Με χαρτοσακούλα - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
19-07-13, 12:20   #1
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Με χαρτοσακούλα

Όσο κράτησε καλά ήτανε... Εκείνο το ωραίο συναίσθημα που έχεις όταν κατεβαίνεις στο γκαράζ, και χαίρεσαι με το ********άκι που κυκλοφορείς λέω.

Πάει.

Το 7αράκι θέλει μαζέματα για το ελβετικό ΚΤΕΟ, κι επειδή έχει τέλη είναι πιο πιθανό να πουληθεί από το άλλο.

Οπότε το άλλο, διεγράφη, πήρε πινακίδες τελωνείου και ήδη αρχίσαμε τα σοβαρότατα προβλήματα (no kidding) του τύπου:
  • ναι αλλά τώρα έχει ψυγειάκι κι όχι ski-bag, κι εγώ τι θα κάνω?
  • και θέλει αλλαγή το φίλτρο για τα κλιματιζόμενα καθίσματα και στην αντιπροσωπεία ούτε ξέρουνε τι εννοώ όταν τους το εξηγώ
  • ναι αλλά το βλέπεις πώς είναι γαμώ την μάνα του την Γιαπωνέζα?

Ευτυχώς είναι άνετο, ευτυχώς είναι ήσυχο, ευτυχώς δεν χρειάζεται τίποτα πέρα από ένα καλό detailing κι ένα καινούριο ψυγείο που ήρθε, κι ευτυχώς όταν το οδηγάω θα είμαι μέσα και δεν θα το βλέπω απ' έξω. Απλά παλιά κυνήγαγα τις τζαμαρίες να χαζέψω την αντανάκλαση - ειδικά με τις υπερκαυλωτικές 18άρες - και τώρα θα προσπαθώ να μην κοιτάω.

Κι επειδή έχουμε κι ένα όνομα στην πιάτσα (λέμε τώρα), όταν οδηγώ, θα οδηγώ με χαρτοσακούλα για να γλιτώσω την ντροπή. Κι όπως ο πατέρας μου πριν από μένα, έτσι κι εγώ όταν με ρωτάνε τι αυτοκίνητο οδηγάω, θα τους απαντάω: "ένα κινέζικο μωρέ"...

Ε38 θα ξαναπάρω στάνταρ στην ζωή μου, Ε39 πιο πιθανό να πάρω πιο σύντομα, αλλά όπως και να 'χει αυτοκίνητο σαν το 7άρι αυτό δεν θα ξαναπάρω. Ήταν αργό, ήταν λάθος, ήταν καράβι, ήταν 1002 πράγματα. Αλλά ήταν μαζί μου all the way, μου στάθηκε όταν ήμουν μόνος μου, με βοήθησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο να ξενιτευτώ (πρακτικά και συναισθηματικά), με πήγε διακοπές με γκομενάκια, άκουσε συζητήσεις, είδε κι ανέχτηκε αίσχη, μπινελίκια, τσακωμούς, χριστοπαναγίες, σεξ, αγκαλιές, κλάμματα.

Τα έκανε όλα και θα το αγαπάω πάντα γι' αυτό. Ήτανε το 7άρι του Don, το 7άρι του Γιάννη, το "********άκι του ηλίθιου" κι έχω κι έναν φίλο που θα στεναχωρεθεί περισσότερο κι από μένα που δεν θα το 'χω και θα χαθεί από την παρέα. Γιατί τελικά τα καλά αυτοκίνητα αυτά είναι.

Αυτά που τ' αγαπάς, για όποιον λόγο σου κάτσει. Έτσι θα συνεχίζω να ορίζω τα "καλά αμάξια", κι ας καταστραφώ. 3-4 καύλες έχουμε στην ζωή, αν είναι για την "λογική" και γι' αυτά που λέει να βάλουμε σε όρια τις καύλες μας, το χάσαμε το παιχνίδι μάλλον.

Προσωρινά παύση στην προστυχιά, κρατάμε το πιο ταξιδιάρικο αυτοκίνητο που έχω δει/ζήσει, και οργώνουμε τας Ευρώπας.

Και από το '14-'15, έχει ο θεός...

Good night, good night! Parting is such sweet sorrow,
That I shall say good night till it be morrow.
19-07-13, 14:01   #2
Chiefsotos

Το avatar του χρήστη Chiefsotos

Status:

Drives: E93 335i
Φιλε να πω οτι σε καταλαβαινω απολυτα για το πως νιωθεις..
Ενταξει πρωτη αγαπη και μαλιστα με τετοιο αμαξι δυσκολα αποχωριζεσαι.
Θυμαμαι και εγω την πρωτη μου μαουνα-καμπριο ενα chrysler stratus, που οσα μειονεκτηματα και να ειχε παντα εχει ξεχωριστη θεση στην καρδια μου!
Θελεις οτι οργωσα ολη την Ελλαδα με αυτο, θελεις οτι παροτι το μεγαλο βαρος με τον "αδυναμο κινητηρα" και το μετριο στησιμο, κερνουσα τσαγακι αλυπητα στα στριφτερα κομματια και δε με προδωσε πουθενα.., για τις κοπελες-παρεες με οτι αυτο συνεπαγεται που ειχαν την "τιμη" να καθισουν, οτι και να πω δυστυχως με λογια δεν περιγραφεται!
Εχει μεινει για παντα χαραγμενο, στην καρδια μου και δεν νομιζω αυτο το συναισθημα να μπορει να αλλαξει!

----------------------------------------------
Οι δρομοι ειναι πολυ επικινδυνοι απο μονοι τους.., ας φροντισουμε να οδηγουμε με χαμηλες ταχυτητες και τα ματια ανοιχτα!!!
Ο χρήστης Chiefsotos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-07-13, 15:36   #3
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Τι στον π****ο....?
κανενας χριστιανος που να ξεκινησε με νορμαλ αυτοκινητο και οχι μαουνα πολυτελειας δεν υπαρχει σε αυτο το forum?

Φτωχομπινες jeo....

Γιαννακη μακαρι να μπορουσα να σου πω πως σε συμμεριζομαι ρε φιλε... αλλα δεν μπορω....

1ον. Παρτα μωρη αρρωστη.... Για να μαθεις να παιζεις με τα gadget της 7αρας μπροστα μας.

2ον. Δεν μας χεζεις.... Aπο 7αρι θα πεσεις σε "lexus" και θελεις και χαρτοσακουλα?

3ον. Ξαναπαρτα μωρη αρρωστη σε περιπτωση που δεν σου εφτασε η πρωτη.....

Ποτε θα κατεβεις Ελλαδα-Αθηνα για καλοκαιρι?
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-07-13, 18:52   #4
Don Molina

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο JEO Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποτε θα κατεβεις Ελλαδα-Αθηνα για καλοκαιρι?

Είμαι ήδη εδώ και 10 μέρες περίπου, αλλά το πρωί έτρεχα να βγάλω πινακίδες τελωνείου και το απόγευμα είχα δουλίτσες.

Αύριο Αγρίνιο για αλλαγή φρουράς, και Τρίτη βράδυ καράβι από Ηγουμενίτσα για πίσω.

Σεπτέμβριο πάλι για 3-4 μέρες (μας φάγανε τα καλέσματα κι οι γάμοι) και μετά βλεεεεεεέπουμε
19-07-13, 21:51   #5
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Damn.....

Θοδωρης.
19-07-13, 22:31   #6
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Don σαν παλιός ραδιοπειρατής σου αφιερώνω το "Show must go on" των Queen και του μοναδικού Φριδερίκου Υδράργυρου (κατά κόσμον Freddie Merqury).
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-07-13, 23:22   #7
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Δυστυχως τα πραγματα ετσι ειναι, η ζωη περναει κ δεν γυριζει πισω... οσες καλες στιγμες σου εδωσε αλλες τοσες πικρες κ τσατιλες πηρες που ομως στην τελικη μεσα απο ολα αυτα αγαπησες την μπεμπα
Υπομονη...τα καλυτερα ερχονται, ο καιρος περναει γρηγορα χωρις να το καταλαβεις....
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
20-07-13, 21:57   #8
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Don εγω θα ειμαι λιγο σκληρος μαζι σου...

...πολυ καλο το οχημα που ειχες αλλα ΕΣΥ εχεις τα φωντα για καλυτερο. Απλα ειναι θεμα χρονου , οποτε μην ακουω μαλακιες πως θα ξαναπαρεις ενα ιδιο διοτι δεν θα το κανεις.

Sent from my iPad using Tapatalk
20-07-13, 22:46   #9
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Ναι ρε Καγκουρα. Εχει δικιο ο τυπος απο πανω με το space gray ταξι. Παρε κανενα Maserati cabrio να ξεκαβ****ς....

Θοδωρης.
20-07-13, 23:27   #10
Don Molina

Status:

728 δεν ξαναπαίρνω. 750 κοντό απαραιτήτως του 2001, με τις 18άρες που είχα για χειμερινά και Alpina 20" για καλοκαίρι.

Όοοοοταν με το καλό. Τώρα κινέζος που με κάτι κλιματιζόμενες θήκες κάτω από το τεμπέλη, κάτι από 'δω κάτι από 'κει αρχίζει και έχει κάποια ταξιδιάρικα επιχειρήματα...

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές