my new BMW 335i E92 - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-08-14, 23:17   #31
George no pain

Το avatar του χρήστη George no pain

Περιοχή: Μεγαρα

Drives: E92 335i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alex747 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλες μετατροπες χωρις προβληματα να εχεις , ωραιος ο πυραυλος...
Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα πανω απο ολα ασφαλης μετατροπες και γενικα να μην υπαρχει κανενα προβλημα στο οτιδηποτεεε ...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι έφυγες απο M3 και δεν ξανά πηγές σε Μ3;

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
Κατα τιν αποψη μου το το M3 Ε92 το θεωρο "αποτυχεια" τις Μ (οσο μπορεις να πεις ενα τετοιο αυτοκινητο αποτυχεια πραγμα δυσκολο) αποδιξει ομως ειναι οτι στο καινουριο Μ3-Μ4 εβαλε παλι τον εξακυλινδρο ..... και ο βασικος λογος που με.κρατισε μακρια στο να μην το παρω ειναι ο περιορισμος στο να αναβαθμησεις ενα ατμοσφερικο κινητηρα γιαυτο πουλησα και το Μ3 μου .....
Ο χρήστης George no pain δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-08-14, 23:48   #32
maris7

Το avatar του χρήστη maris7

Drives: Ε92 320i
Μου αρέσει να ακούω διάφορες γνώμες αν και ειμαι αντίθετος σε αυτά που γράφεις αλλα και πάλι καλοταξιδο

19-08-14, 00:08   #33
George no pain

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρέσει να ακούω διάφορες γνώμες αν και ειμαι αντίθετος σε αυτά που γράφεις αλλα και πάλι καλοταξιδο

Φυσικα και υπαρχουν διαφορες αποψεις και γνωμες αν δεν υπηρχαν θα ειχαμε ολοι τα ιδια αυτοκινητα .... γενικα πιστευω οτι ενα αυτοκινητο το φτιαχνει ο κατασκευαστης με μια νοοτροπια το τουρμπο ειναι τουρμπο και η ατμοσφερα πρεπει να παραμενη ατμοσφερα ... αν ηθελα να εχω ξανα ατμοσφερα θα πηγαινα στο Μ3 παλι .... φυσικα δεν μπορω να συγκρινο τα κρατηματα,φρενα κλπ. του Μ3 με το 335 γιατι οποιοδιποτε Μ ειναι σαφοςςς ανωτερο απο ενα απλο ΒΜW ...... για εμενα η bmw εχει βγαλει δυο κινητηρες μυθους τον 6ακυλινδρο αρχικα με το Ε36 Μ3 που τον εξελισουν συνεχεια και μετα το V10 του Μ5 Ε60 ....
19-08-14, 02:03   #34
statyc

Το avatar του χρήστη statyc

Status:

Drives: E87 116i
Καλορίζικο φίλε μου και απροβλημάτιστο εύχομαι
Όντως η τιμή είναι αστεία
Πάντως εγώ μετά από 50.000 σχεδόν χιλιόμετρα συμβίωσης δεν θα το χαρακτήριζα απροβλημάτιστο σε σχέση με άλλες δυνατές κατασκευές που είχα
Και μιας και το ανέφερε ο Στράτος:
Πολλαπλασιαστές 2 τεμάχια..
Τούρμπο 2 τεμάχια...
Αντλία υψηλής 1 τεμάχιο..
Σκάστρες 2 τεμάχια..
αν τα αθροίσεις με εργασιά περνάς το 3πλο...
Κατά τα άλλα καταπληκτικό αυτοκίνητο, σωστός χιλιομετροφάγος, θυμάμαι ταξίδια εθνική να πηγαίνω με ταχύτητες 220+ και να πίνω καφέ στο ένα χέρι μιλώντας στο hands-free για δουλειά και να είναι ζάχαρη σαν να πηγαίνεις με 140-150 με συμβατικό αυτοκίνητο
Στην m-pack version που το είχα με 19αρες πάταγε απίστευτα, έπαιζε απίστευτα και έκανε όλα τα χατήρια ενώ εγώ το είχα και σαν καθημερινό αυτοκίνητο παράλληλα.
Προσωπικά το έδωσα για να πάρω κάτι καλύτερο και όχι επειδή έμεινα δυσαρεστημένος
Εύχομαι να το χαρείς και εσύ ανάλογα μέχρι να πάρεις κάτι ακόμα καλύτερο.
Ο χρήστης statyc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-08-14, 12:03   #35
George no pain

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο statyc Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλορίζικο φίλε μου και απροβλημάτιστο εύχομαι
Καλημερα ευχαριστω πολυ να εισαι καλα ... απο οτι κοιταξα καλυτερα στους πολαπλασιστες πονανε και στην αντλια υψηλης τα τουρμπο ομως πως εσπασαν ??? Οι σκαστρες ενταξει παει και ερχεται αλλα τα τουρμπο μου φενεται περιεργο ... Εισαι μαμα η οχι ??? Εμενα το θεμα ειναι οτι δνε θα ειναι καθημερινο μου αμαξι γιατι εχω αλλα 3 ( το ενα το πουλαω ομως και θα μινω με 2 ) και το κινο αυτο μονο ΣΚ για τι κ@βλ@ μου. .... παντα πρεπει αν περνεισ κατι καλυτερο απο αυτο που εχεις (εφοσον μπορεις φυσικα ) και εγω ευχομαι καποια στιγμη να μπορεσω να παρω κατι καλυτερο στο μελλον αν και τωρα θελω να το ευχαριστιθω αυτο και να "παιξω" λιγο μαζι τουυυ ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frezas : 21-08-14 στις 18:00
19-08-14, 12:28   #36
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Ααα και εγώ έχω αλλάξει τουρμπίνες.... και 2 σετ δίσκων. Σιγά σιγά τα θυμάμαι...
19-08-14, 14:09   #37
George no pain

Παιδια ετσι οπως μου τα λετε σιγα σιγα σε λιγο θα του βαλω πωλητηριο χαχαχαχαχα ... στρατο τι αλογα ειναι το αμαξι σουυ ??? Και τις τουρμπινες τις ειχες αλλαξει μαμισιος ???
19-08-14, 16:24   #38
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Καλοριζικο το νεο σου αποκτιμα και συγχαρητηρια για την τιμη.
Θεωρω πως καποια σχολια ειναι λιγο υπερβολικα. Εχω το αυτοκινητο σχεδον 8 χρονια ,φτανοντας αισιως 80Κ χιλιομετρα και εχω μονο αλλαξει μια αντλια υψηλης στα 14Κ (εγγυηση).

Βαζε καλη βενζινη, αλλαζε συχνα τα λαδια , μην το ξελιγωνεις στα πατηματα και θα εχεις απροβληματιστη συμβιωση με το Ν54.

Αν παιζεις τριπλες πιεσεις με κουκουρουκου ρυθμισεις , βαζεις στο ντεποζιτο σου οικονομικη βενζινη, μιξαρεις μεθανολες , κορτιζονες , παρακεταμολες και ασετονες για να στραγγιξεις και το τελευταιο αλογο , να εχεις υποψην σου πως το τιμημα θα το πληρωσει ο τραπεζικος σου λογαριασμος.

Αν εισαι λογικος δεν θα εχεις ποτε προβλημα.
19-08-14, 18:12   #39
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Έτσι σίγουρα, απλά τυχαίνει καμιά φορά. Τις μαμά τουρμπίνες είχα κάψει, έσπασα μοτέρ με τις μεγάλες και μετά έβαλα τις μαμά πάλι επισκευασμένες αυτή την φορά.
19-08-14, 18:34   #40
George no pain

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλοριζικο το νεο σου αποκτιμα και συγχαρητηρια για την τιμη.
Θεωρω πως καποια σχολια ειναι λιγο υπερβολικα.
Σε ευχαριστωω πολυ να εισαιι καλα .... πιστευω οπως προ ειπα οτι σταθηκα τυχαιρος στην αγορα του ....Νομιζω οτι μερικα προβληματα τυχενουν και οτι εχουν γινει μια δυο φορες δεν σημαινει οτι γινονται παντα .... εκτος και αν ειναι καποια αστοχεια στου κατασκευαστη που τοτε ειναι γενικο προβλημα ολον .... αν και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο τουρμπο κινητηρες πιστευω οτι για να.σπασουν τα μαμα τουρμπο πρεπει να υπαρχει ασχημη μεταχειριση (καψημο του αυτοκινητου χωρις να το.αφηνεις να.κρυονει γενικα να το πηγαινεις συνεχεια ορια κλπ κλπ....) ... το τουρμπο σε αξιοπιστια δεν θα γινει ποτε ατμοσφερα .....οπως και η ατμοσφερα δεν.θα φτασει ποτε σε δυναμη το τουρμπο.... καλυτερα να χανεις 5-10 αλογα για να κερδισεις αξιοπηστια παρα να φτασεις ορια και να εισαι καθε δυο μερες συνεργειο .....εκτος και αν το αυτοκινητο εχεις μονο για στησιμο ..... εγω θελω ενα αυτοκινητο να κανω τη κ@βλα μου και να εχει το γκαζι του να μπορω να παιζω μαζι του ... αν ηθελα ενα αυτοκινητο για ορια και μονο πατηματα θα επερνα ενα eνο και ολα καλα μετα .....που με 5 χιλιαρικα πλεον βρισκης ολοκληρο μοτερ πενα ....
Πανο σε ευχαριστω πολυ και παλι να εισαι καλα και μακαρι κανενας γενικα να μην ξανα εχει προβλημα με το εργαλειο του .....

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stratos_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι σίγουρα, απλά τυχαίνει καμιά φορά. Τις μαμά τουρμπίνες είχα κάψει, έσπασα μοτέρ με τις μεγάλες και μετά έβαλα τις μαμά πάλι επισκευασμένες αυτή την φορά.
Στρατο οταν εσπασες τη μοτερ ποσα αλογα ησουν ???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frezas : 21-08-14 στις 18:02
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές