιλε μου παντως θα εβαζα ΑΝ εβρισκα αμαξι να δω αν με παιρνει στο υψος. Στην 5αρα με ηλιοροφη ΔΕΝ χωραω στο υψος οσο και αν αυτο σου φαινεται απιθανο. Δεν ρισκαρα να βαλω αυτο το εξτρα χωρις να το δω καπου.

Το δερματακι θα το βαλω ενταξει ειναι στανταρ αυτο.

Μεχρι να κατασκευαστει εχω ενα περιθωριο να κανω καμια αλλαγη.

Η μεταβλητη υποβοηθηση στο τιμονι κανει δουλεια ??

Για ριξε καμια αλλη ιδεα στο τραπεζι
05-03-12, 23:26   #55
babisp

Το τιμόνι με τη μεταλητή υποβοήθηση με το πακέτο δυναμικής οδήγησης , performance control και το δυναμικό έλεγχο απόσβεσης σε δρόμο με στροφές μεταμορφώνει κυριολεκτικά το αυτοκίνητο.Επίσης αξίζει η κάμερα οπισθοπορείας με το PDC.Στο παρκάρισμα σε βοηθάει να κάνεις παπάδες.Πάντως το δικό μου με πολλά εξτρά φόρο πολυτελείας πλήρωσε 8400.Βέβαια η έκπτωση από τον πωλητή η απόσυρση που μου βρήκε και η έκπτωση σε δέρμα νάπα ήταν σα να μη πλήρωσα τον φόρο.Αν μένεις προς νότια προάστια και θες να κανονίσουμε μια συνάντηση να δεις και να δοκιμάσεις και το ύψος με την ηλιοροφή
05-03-12, 23:55   #56
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Εγω θεωρω χρησιμα εξτρα για την Ελλαδα φωτα μπι ξενον με κατευθυνομενη δεσμη, αυτοματο κλιματισμο, δε ξερω αν βγαινει 4ζωνικος για το Χ3, φιμε εργοστασιακα τζαμια, εργοστασιακο συναγερμο, παρ μπριζ κλιμα κομφορτ, ηλεκτροχρωματικους καθρεπτες μεσα εξω, πακετο φωτισμου και αποθηκευτικων χωρων, τωρα ειδικα για τζηπ, πλαινα σκαλοπατια, διχτυ ή χωρισμα για το χωρο αποσκευων, λαστιχενιο δαπεδο για το χωρο αποσκευων, γνησια πατακια 2 σετ, ενα βελουδινα κι ενα λαστιχενια και καμερα οπισθοπορειας εννοειται μαζι με παρκτρονικ μπρος πισω. Αμα βαζουν κι απ το εργοστασιο κανενα πακετο τυπου performance, μιλαω παντα για μηχανικη βελτιωση, οχι οπτικη θα ηταν ενδιαφερον. Για την ηλιοροφη που λες, εχω την εντυπωση πως το Χ3 μεσα ειναι πιο ψηλο απ την 5αρα. Οκ η νεα 5αρα μπορει να παιζει σε μεγεθη παλιοτερων σειρων 7 αλλα και το νεο Χ3 παιζει σε επιπεδα προηγουμενων Χ5, ειναι αρκετα μεγαλο αμαξι ωστε να μη χωρας με ηλιοροφη μεσα.
06-03-12, 01:35   #57
MANGO

giannis

Πως φαινεται οτι δεν εχουμε τα ιδια γουστα.

Οτι εξτρα εχεις προτεινει θεωρω πως ειναι γηινο και λογικο

Οτι εξτρα εχω βαλει και θα βαλω θεωρω πως ειναι εντελως γκατζετιστικο και αχρηστο.

babis.. εμενα παλιοτερα νοτια προαστια τωρα ειμαι βορεια. αν θες να ανεβεις καμια μερα προς μαρουσι και εχεις και χρονο το βλεπουμε το εργαλειο και περνουμε ιδεες. Τον μεγαλο φορο πολυτελειας αποφασισα να τον δωσω σε φιλους και ανθρωπους που θα τα δουλεψουν. Ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον θα τα δωσω. Απλα θα τα δωσω σε εξωτερικα πραγματα κυριως τα οποια μπορω να τα τοποθετησω ανετα χωρις εργοστασιο.

Το τιμονακι το Μ ειναι τελειο. Το σκεφτομαι παρα πολυ να το βαλω... Αναρτηση 223 Electronic damper control μαζι με 2VG performance control εχω ηδη. Τον 2VL variable sport steering δεν τον εβαλα αλλα ισως κανω μια τραμπα τον εσωτερικο ηλεκτροχρωματικο(που μπαινει μετα ) μαζι με το σπορ τιμονι με το τιμονι Μ και το μεταβλητο συστημα του τιμονιου.
Θα το σκεφτω ιδιαιτερως

Λεγε Μπαμπη λεγε.. φορτωνε με.

Για παρκαρισμα δεν εβαλα τιποτα και δεν ξερω ρε γμτ ειναι μεγαλο οχημα και .. θα δουμε τι θα παιξει εκει. Που μαλλον θα παιξει Μανγκο μανουαλ παρκινγκ
06-03-12, 10:02   #58
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Λίγο άσχετο, αλλά δεν καταργήθηκε ο φόρος πολυτελείας...ή μόνο στα λόγια έχουν μείνει?
06-03-12, 12:33   #59
babisp

Φάνη δεν έχει καταργηθεί ακόμα.Μάλλον φίδια και σαύρες.Ότι λένε το αντίθετο γίνεται
06-03-12, 12:37   #60
babisp

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MANGO Εμφάνιση μηνυμάτων
giannis

Πως φαινεται οτι δεν εχουμε τα ιδια γουστα.

Οτι εξτρα εχεις προτεινει θεωρω πως ειναι γηινο και λογικο

Οτι εξτρα εχω βαλει και θα βαλω θεωρω πως ειναι εντελως γκατζετιστικο και αχρηστο.

babis.. εμενα παλιοτερα νοτια προαστια τωρα ειμαι βορεια. αν θες να ανεβεις καμια μερα προς μαρουσι και εχεις και χρονο το βλεπουμε το εργαλειο και περνουμε ιδεες. Τον μεγαλο φορο πολυτελειας αποφασισα να τον δωσω σε φιλους και ανθρωπους που θα τα δουλεψουν. Ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον θα τα δωσω. Απλα θα τα δωσω σε εξωτερικα πραγματα κυριως τα οποια μπορω να τα τοποθετησω ανετα χωρις εργοστασιο.

Το τιμονακι το Μ ειναι τελειο. Το σκεφτομαι παρα πολυ να το βαλω... Αναρτηση 223 Electronic damper control μαζι με 2VG performance control εχω ηδη. Τον 2VL variable sport steering δεν τον εβαλα αλλα ισως κανω μια τραμπα τον εσωτερικο ηλεκτροχρωματικο(που μπαινει μετα ) μαζι με το σπορ τιμονι με το τιμονι Μ και το μεταβλητο συστημα του τιμονιου.
Θα το σκεφτω ιδιαιτερως

Λεγε Μπαμπη λεγε.. φορτωνε με.

Για παρκαρισμα δεν εβαλα τιποτα και δεν ξερω ρε γμτ ειναι μεγαλο οχημα και .. θα δουμε τι θα παιξει εκει. Που μαλλον θα παιξει Μανγκο μανουαλ παρκινγκ
Χωρίς κάμερα η όπισθεν είναι δράμα. Δεν βλέπεις που ακριβώς τελειώνεις.Μόνο αν εχεισ πάντα συνεπιβάτη και σου κάνει μανούβρα μην το βάλεις.Εγώ δουλέω Δευτέρα-Παρασκευή μέχρι τισ 5 περίπου.Αν θες Παρασκευή απόγευμα - βράδυ μπορούμε να κανονίσουμε κάτι.Με βολεύει γιατί μετά μπορώ να πάω στο εξοχικό που είαν Ανατολική Αττική
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές