Σειρά 2 Active Tourer - Page 8 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρά 2 Συζητήσεις για τη σειρά 2

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
11-10-14, 13:19   #71
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alex747 Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως να ειναι καλυτερο κ απο πολλα αλλα BMW...παρολα ταυτα σε κανεναν δεν αρεσει κ ολοι με αυτο ασχολειστε...τυχαιο?

πολυ γκρινια ρε παιδια ...δεν μας αρεσει τελος!!!
το ειπαμε το ξανα ειπαμε κ απο οτι βλεπω το συνεχιζουμε

ΥΓ
δεν εχω κατι προσωπικο με κανενα εξαλλου ουτε εμενα μου αρεσε , για την ακριβεια μου ειναι παντελως αδιαφορο...αλλα μου κανει εντυπωση που βλεπω τοσο πολλα ποστ σε κατι που δεν αρεσει σε κανενα αντι να βλεπω καινουρια thread/post με αυτα που αρεσουν στο κοσμο
κουβέντα και χαβαλές να γίνεται
11-10-14, 13:48   #72
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina Εμφάνιση μηνυμάτων
κουβέντα και χαβαλές να γίνεται
ναι μωρε το ξερω

αν δεν τους κραξουμε κ λιγο ποιος ξερει τι αλλο θα βγαλουν...αν κ νομιζω οτι εχουν βγαλει απο ολα εκτος του βασικου ..ενα supercar
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
13-10-14, 08:02   #73
Papajim

Status: Banned
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E90 335i
Παράθεση:
Ε ναι ρε Τάσο. Το έχω οικογένεια και θέλω χώρους μέχρι το "παίρνω Ford Transit" έχει πολύ μεγάλη απόσταση. Υπάρχουνε άπειρα αυτοκινήτα που ικανοποιούν όλες τις ανάγκες.

ΟΚ, πλέον με τις μεθόδους παραγωγής οι εταιρείες κρατάνε μηδέν στοκ και μπορούν να φτιάχνουνε στην ίδια γραμμή καμιά από 116 μέχρι το Dreamliner.

Και ΟΚ υπάρχει κόσμος που τρελαίνεται για τέτοια αμάξια γιατί "βολεύει την οικογένεια".

Και ΟΚ, η οικογένεια πάνω απ' όλα.

Αλλά όταν βλέπω τέτοιο αμάξι, βλέπω κάποιον που έδωσε πολλά περισσότερα λεφτά απ' όσο έπρεπε και πήρε ένα αμάξι απλά για να μετακινεί την οικογένεια με το λιγότερο δυνατό στυλ. Βλέπω παιδιά που θα έχουνε ψυχολογικά γιατί ο μικρός Γιαννάκης θα τα κοροϊδεύει στο σχολείο (όπου και πήγε με τα πόδια σαν σωστός καυλι@ρης) γιατί τα άφησε ο πατέρας απ' έξω μ' αυτό το "πράγμα".

Αν δεχόμαστε ότι το αυτοκίνητο που αγοράζουμε με τα ωραία μας λεφτάκια και οδηγάμε κάθε μέρα λέει κάτι (που ως ένα βαθμό νομίζω συμφωνούμε ότι ισχύει), τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι το Active Tourer και το κακό συναπάντημα λέει για τον οδηγό του:

έβγαλα λεφτά, έκανα παιδιά, τα κυκλοφορώ με BMW που χωράει άρκετά για να γκρινιάζει ανεκτά η γυναίκα μου, και έχω μηδενικά κριτήρια από 'κει και πέρα._ Παραιτούμαι από την ζωή και περιμένω να πάρω σύνταξη ή/και να πεθάνω.

ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ

Η γκόμενά μου παίρνει λιγότερα ρούχα από μένα για διήμερο, κι άμα κάνω παιδί δεν του χρειάζεται να μπορώ να μεταφέρω το παιδικό πάρκο της Playschool όσο χρειάζεται στον μπαμπά να τρομάζει το υβριδικό στο φανάρι με ξερογκαζίδια._
Ρε Γιαννη οχι οτι θα παρω αυτο το αμαξι γιατι πραγματικα ειναι ασχημο και ολα τα αυγοβανακια αλλα το να γειωνεις την ζωη καποιου ως "παραιτηση" επειδη πηρε ενα απο δαυτα ειναι το λιγοτερο τρομακτικο. Η ζωη ξεκιναει μετα τα πραγματα...
Ο χρήστης Papajim δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
13-10-14, 13:24   #74
Don Molina

Status:

Δεν είναι το γεγονός ότι το αγόρασε παραίτηση.

Αλλά αν κάποιος αγόρασε τέτοιο, οι λόγοι που τον οδήγησαν να κάνει τέτοια αγορά, δηλώνουν παραίτηση.

Δεν οριζόμαστε άμεσα από το τι καταναλώνουμε, αλλά η διαδικασία με την οποία επιλέγουμε τα πράγματα/εμπειρίες και τον τρόπο που καταναλώνουμε, δηλώνουν τρόπο σκέψης και κοσμοθεωρία. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι μεγάλο λογικό άλμα.

(επίσης χαβαλές να γίνεται?)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φάνης : 13-10-14 στις 14:18
Ο χρήστης Don Molina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
13-10-14, 14:38   #75
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Drives: F20 116i
Παράθεση:

Αλλά αν κάποιος αγόρασε τέτοιο, οι λόγοι που τον οδήγησαν να κάνει τέτοια αγορά, δηλώνουν παραίτηση.
Το να κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη και πιο πρακτικη οταν πλεον εχεις οικογενεια, που σημαινει αλλες προτεραιοτητες, μπορει να σημαινει οτι κρινεις διαφορετικα τι ειναι ευχαριστηση, απολαυση, ευτυχια και σιγουρα ενα αυτοκινητο ειναι, αλλα δε μπορουμε καν να το συγκρινουμε με την οικογενεια και τα παιδια.

Αν μπορεις να εχεις και τα δυο, δλδ ενα αυτοκινητο που γουσταρεις, και ενα πρακτικο για να κανεις τη δουλεια σου, εχει καλως. Διαφορετικα το να εχεις μονο ενα πρακτικο αυτοκινητο δε σημαινει οτι παραιτηθηκες απο τη ζωη, ειναι λιγο αστειο να κρινουμε τη ζωη μας απο λαμαρινες και ροδες.
13-10-14, 23:05   #76
Papajim

Status: Banned
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E90 335i
Παράθεση:

Δεν οριζόμαστε άμεσα από το τι καταναλώνουμε, αλλά η διαδικασία με την οποία επιλέγουμε τα πράγματα/εμπειρίες και τον τρόπο που καταναλώνουμε, δηλώνουν τρόπο σκέψης και κοσμοθεωρία. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι μεγάλο λογικό άλμα.

(επίσης χαβαλές να γίνεται?)
Επισης (χαβαλες να γινεται) οσοι παιρνουν κουρσα BMW δε, μονο για την οδηγηκη Γ****α δεν την αγοραζουν... μια χαρα ζα* στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι και δαυτοι... οποτε μερικα ζα θα παρουν και το τουρερ...
Τωρα αν οι Γ****ομενοι ειναι 30%... ε υπαρχει ενα 70% που μπορει να παρει οτιδηποτε εχει το σημα γιατι απλα θα πανε απο το σημειο Α στο σημειο Β με το ιδιο στυλ ειτε εχουν 325, ειτε active tourer ειτε Χ...
Το σημα να'χει και ειμαστε νταξ!

*)ζωα
Ο χρήστης Papajim δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
14-10-14, 12:40   #77
Don Molina

Status:

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Papajim Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης (χαβαλες να γινεται) οσοι παιρνουν κουρσα BMW δε, μονο για την οδηγηκη Γ****α δεν την αγοραζουν... μια χαρα ζα* στο μεγαλυτερο ποσοστο ειναι και δαυτοι... οποτε μερικα ζα θα παρουν και το τουρερ...
Τωρα αν οι Γ****ομενοι ειναι 30%... ε υπαρχει ενα 70% που μπορει να παρει οτιδηποτε εχει το σημα γιατι απλα θα πανε απο το σημειο Α στο σημειο Β με το ιδιο στυλ ειτε εχουν 325, ειτε active tourer ειτε Χ...
Το σημα να'χει και ειμαστε νταξ!

*)ζωα

+1
03-01-16, 23:26   #78
jimmy's

Drives: F45 218i
καταρχην θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν θα προσπαθησω να αλλαξω την αποψη κανενος,αλλα απλα να παραθεσω την γνωμη μου!
θεωρω οτι για την αντιεμπορικη κατηγορια που ανηκει,μου φαινεται το πιο ομορφο.επισης κατα την δικια μου αποψη καθε αυτοκινητο sedan ειναι πιο εντυπωσιακο,οποτε για μενα δεν υπαρχει λογω συγκρισης...
ο λογος που εγω επελεξα την κατηγορια αυτη ειναι οτι με compact διαστασεις απολαμβανεις τους μεγιστους χωρους,οσο αφορα την τιμη του ειναι ακριβο αλλα με την εκπτωση της bmw,δεν απεχει πολυ απο τα υπολοιπα της κατηγοριας(πχ sportsvan, b class,cmax).επισης ο βενζινοκινητηρας 1,5 του ταιριαζει αρκετα κ για μενα υπερεχει κσαυτο απο τα υπολοιπα...αυτα τα λιγα!
Ο χρήστης jimmy's δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
04-01-16, 01:49   #79
frezas

Το avatar του χρήστη frezas

Status:
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Drives: F20 116i
Φιλε jimmy's καλα εκανες και το "χτυπησες" το αυτοκινητο, μια χαρα ειναι για τη δουλεια που φτιαχτηκε και αρκετα ομορφο!
Καλοταξιδο να ειναι!
22-03-16, 15:08   #80
Benvort

Drives: F45 218i
Το αγόρασα και εγώ πριν λίγες μέρες. Είμαι ο ορισμός τις επιτυχίας του μοντέλου γιατί το προηγούμενο αμάξι που είχαμε ήταν B-class του 2009 και ενω κοίταγα για το καινούριο B-class το ειδή τυχαία και τελικά το επέλεξα..

Μια παρατήρηση.. δεν είναι βανάκι ρε παιδιά, χαλαρώστε ... Είναι 10 πόντους ποιο ψηλό απο την σειρά 1 και 2 πόντους ποιο μακρύ! Έχει και οριακά καλύτερες επιδόσεις...(Στην τρικύλινδρη έκδοση).
Ο χρήστης Benvort δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
active tourer, bmw active tourer

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές