wastegates????? - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Twin-Turbos Συζητησεις με ο,τι εχει να κανει με τους διτουρμπινους κινητηρες της αγαπημενης μας εταιριας

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
21-02-14, 17:16   #11
Andrew_Rs

Το avatar του χρήστη Andrew_Rs

Περιοχή: Αθήνα

Drives: E89 Z4 35i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο 318 Cabrio Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα χρειαστείς χταπόδια (δεν ξέρω αν τροποποιούνται τα δικά σας χωρίς παρατράγουδα) και για να ακούγονται, θα πρέπει να μην κλείσεις την έξοδο τους στις εξατμίσεις.
Μπαίνουν φίλε μου και στα εργοστασιακά χταπόδια external αρκεί αυτός που θα κάνει την δουλειά να ξέρει να κολλάει σωστά για να μην ανοίξει η κόλληση, βάζουν σε πολλά αυτοκίνητα που έχουνε ενσωματωμένη τουρμπινοπολλαπλή δεν είναι τπτ το δύσκολο.

2005-2008 Mazda Rx8 Cosmo 231ps
2009-2010 Audi S3 Tfsi 368ps
2010-2013 Ford Focus Rs Mk2 465ps
2014... Bmw Z4 35i
Ο χρήστης Andrew_Rs δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
21-02-14, 17:36   #12
statyc

Το avatar του χρήστη statyc

Status:

Drives: E87 116i
Παίδες την απορία μου την είχα εκφράσει σχεδόν πριν δύο χρόνια.. τελικά ποτέ δεν έβαλα external, προφανώς δεν προσέξατε πότε είχα ποστάρει. Εξάλλου πλέον δεν έχω 335... ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις
Ο χρήστης statyc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-02-14, 13:47   #13
Andrew_Rs

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο statyc Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες την απορία μου την είχα εκφράσει σχεδόν πριν δύο χρόνια.. τελικά ποτέ δεν έβαλα external, προφανώς δεν προσέξατε πότε είχα ποστάρει. Εξάλλου πλέον δεν έχω 335... ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις
Λες και εμένα να μου απαντήσει κάποιος μετά από 2 χρόνια???

2014... Bmw Z4 35i
Ο χρήστης Andrew_Rs δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
22-02-14, 16:50   #14
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Andrew_Rs Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αλλά κανείς δεν ξέρει να απαντήσει αν το θέμα είναι από τα w/g η από την τουρμπίνα?

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι από τα w/g που είναι μαλακά η λασκάρουν γιατί έπιασα τον άξονα που φαίνεται από πάνω και τον κούνησα λίγο με το χέρι και ακουγότανε αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος λίγο...

Και στο μεταξύ τα w/g είναι τόσο μαλακά που μπόρεσα να τα κουνήσω χωρίς να βάλω δύναμη το πίσω τουλάχιστον γιατί το άλλο δεν μπορώ να το βρω πρέπει να είναι από κάτω...
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Andrew_Rs Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες και εμένα να μου απαντήσει κάποιος μετά από 2 χρόνια???
"Συναδελφε" Andrew , χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαράθεση , θεωρώ πως το ειρωνίκο σου ύφος σου απεναντι στο γενικότερο φορουμ (δηλαδη τα μέλη του) είναι απρεπες (ιδιαιτερα απο ενα μελος που εχει μονο 4 post στο ενεργητικο του και μηδενικη -ακομη- προσφορα στις συζητησεις.

Πρωτα απ'ολα , το φορουμ και τα μέλη του ΔΕΝ οφειλουν να ξερουν τις απαντησεις σε ολα τα ερωτηματα σας.

Κατα δευτερον , αν πραγματικα θελεις απαντηση καλο ειναι να γινεις λιγο πιο "ευπρεπεις & ευχαριστος" στον τροπο που την ζητας. Αυτο αλλωστε θα σε κανει να ξεχωρίσεις απο τα δεκαδες+ αχρηστα μέλη που γραφονται για να μαθουν την λυση στο προβλημα τους και μετα να κανουν log off.

To forum αυτο εχει τεραστιο ιστορικο βοηθειας προς "αγνωστους" που παρεμειναν αγνωστοι τελικα οταν τους βρηκαμε την λυση. Επειδη δεν ειναι καφενειο , λιγο καλυτερο υφος δεν θα εκανε κακο.

Μετα τιμης
Πρωην ιδρυτης , δημιουργος , διαχειριστης ενος αξιολογου φορουμ.

ΥΓ- Αν απο το να με βρισεις , ειρωνευτεις , αντιπαρατεθεις ...απαντησεις αυτο που πρεπει ωστε να με αποδειξεις λαθος , θα σου δωσω και την απαντηση σου στο ανωτερω.
24-02-14, 15:05   #15
Andrew_Rs

Καταρχάς φίλε Panoz, όπως έγραψα και στο καλωσόρισμα μου, είδα το Forum και είδα είναι πολύ αξιόλογο σε όλους τους τομείς και από πλευρά διαχείρισης και από πλευρά μελών όσο το έψαξα.

Δεν έγραψα κάτι για να ειρωνευτώ κανέναν σαφώς, απλά αναφέρθηκα σε αυτό που είπε το παλικάρι που ρώτησε για τα external και έγραψα με χιουμορίστικο τρόπο και γω αυτό, δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να θίξω κανέναν, απλά καμιά φορά ο γραπτός λόγος μεταφράζεται λάθος ιδίως από άτομα καινούργια. Δεν το σκέφτηκα ότι θα "ακουστεί" και εδώ είμαι λάθος.

Δεν έχω λόγο ούτε να σε βρίζω, ούτε να έρθω σε καμία αντιπαράθεση, ούτε με εσένα ούτε με κανέναν και λόγος να υπήρχε πάλι δεν θα το έκανα.

Κάνεις δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει να απαντήσει στην οποιαδήποτε ερώτηση, αλλά και σαφώς και αν γνωρίζει πάλι δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κάποιον άγνωστο όπως εγώ πχ που έκανα μια ερώτηση και ουσιαστικά "θα μάθω την λύση με μια απάντηση" την όποια λύση κάποιος άλλος μπορεί να ψάχτηκέ ΠΟΛΥ για να την βρεί να αφιέρωσε κόπο, χρόνο, χρήμα για να μάθει τι παίζει.

Από πλευράς μου θέλω να ζητήσω συγνώμη αν "ακούστηκε" στραβά αυτό που έγραψα δεν μπήκα να κάνω τον έξυπνο ούτε το κόκκορα ακόμα και παλιό μέλος να ήμουνα με χιλιάδες post θα κράταγα το ίδιο στυλ και χαρακτήρα προς όλα τα μέλη νέα και παλιά

Δεν έγραψα όλο αυτό το κείμενο για να πάρω την απάντηση μου και να κόψω δρόμο, απλά ξέρω την έννοια της λέξης σεβασμός και να την γράφω και να την λέω και να την εννοώ.

Και πάλι συγνώμη για την παρερμήνευση!

2014... Bmw Z4 35i

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frezas : 24-02-14 στις 15:07 Αιτία: διαγραφή παράθεσης
Ο χρήστης Andrew_Rs δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Tags
N54 wastegate, rattle, wastegate, wastegate rattle, wastegates

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές