Νέα λάστιχα για το Χ3 - Page 3 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
30-01-16, 20:18   #21
shadowman14

Drives: E83 X3 2.5i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angelm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί οι καιροί να είναι δύσκολοι.....πολύ δύσκολοι......Αλλά ειδικά για τα λάστιχα δεν θα έκανα εκπτώσεις......θα πήγαινα σε γνωστές για την ποιότητα μάρκες.....
και γω ακριβως αυτης της αποψης ειμαι, αλλα τα μεταξωτα βρακια λενε θελουν κ επιδέξιους κ___. εγώ τώρα έμεινα με ένα τέτοιο αμάξι φαγάνα σε όλα και ουτε να το ακινητοποιησω μπορω γιατί 1 το χω, ουτε να το σκοτωσω με συμφέρει. οπότε προσπαθώ να το διατηρώ ούτε με φτηνοανταλλακτικά αλλά ούτε και με τοπ τοπ. με καλό ψάξιμο αγοράς και τίμιες μάρκες

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύω ότι και η toyo και τα hankook θεωρούνται καλές εταιρίες. Ειδικά τα hankook dynapro αν δεν κάνω λάθος είναι καλά λαστιχα για suv. Αν οι τιμές τους συμφέρουν είναι καλές επιλογές

Sent from my iPhone using Tapatalk
και γω το hankook dynapro ra33 έχω υπό μελέτη γιατί ουτε σαπια μαρκα ειναι κ τα βρισκω κ σε καλουτσικη τιμη. τα τογιο δεν τα οδηγησα ποτε. χανκουκ ειχα εργοστασιακα καποτε αλλα σε αμαξι μινι πολης (αλλη κατηγορια) κ δεν ειχα παραπονο, εκτος του οτι ξεραθηκανε αρκετα συντομα. στα ρα33 ομως ψαχνω τον δείκτη φθοράς ματαια, γτ στο χ3 κάτω από δείκτη 400 εγώ δεν βάζω με τίποτα. θα μου τα κάνει βούτυρο σε 6μήνες

και μια απορία ακόμα: με μονιμη τετρακινηση ειναι προβλημα αν ο μπροστινος αξονας φοράει διαφορετικά λάστιχα από το πίσω? ή πρεπει απαραίτητα 4αδα ιδια? κάποιοι μου παν πως αν βαλω αλλα μπρος αλλα πισω θα του κάνω ζημιά. άλλοι πάλι λενε οχι

ψαχνωντας το hankook, σκάλωσα γτ το πελμα κατι μου θυμιζε. δεν ειναι σαν διδυμα? το αριστερο ειναι το μισελεν που φοραω τωρα

Ο χρήστης shadowman14 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές