Γιατί επιλέγουμε BMW; - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Γενικά αυτοκινήτου » Forum Polls » Γιατί επιλέγουμε BMW;

Forum Polls Τα δημοψηφισματα του φορουμ

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-04-12, 00:13   #31
nikolas crete

Drives: E89 Z4 35i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angelm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνο το πρώτο βήμα (για να γίνει audi) το έκανε.

Τώρα μένει η τετρακίνηση στα Μ και ολοκληρώνεται
ακριβως και να λεμε τα πράγματα και με το ονομα τους τουρμπο διοτι πριν ναι μεν ηταν καλα αυτοκινητα δε πολυ ακριβα για τις επιδόσεις τους εξερουμενων των Μ αν και αυτα λιγο υπερτιμημένα σε θεμα κοστους ..
Ο χρήστης nikolas crete δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-04-12, 00:18   #32
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:

Angel , στο εχω πει και σε αλλο thread , δεν εχεις ιδεα για τι μιλας. Οταν δοκιμασεις να οδηγησεις και αλλα οχηματα (οπως εγω εχω εμπειρια και απο το δικο σου και την προηγουμενη M3 αλλα και παλαιοτερα θνητα bmw που ειχα) ωστε να εχεις ιδιαν αποψη , το συζητησουμε. Απο την στιγμη που δογματικα επιμενεις σε μια αντιληψη χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια, διαλογος δεν γινεται παρα μονο εκθεση ιδεων και εγω δεν μπορω να επικοινωνησω ετσι.

Η bmw και αυτο που εκπροσωπει δεν εξαντλειται στην Μ3 και η νεα f20 (την οποια εχω οδηγησει κοντα στις 8-10 φορες πλεον) ειναι η ζωντανη αποδειξη. Σωστο πατημα, πληροφοριακο τιμονι , μαγικο κιβωτιο και στρωτη λειτουργια μοτερ... Ο Ασσος απεδειξε πως μπορει να ειναι "αμαξι".
Αυτη ειναι η BMW.
18-04-12, 00:32   #33
nikolas crete

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ;166692
Angel , στο εχω πει και σε αλλο thread , δεν εχεις ιδεα για τι μιλας. Οταν δοκιμασεις να οδηγησεις και αλλα οχηματα (οπως εγω εχω εμπειρια και απο το δικο σου και την προηγουμενη M3 αλλα και παλαιοτερα θνητα bmw που ειχα) ωστε να εχεις ιδιαν αποψη , το συζητησουμε. Απο την στιγμη που δογματικα επιμενεις σε μια αντιληψη χωρις να εχεις προσωπικη εμπειρια, διαλογος δεν γινεται παρα μονο εκθεση ιδεων και εγω δεν μπορω να επικοινωνησω ετσι.

Η bmw και αυτο που εκπροσωπει δεν εξαντλειται στην Μ3.
Panoz επειδη η κρηση εφερε τα πανω κατω και τα τουρμπο δεν ειναι σημερινη εφευρεση η bmw για θεμα μαρκετινκ πωλησεων οικονομιας κρισης κτλπ βαζει σε ολα της τα μοντελα τουρμπο ..οτι ακολουθησε καποιες νεες τεχνολογιες δεν μου λεει τιποτα για μενα παραμενει τουρμπο με οτι αυτο συνεπαγεται ..η σπορ οδήγηση θέλει κυβικα και ιδίως η πισω κίνηση στην καθημερινότητα τα πραγματα αλαζουν ..παντα φιλικα ..
18-04-12, 00:40   #34
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nikolas crete Εμφάνιση μηνυμάτων
Panoz επειδη η κρηση εφερε τα πανω κατω και τα τουρμπο δεν ειναι σημερινη εφευρεση η bmw για θεμα μαρκετινκ πωλησεων οικονομιας κρισης κτλπ βαζει σε ολα της τα μοντελα τουρμπο ..οτι ακολουθησε καποιες νεες τεχνολογιες δεν μου λεει τιποτα για μενα παραμενει τουρμπο με οτι αυτο συνεπαγεται ..η σπορ οδήγηση θέλει κυβικα και ιδίως η πισω κίνηση στην καθημερινότητα τα πραγματα αλαζουν ..παντα φιλικα ..
Παντα φιλικα ...all these sounds like trolling ,to me.
18-04-12, 00:52   #35
sliolis
Σμηναγός

Το avatar του χρήστη sliolis

Περιοχή: Athens

Drives: F10 520d
Παράθεση:
δεν θελω να προσβάλω κανένα αλλα πιστεύω οταν κρίνουμε ενα αυτοκίνητο πρέπει να το κρίνουμε αντικειμενικά ..
Σωστά... Αντικειμενικά λοιπόν διάβασε τι λέει ο τίτλος του thread αυτού όπου ο καθένας παραθέτει τους λόγους που επιλέγει BMW.

Το αν κάποιος βγάζει το συμπέρασμα με βάση το F20, E21 ή E30 δεν είναι σχετικό.....

Ή μήπως πρέπει να οδηγήσουμε ΟΛΑ τα αυτοκίνητα BMW για να βγάλουμε τέτοιο συμπέρασμα;

Παράθεση:

Μεγαλύτερη κλαψομίρλα από αυτό δεν έχω ξανακούσει; Ωραία, έβαλε turbo. ΚΑΙ; Αυτό την κάνει ξαφνικά Audi;

Έχεις συγκρίνει τα δύο; Ή απλώς με βάση την τεχνολογία turbo;

Αν μη τι άλλο κρατήστε τα δεδομένα ξεκάθαρα και μην πετάμε το μακρύ μας και κοντό μας στα threads.

Παράθεση:
ακριβως και να λεμε τα πράγματα και με το ονομα τους τουρμπο διοτι πριν ναι μεν ηταν καλα αυτοκινητα δε πολυ ακριβα για τις επιδόσεις τους εξερουμενων των Μ αν και αυτα λιγο υπερτιμημένα σε θεμα κοστους ..
Δηλαδή η αξία ενός αυτοκινήτου είναι €/ίππο? έτσι ψωνίζεις εσύ?

Επειδή το προηγούμενο 320 (E90) ήταν μόνο 150hp, δεν ήταν καλό αυτοκίνητο και υπερτιμημένο;

Με δικαίωμα στο όνειρο...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Ο χρήστης sliolis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-04-12, 01:15   #36
nikolas crete

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο sliolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή η αξία ενός αυτοκινήτου είναι €/ίππο? έτσι ψωνίζεις εσύ?

Επειδή το προηγούμενο 320 (E90) ήταν μόνο 150hp, δεν ήταν καλό αυτοκίνητο και υπερτιμημένο;
το συγκεκριμενο ειναι δικο σου συμπερσμα .οταν κρινουμε ενα αυτοκίνητο κρίνεται ολο το πακετο ..
18-04-12, 01:16   #37
sliolis
Σμηναγός

Παράθεση:
το συγκεκριμενο ειναι δικο σου συμπερσμα .οταν κρινουμε ενα αυτοκίνητο κρίνεται ολο το πακετο ..
Τότε τράβα να διαβάσεις τι έγραψες παραπάνω πριν μιλήσεις για τα δικά μου συμπεράσματα.

[SIGPIC][/SIGPIC]
18-04-12, 02:41   #38
micz

Status:

Drives: Ε92 M3
Mε την εμπειρία μου στην οδήγηση πολλών μοντέλων της αγαπημένης μας μάρκας δεν μπορώ παρά να εκφράσω τον θαυμασμό μου σε αυτούς τους δημιουργούς μηχανών με ψυχή.
Από μια 116 μέχρι μια Μ3 όλες έχουν εκείνο το κάτι (σπορτίφ συμπεριφορά πείτε το, ισομερή κατανομή πείτε το, ζωντανό τομόνι και δεν ξέρω τι άλλο) το οποίο σου δίνει συνολικά την αίσθηση που λίγες κατασκευές άλλων εταιρειών σου προσφέρουν, τα φοράς και ΟΔΗΓΑΣ.-
Και απόδειξη αυτών που πιστεύω είναι ότι εγώ fun της φίρμας δεν έγινα ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ μια μεγάλη BMW αλλά από μια ταπεινή 316 Ε36 των 102 ίππων του 1992!
Ο χρήστης micz δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-04-12, 08:59   #39
angelm3
ADMINISTRATOR

Το avatar του χρήστη angelm3

Status:

Drives: E92 M3
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έβαλε τούρμπο?
Επειδή έβαλε τουρμπο στα Μ

Για τα υπόλοιπα της γκάμας πολυ καλά έκανε και έβαλε τουρμπο

Αν τώρα βάλει και τετρακίνηση στα Μ , δεν θα γίνει Audi ;

Το αστείο είναι ότι η Audi αντέγραψε την BMW βάζοντας ατμοσφαιρικά μοτέρ στα RS και τώρα η BMW το αντιστρεφει
Ο χρήστης angelm3 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-04-12, 11:28   #40
sliolis
Σμηναγός

Άγγελε,

Συγκρίνεις ένα ανύπαρκτο στα χέρια σου/μας αυτοκίνητο με κάποιο που ενδεχομένως να έχεις οδηγήσει 1-2 φορές.

Αν το κριτήριο σου να αποκαλείς Audi την BMW είναι ΜΟΝΟ ο κινητήρας (που το θέμα κινητήρα έχει εξαντληθεί σε προηγούμενο post αλλά το επαναφέρεις) και μια πιθανή τετρακίνηση τότε καταλαβαίνεις πως αυτά δεν είναι βάσιμα κι άξια στοιχεία.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Απάντηση στο θέμα

Tags
bmw enthousiastics, column, editorial, forum poll, idea, opinion, poll, thoughts, what does BMW stands for

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές