Η νέα γενιά της BMW Σειράς 7 - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρές 5,6,7 » Η νέα γενιά της BMW Σειράς 7

Σειρές 5,6,7 Συζητήσεις για τις σειρές 5,6,7

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-06-13, 20:53   #11
jimaras

Το avatar του χρήστη jimaras

Status:

Drives: E60 523Ι
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο frezas Εμφάνιση μηνυμάτων
που να αναφερω οτι εχω κανει και test drive την A-class και γλυκοκοιταζω τη CLA........
για πες εντυπώσεις για την Α, με ενδιαφέρει
18-06-13, 22:16   #12
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Warning: σύμφωνα με έναν νέο κανόνα που θέσπισε η Ο.Δ. πριν 5 λεπτά, οποιαδήποτε φιλοφρόνηση ή ένδειξη αρεσκείας οποιουδήποτε χρήστη (mod/admin/user) προς την έτερη μάρκα με σήμα το αστέρι με τις 3 ακτίνες σε κύκλο στοχάστρου θα επισύρεται ποινή έως και οριστικό ban απο το φόρουμ.

Ευχαριστώ για την κατανόηση

Το CLA AMG τα σπάει απο κοντά
18-06-13, 23:40   #13
jimaras

Το avatar του χρήστη jimaras

Status:

Drives: E60 523Ι
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Warning: σύμφωνα με έναν νέο κανόνα που θέσπισε η Ο.Δ. πριν 5 λεπτά, οποιαδήποτε φιλοφρόνηση ή ένδειξη αρεσκείας οποιουδήποτε χρήστη (mod/admin/user) προς την έτερη μάρκα με σήμα το αστέρι με τις 3 ακτίνες σε κύκλο στοχάστρου θα επισύρεται ποινή έως και οριστικό ban απο το φόρουμ.

Ευχαριστώ για την κατανόηση

Το CLA AMG τα σπάει απο κοντά

19-06-13, 01:28   #14
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, αλλά έχει άλλα τόσα χρόνια να βγάλει κάνα αυτοκίνητο (και μοτέρ) της προκοπής!!
Τα παιχνίδια της με το αλουμίνιο δεν τα πιάνουν άλλοι στην κατηγορία, και το diesel V6 της τα σπάει μια χαρά.

Επίσης το XFR σίγουρα σκίζει E AMG και Audi RS6 υπολειπόμενο (ελάχιστα σύμφωνα με πολύ κόσμο) μόνο της Μ5.

Επίσης το ΧΚ είναι έτη φωτός ομορφότερο από την 6άρα, η οποία αν δεν είχε το επικό προηγούμενο Μ6 δεν θα του κράταγε κεράκι...

Μην λέμε ότι θέλουμε, η jaguar είναι πολύ ρεσπεκτ μάρκα, και σίγουρα πολύ πιο likeable από την πολυφορεμένη και φθαρμένη BMW... Και άσχημο XJ ακόμα δεν έχει βγάλει, μην μιλήσουμε για τα αίσχη Ε65/66 pre & facelift.

Πάντως η 7άρα από την S δεν υπολείπεται σε τίποτα. Την κατηγορούσαν ότι υπολείποταν σε εξοπλισμό μέχρι το Ε32, πήρε τα πάνω της με το πρώτο εργοαστασιακό navi σε αυτοκίνητο, η S απάντησε με το αυτόματο cruise control, μετά πλακωθήκανε με τις κάμερες και τα νυχτερινά, μπήκε η και το χάσανε όλοι το παιχνίδι στον εξοπλισμό.

Αν έχω να κατηγορήσω κάτι στην 7άρα είναι ότι το Ε65 έχασε πολύ τον χαρακτήρα του οδηγοκεντρικού αυτοκινήτου, και μετά από πρόσφατη γνωριμία με ιδιοκτήτη Ε38, E65, F10, και το Φ10 ήρθε ακόμα πιο κοντά στο μουδιασμένο S.

Έκανε την διαφορά, και τώρα μόνο XJ και QP...
19-06-13, 10:25   #15
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Μπορεί και να έχεις δίκιο Don...αλλά εμένα η Jaguar μου φέρνει στο μυαλό ξεπεσμένο Άγγλο λόρδο, που πλέον τρώει στα McDonalds, αλλά με τα ασημένια μαχαιροπήρουνα κληρονομιά της οικογένειας. Ίσως να είμαι τελείως λάθος...
20-06-13, 01:39   #16
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Η jag για το κλιμα της αγγλιας κ τον συντηρητικο κοσμο ή νεων προοδευτικων, που εχουν ολοι αυτοι μαζι, τους τιτλους λορδος σερ κτλ νομιζω ταιριαζει απολυτα , για την υπολοιπη ευρωπη νομιζω ξενιζει οπως τα κορεατικα.ιαπωνικα αμαξια πριν μερικα χρονια, οταν θα εξευρωπαϊστουν (θα εχουν ευραπαϊκο στυλ τα αμαξια τους κ οχι το αγγλικο που εχουν τωρα) κ αυτοι οπως εγιναν κ οι αυτοκινητοβιομηχανιες της ανατολης θεωρω οτι θα δουν τις πωλησεις τους να ανεβαινουν .
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-06-13, 12:02   #17
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί και να έχεις δίκιο Don...αλλά εμένα η Jaguar μου φέρνει στο μυαλό ξεπεσμένο Άγγλο λόρδο, που πλέον τρώει στα McDonalds, αλλά με τα ασημένια μαχαιροπήρουνα κληρονομιά της οικογένειας. Ίσως να είμαι τελείως λάθος...

Κακε....
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-06-13, 14:56   #18
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Don και Φανη, ας μιλησουν τα βιντεα.......

BMW 750Li Vs Jaguar XJL Supercharged

20-06-13, 15:42   #19
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Σταμάτησα να το βλέπω στα 30" περίπου...είναι πολύ άσχημη η Jaguar....κάποτε τις έφτιαχναν τουλάχιστον όμορφες!!
20-06-13, 15:58   #20
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Kι εμένα μου άρεσαν κάποτε οι Jag, οι παλιές διπλοφάναρες του '86 με τον V12 και τα διπλά ρεζερβουάρ με τις δύο χρωμέ τάπες στα πίσω φτερά... Μα οι καινούργιες μεσαίας σειράς είναι για κλάματα. Το κακό είναι πως οι κάτοχοί τους νομίζουν πως έχουν ΧJ220 και βάλε αλλά στις πρώτες στροφές το καταλαβαίνουν και κοτεύουν. Για πότε ο ιαγουάρος γίνεται ...γατάκι χαμπάρι δεν παίρνω! Τους ψάχνω στους καθρέφτες, πιο πολύ από φόβο μην κι έχουν πάρει κανένα διάζωμα/στηθαίο καβάλα.
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές