Νέο BMW X3 - Page 7 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
06-03-12, 18:25   #61
den sou lew

Status: Banned

Drives: F20 116i
βαλε παρκινγκ σενσορες ειναι πολυ χρησιμοι!
Ο χρήστης den sou lew δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-05-12, 01:42   #62
babisp

Drives: f25 2000
Καλησπέρα σε όλους.Για να μην ανοίγουμε και άλλο τόπικ παραθέτω τις εντυπώσεις από ταξιδάκι στο Ναύπλιο.Μετά από 600 περίπου χιλιόμετρα ο δείκτης καυσίμου κινήθηκε κατά τα 5/8 του ρεζερβουάρ.Πετρέλαιο γαρ.Τα χιλιόμετρα δεν ήταν μόνο εθνική αλλά και Αθήνα μπες βγές με κίνηση στο κέντρο και με επαρχιακούς και με μικρές διαδρομές μέσα στο Ναύπλιο.Το αμάξι είναι καταπληκτικό .Πηγαίνοντας στο μεγαλύτερο κομάτι της Αθηνών Κορίνθου ήμουν από 150-190 χαω χωρίς να περάσω τις 3000 στροφές.Νόμιζα ότι ήμουν με 80.Η ανάρτηση στη θέση νορμάλ και η αίσθηση από τιμόνι,κράτημα,θόρυβο απλά κορυφαία .Στο κομμάτι Κόρινθος Τρίπολη με 120-140.Ποτέ δεν μου δημιουργήθηκε η εντύπωση για έλλειψη δύναμης.Το αυτόματο 8άρι είναι τέλειο.Σε κατηφόρες δεν ανεβάζει,σε κλειστές ανηφορικές κατεβάζει σωστά,σε ανηφόρες κρατάει σταθερά την σχέση και κατεβάζει μόνο όταν πια το αμάξι δεν τραβάει.Στην εθνική όταν πηγαίνεις μπύνια σε ανηφόρες κατεβάζει για να κρατήσεις ταχύτητα.Με λίγα λόγια το δώρο που έκανα στον ευατό μου για το 2012 αξίζει μέχρι το τελευταίο λεπτό του ευρώ που έδωσα.Ένας πανευτυχής ιδιοκτήτης .Μόνο μικρό παράπονο το νάβι που μερικές φορές μου έσπαγε τα νεύρα μέχρι να επαναπροσανατολιστεί αν δεν ακολουθούσες την γλυκιά γυναικεία φωνή.Πάντως είναι όμορφο γκάτζετ και χρήσιμο
Ο χρήστης babisp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-05-12, 20:47   #63
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

babisp......... μπραβο ρε φιλε, χαιρομαστε και εμεις μαζι σου, και προσωπικα σε νοιωθω πολυ......
Ο χρήστης frezas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-05-12, 20:58   #64
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Mπραβο φιλε...καλα χιλιομετρα να το χαιρεσαι . Συμπληρωσε ομως το όχημα σου σωστα στο προφιλ σου για να καταλαβαινουμε για ποιο όχημα μιλας

27-05-12, 14:02   #65
trueno

Status:
Περιοχή: athens

Drives: E83 x3
Δειτε μερικές φωτό- αρρώστια από το καινουριο Χ3

http://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=684060
Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-05-12, 16:05   #66
ggeo

Το avatar του χρήστη ggeo

Περιοχή: Thessaloniki

Drives: E83 X3
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
Δειτε μερικές φωτό- αρρώστια από το καινουριο Χ3

http://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=684060
Αχ βρε Στάθη, μας αρρώστησες πραγματικά με αυτές τις φωτογραφίες.
Αλλά βέβαια οι Νορβηγοί έχουν το υψηλότερο βιοτικό επίπεδο αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη (κάποιοι συνεργάτες μας αμοίβονται με rates των 10K) και μπορούν να κάνουν άνετα τέτοια δώρα στους εαυτούς τους. Εμείς μπορούμε πλέον να τα ξεχάσουμε...
Ο χρήστης ggeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-05-12, 10:53   #67
guru01

Drives: Ε87 Ε87
Γεια σας παιδια,

Ειμαι καινουργιο μελος και ετοιμαζομαι για παραγγελια
x3 245 ps / 350nm.

Θα ηθελα τις συμβουλες σας για το τι να παραγγειλω απο εξτρα καθως και για πραγματα που πρεπει να προσεξω γενικα πριν την αγορα . Προκαταβολη, εκπτωση, αποσυρση κτλ...

Εχω ζητησει απο τον babis συναντηση για να δω το δικο του Χ3 απο κοντα. Ειναι κανεις αλλος διαθεσιμος για συναντηση και ενημερωση??
Ειμαι στα νοτια προαστεια Αθηνων.

Ευχαριστω

Guru01
Ο χρήστης guru01 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-05-12, 11:08   #68
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο guru01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ηθελα τις συμβουλες σας για το τι να παραγγειλω απο εξτρα καθως και για πραγματα που πρεπει να προσεξω γενικα πριν την αγορα . Προκαταβολη, εκπτωση, αποσυρση κτλ...
Έξτρα, ανάλογα με το τι θές και πόσα χρήματα θες να δώσεις....δές τον κατάλογο και επέλεξε (προσωπικά εάν μπορούσα θα έβαζα όλο τον κατάλογο!!). Για εμένα οπωσδήποτε το αυτοκίνητο χρειάζεται: Xenon, ηχοσύστημα (HiFi ή HK), Navi, PDC μπρός-πίσω (και κάμερα), ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέπτες, ηλιοροφή.

Απόσυρση είναι στάνταρ η έκπτωση και η διαδικασία, έκπτωση επιπλέον μπορείς να πετύχεις (ειδικά εάν είναι ετοιμοπαράδοτο) και από προκαταβολή ένα λογικό ποσό είναι γύρω στα 1.000 Ευρώ.
29-05-12, 11:22   #69
guru01

Drives: Ε87 Ε87
Ευχαριστω Φανη,

Απο μια πρωτη επαφη..μου ζητησανε προκαταβολη 10-15%...

Για το (EDC) electronic damper control ποια ειναι η αποψη σου?

Τι λες για τα παραπανω???
Ο χρήστης guru01 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-05-12, 11:39   #70
sliolis
Σμηναγός

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις σχετικά με τα extra ενός αυτοκινήτου. Προσωπικά είμαι gadgetάκιας και θέλω όσο πιο πολλά ηλεκτρονικά γίνεται ενώ μου είναι παντελώς αδίαφορη η ηλιοροφή.

Επίσης πρέπει να δεις που και πως ξοδεύεις τον χρόνο σου μέσα στο αυτοκίνητο. Θέλεις άνεση και δυνατά μουσική, θέλεις δυνατότητα πολλαπλού είδους οδήγηση; Θέλεις να μπορείς να στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα και mail, θέλεις navi κλπ;

Αυτά φοβάμαι πως πρέπει να τα απαντήσεις μόνο σου. Υπάρχουν βέβαια μερικά που πλέον θεωρούνται standard.
Pdc εμπρός πίσω, iDrive, 2-4ζωνικός κλιματισμός. Από κει και πέρα εγώ θέλω pro navi, connected drive, HK stereo, active steering and damper, ηλεκτρικά αναδιπλώμενους καθρέπτες, xenon, sport auto transmission, κι άλλα.

Δες όμως το δικό σου στυλ, δες τι επιθυμείς, δες τις προτεραιότητες σου και μετά αποφασίζεις και με τα οικονομικά βέβαια να έχουν το πρώτο λόγο.

Σπύρος

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές