my new BMW 335i E92 - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
17-08-14, 18:29   #11
George no pain

Το avatar του χρήστη George no pain

Περιοχή: Μεγαρα

Drives: E92 335i
Ευχαριστω και παλι παιδια να εισαστε καλα ... απο οσο ξερω ο N54 ειναι απροβληματιστος κινητηρας οποτε θα τα παμε καλα μιας και ειμαι πολυ ψιρας γενιακ με τα αμαξια μου .... Strato_335i γαματος ο διαχυτης αλλα και εγω δυμπουκο θα το εχω παντα και οχι τετραμπουκο πρωτιμο να βλεπω δυοτερατα παρα 4 μικρα ....
Ο χρήστης George no pain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-08-14, 20:28   #12
Chiefsotos

Το avatar του χρήστη Chiefsotos

Status:

Drives: E93 335i
Απροβληαμτιστος κινητηρας μπορει να ειναι(αλλο αν ενα μελος του φορουμ μας καταφερε να τον σπασει), αλλα τα περιφεριακα του υποφερουν..
Συνηθεις υποπτοι, μπεκ, πολλαπλασιαστες και αντλιες βενζινης(ειδικα η υψηλης πιεσης)

----------------------------------------------
Οι δρομοι ειναι πολυ επικινδυνοι απο μονοι τους.., ας φροντισουμε να οδηγουμε με χαμηλες ταχυτητες και τα ματια ανοιχτα!!!
Ο χρήστης Chiefsotos είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
17-08-14, 20:48   #13
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Είμαι από το ιπαντ (χαχα ακούγεται αλλιώς με ελληνικά) αλλιώς με μια γρηγορη αναζητηση θα δεις που πάσχει. Εγω πχ έφαγαν το σκ μου με αυτό για βλακείες
17-08-14, 21:53   #14
George no pain

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Chiefsotos Εμφάνιση μηνυμάτων
Απροβληαμτιστος κινητηρας μπορει να ειναι(αλλο αν ενα μελος του φορουμ μας καταφερε να τον σπασει), αλλα τα περιφεριακα του υποφερουν..
Συνηθεις υποπτοι, μπεκ, πολλαπλασιαστες και αντλιες βενζινης(ειδικα η υψηλης πιεσης)
Ναι ενταξει τα περιφεριακα λογικο ειναι ολα τα αμαξια εχουν τα προβληματακια τους ειτε τα προσεχεις ειτε οχι ... Μ3 Ε46 (που το ειχα )παντος δεν ειναι απο οτι εχω διαβασει και απο οτι μου εχουν πει κατοχη του 335 που ειχαν και αυτοι πριν Μ3 (σε θεμα προβληματον εννοω ) .... μιπως ξερει καποιος πως μπορω να το χσμιλοσω λιγο το αμαξι χωρις να αλλαξω αναρτησεις ??? Εννοω δηλαδη ελατηρια μπαινουν στης μαμα αναρτησεις ??? Και αν εχουν μεγαλη διαφορα σε σκληροτητα μετα απο αυτο (μην γινει κουτσουρο δηλαδη ) ???

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι από το ιπαντ (χαχα ακούγεται αλλιώς με ελληνικά) αλλιώς με μια γρηγορη αναζητηση θα δεις που πάσχει. Εγω πχ έφαγαν το σκ μου με αυτό για βλακείες
Στρατο τι θεματακια ειχες ???? Το σερβις θα παω να κανω μολις γυρισω απο τις διακοπες γιατι οτι και να ειναι με τοσα λιγα χιλιομετρα πρεπει να γινει πιστευω αφου εχει καθησει τοσο καιρο το αμαξει και ας εχει αλαξει δυο φορες μονο λαδια φανταστητε οτι πρεπει αν κανει 16!!!!!!!! αναβαθμησεις .....
17-08-14, 22:58   #15
stratos_335i
MODERATOR

Status:

Πολλαπλασιαστες 3 τεμάχια, μπεκ 2 τεμάχια, μια αντλία υψηλής πίεσης που ειναι λίγο ακριβή και διάφορα αλλά τέτοια. Ααα και ενα σπασμένο μοτέρ αλλά δεν νομίζω να σε απασχολεί αυτό. Συνήθως χτυπάνε και αντλία χαμηλής πίεσης. Μέχρι τα 30000-40000 χιλιόμετρα τα δείχνουν αυτά. Και ποτέ μην λυπηθεις να του βάζεις καλή 100σταρα βενζίνη
17-08-14, 23:41   #16
George no pain

Σωπα ρε φιλε τοσο ζημια ???? Μπα απο βενζινες μονο σουπερ αμολιβδη .βαζω μεχρι και στο γαιδουρι τη μερσεντες που εχω ... πως τα καταφερες και το εσπασες το μοτερ ρε αδερφε ??? Εδω του μιχανικου β μου που ειναι 750 αλογα με κλειστο μοτερ δεν του εχει παθει τιποταα .....

Παράθεση:
Πολλαπλασιαστες 3 τεμάχια, μπεκ 2 τεμάχια, μια αντλία υψηλής πίεσης που ειναι λίγο ακριβή και διάφορα αλλά τέτοια. Ααα και ενα σπασμένο μοτέρ αλλά δεν νομίζω να σε απασχολεί αυτό. Συνήθως χτυπάνε και αντλία χαμηλής πίεσης. Μέχρι τα 30000-40000 χιλιόμετρα τα δείχνουν αυτά. Και ποτέ μην λυπηθεις να του βάζεις καλή 100σταρα βενζίνη
Στρατο ενα ασπρο 335 εχεις ???
18-08-14, 00:51   #17
stratos_335i
MODERATOR

Status:

Ναι άσπρο ειναι γιατί? ποιος ειναι αυτός ο μηχανικός με τα τόσα πολλά άλογα? 135 με μαύρες ζάντες έχει? άσπρο μήπως? και καρμπον αεροτομουλα?
18-08-14, 01:09   #18
George no pain

Παράθεση:
Ναι άσπρο ειναι γιατί? ποιος ειναι αυτός ο μηχανικός με τα τόσα πολλά άλογα? 135 με μαύρες ζάντες έχει? άσπρο μήπως? και καρμπον αεροτομουλα?
Οχιιι ολομαυρο 335i με καρμπον καπο καρμπον πορπαγκαζ csl και καρμπον οροφη με χρυσομαυρες ζαντες bbs ..... λυβαθινος λεγεται στη κορινθο ειναι και ειναι εξεδικευμενο σερβις bmw .... σε ρωτησα γιατι εχω δει ενα 335 ασπρο στην ελευσινα αρκετες φορες που ερχομαι (απο μεγαρα ειμαι )
18-08-14, 01:31   #19
stratos_335i
MODERATOR

Status:

Ναι εγω είμαι στην περιοχή, δεν έχει αλλά και ειδικά άσπρα. Μόνο ενα 320. Στα μέγαρα δεν με έχεις δει? στο αμαλφι μπροστά?

Στην Κόρινθο ξέρω ότι ειναι δυο, ενα άσπρο και ενα άλλο που δεν γνωρίζω. Εγω βέβαια είμαι χαμηλά ακόμα με χαλαρό προγραμμα αλλά θα ήθελα να κάνω μια δοκιμή. Ξέρουμε ποιος του φτιάχνει προγραμμα? τι τουρμπο φοράει? και τι κιβώτιο ταχυτήτων έχει?
18-08-14, 01:48   #20
George no pain

Εκτος απο μηχανικος μου ειναι και πολυ καλος μου φιλος ... αμα θες μπορουμς να κανονισουμς να παμε για ενα καφε και να παμε να του μιλησεις κιολας .... το ασπρο αυτος το φτιαχνει και ςιναικαι αυτο πολλα αλογα .... φυσικα και το εχω δει το αυτοκινητο σου μπροστα στο αμαλφι.και προχτες μαλιστα διασταβροθηκαμε εξω απο το νεκροταφειο τον μεγαρων πριν 4-5 μερες οτι το ειχα παρει δηλαδη .... τουρμπο εχει αλλα δεν ξερω τι ακριβος ειναι κιβωτιο φοραει το αυτοματο αλλα φτιαγμενο προγραματισμενο πολυ καλα δουλευει γαμισετα που με εχει παει βολτα πολυ γρηγορες αλλαγες σχεδον σαν dct ..... και προγραμα φτιαχνει το μαστανκ στο πειραια πισω απο τα τζαμπο στο λιμανι ....
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές