Βελτιωση 116i F20 - Τι να κανω; - Page 6 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Βελτιώσεις-Μετατροπές Μπορεί να γίνει ακόμη καλυτερο?? Μοιραστειίτε το με εμάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
14-06-12, 11:58   #51
MAN E90

Status:

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Την 2η ερώτηση δεν την κατάλαβα.
Εννοώ ότι επειδή κάτι είναι επώνυμο, δε σημαίνει ότι είναι κατ' ανάγκη καλό. Παράδειγμα έχω δει εξάτμιση μιλτεκ αξιάς 1800Ε να είναι για γέλια και επίσης πρόγραμμα 2500Ε γερμανού βελτιωτή να είναι χειρότερο από τις κονσερβες που βρίσκεις τσαμπα στο ιντερνετ.
Ο χρήστης MAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-06-12, 12:39   #52
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο V@GGELIS Εμφάνιση μηνυμάτων
και γω αυτο το εάν φοβάμαι.
εμένα θυμαμαι και μου ειχαν πει μέσα απ τη bmw οτι όταν παει 10.000 χιλιόμετρα μπορουμε να το πάμε 200 άλογα με δυο τρια πραγματακια. βεβαια δεν ξερω κατα πόσο ισχύει αυτο γιατι δεν το εχω ψαξει περεταιρω εφοσον εχω λιγα χλμ ακομα.
Απλά μπούρδες!!! Μέσα από την BMW τι εννοείς...τον αντιπρόσωπο? Την BMW Hellas? 4 προγράμματα κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή (τα 2 τα έχουν επαγγελματίες τoυ Φόρουμ) και κανένα δεν τα πάει 200 άλογα. Ένα πρόγραμμα που υποσχόταν αυτή την απόδοση, έχει αποτύχει οικτρά, ειδικά μετά το update του Μαρτίου, και με πολλά προβλήματα όχι μόνο στην απόδοση αλλά και στην λειτουργία του κινητήρα. Απλά, οι αντιπρόσωποι, με γνώμονα τις πωλήσεις λένε ότι χρειαστεί για να πουλήσουν...εάν ο πελάτης θέλει να ακούσει ότι το αυτοκίνητο θα πάει 200 άλογα, θα του το πούν!!

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MAN E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοώ ότι επειδή κάτι είναι επώνυμο, δε σημαίνει ότι είναι κατ' ανάγκη καλό. Παράδειγμα έχω δει εξάτμιση μιλτεκ αξιάς 1800Ε να είναι για γέλια και επίσης πρόγραμμα 2500Ε γερμανού βελτιωτή να είναι χειρότερο από τις κονσερβες που βρίσκεις τσαμπα στο ιντερνετ.
Συμφωνώ σε αυτό, σε κάποιες περιπτώσεις. Απλά, με τα επώνυμα προϊόντα, έχουμε περισσότερες πιθανότητες να πάρουμε κάτι ποιοτικό...δεν ισχύει πάντα, απλά είναι θέμα πιθανοτήτων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φάνης : 14-06-12 στις 13:04
Ο χρήστης Φάνης δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-06-12, 12:45   #53
V@GGELIS

Το avatar του χρήστη V@GGELIS

Status:
Περιοχή: ΚΡΗΤΗ

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά μπούρδες!!! Μέσα από την BMW τι εννοείς...τον αντιπρόσωπο? Την BMW Hellas? 4 προγράμματα κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή (τα 2 τα έχουν επαγγελματίες του Φόρουμ) και κανένα δεν τα πάει 200 άλογα. Ένα πρόγραμμα που υποσχόταν αυτή την απόδοση, έχει αποτύχει οικτρά, ειδικά μετά το update του Μαρτίου, και με πολλά προβλήματα όχι μόνο στην απόδοση αλλά και στην λειτουργία του κινητήρα. Απλά, οι αντιπρόσωποι, με γνώμονα τις πωλήσεις λένε ότι χρειαστεί για να πουλήσουν...εάν ο πελάτης θέλει να ακούσει ότι το αυτοκίνητο θα πάει 200 άλογα, θα του το πούν!!
η αλήθεια ειναι οτι αυτο μου το είπαν αφου ειχα αγοράσει το αυτοκίνητο... και δεν μου διευκρίνησαν πως και τι γιατι βιαζόμουν μάλιστα να φυγω.

και δεν ξερω αν ειναι μπουρδες ή οχι,εγω απλα μετέφερα τι μου ειπαν τοτε. όταν ξαναπαω να ρωτησω θα σου πω τι μου ειπαν παλι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φάνης : 14-06-12 στις 13:05
Ο χρήστης V@GGELIS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-06-12, 13:06   #54
Φάνης

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο V@GGELIS Εμφάνιση μηνυμάτων
η αλήθεια ειναι οτι αυτο μου το είπαν αφου ειχα αγοράσει το αυτοκίνητο... και δεν μου διευκρίνησαν πως και τι γιατι βιαζόμουν μάλιστα να φυγω.

και δεν ξερω αν ειναι μπουρδες ή οχι,εγω απλα μετέφερα τι μου ειπαν τοτε. όταν ξαναπαω να ρωτησω θα σου πω τι μου ειπαν παλι.
Το ''μπούρδες'' (ελπίζω να το κατάλαβες) το είαπ για αυτά που σου είπε ο αντιπρόσωπος, όχι για τα δικά σου λεγόμενα.

Όταν ξαναπάς, ρώτα τον...είμαι περίεργος να δώ τι θα σου πεί. Αν θα σου πεί μάρκα και τι αλλαγές κάνει.
14-06-12, 15:16   #55
valadis

Το avatar του χρήστη valadis

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικη

εγω παλι εχω αφησει προς το παρον τη σκεψη για βελτιωση.αμα ειναι να ριξω πολλα λεφτα για μια ελαχιστα καλυτερη αποδοση παω να παρω κανα opc να ξεμπερδευω
14-06-12, 15:39   #56
Φάνης

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο valadis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παλι εχω αφησει προς το παρον τη σκεψη για βελτιωση.αμα ειναι να ριξω πολλα λεφτα για μια ελαχιστα καλυτερη αποδοση παω να παρω κανα opc να ξεμπερδευω
Εξαρτάται πώς εννοείς τα πολλά λεφτά και την ελάχιστα καλύτερη απόδοση. π.χ. για εμένα τα 1.500 Ευρώ για 30-40 ίππους επιπλέον είναι ένα λογικό νούμερο ή τα 600 Ευρώ για +25 ίππους.
14-06-12, 15:42   #57
valadis

Το avatar του χρήστη valadis

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικη

1500 για 30 ιππους συμφωνω ειναι λογικο.φοβαμαι ομως μην ειναι 1500 για 15 ιππους
14-06-12, 16:05   #58
MAN E90

Status:

Έγω που είμαι ο μπατήρης της παρέας θα πάρω το πακέτο με τα 700Ε για +100 ιππους...
Ο χρήστης MAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-06-12, 19:20   #59
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Φίλε Βαγγέλη χωρίς παρεξήγηση γιατί τα είπαμε και με πμ, εδώ σου πλάσαραν ένα αυτοκίνητο για διτούρμπινο (ή σε άφησαν να πιστεύεις έτσι) και τώρα σου λένε για 200 ίππους?

Μου θυμίζει τις μαστοράτζες "φέρε την σαξούρα/ράλο σου να στο κάνω με εκκεντροφόρους να μην πατάει κατω".

Πάντως όποιος πιστεύει οτι με 1500 θα έχει πρόγραμμα και εξάτμιση κάνει λάθος πιστεύω. Ναι, αν είναι μόνο με τελικό. Για ολόκληρη εξάτμιση αυτή θα ήταν η τιμή της, σύν τα λεφτά για το πρόγραμμα.
14-06-12, 22:37   #60
Φάνης

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως όποιος πιστεύει οτι με 1500 θα έχει πρόγραμμα και εξάτμιση κάνει λάθος πιστεύω. Ναι, αν είναι μόνο με τελικό. Για ολόκληρη εξάτμιση αυτή θα ήταν η τιμή της, σύν τα λεφτά για το πρόγραμμα.
Τα 1.500 που έγραψα Στρατο, είναι για το πρόγραμμα...δεν είπα για εξάτμιση πουθενά.

Tags
βελτιωση, βελτιωση 116i, βελτιωση f20, βελτιωση f20 116i

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές