αλλαγή λογοτυπου στο πορτ μπαγκαζ - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρές Χ » αλλαγή λογοτυπου στο πορτ μπαγκαζ

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
02-09-14, 18:51   #11
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Τα υπολοίματα της ταινίας αν δεν έχουν επάνω τους το αφρώδες υλικό τα τρίβεις με ένα μαλακό πανί που έχει επάνω του λίγο πετρέλαιο. Μη βάλεις διαλύτες ή βενζίνη.
Αν υπάρχει και το αφρώδες υλικό της ταινίας τότε ζεστένεις το σημείο με ένα πιστολάκι (σεσουάρ) και μετά τρίψημο προς μια κατεύθυνση με μαλακό στεγνό πανί. Το αφρώδες υλικό θα συγκρατήσει το φιλμ κόλας.
Είχε ξαναβγεί το σήμα για κάποια δουλειά?? Δεν προβλέπεται τέτοια ταινία σε κανένα σημείο κανενός μοντέλου BMW... Δεν υπάρχει ούτε καν στα ανταλλακτικά.
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-09-14, 19:45   #12
shadowman14

Drives: E83 X3 2.5i
δεν έχω ιδέα, είμαι 2ος ιδιοκτήτης. πάντως φαίνεται πολύ καλή δουλειά για να την έκαναν μετά την αγορά.
το πετρέλαιο δηλ δεν θα μου θαμπώσει την μπογιά γύρω απ την ταινία?
Ο χρήστης shadowman14 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-09-14, 19:58   #13
sv2gww

Status:

Μάλλον θα βάψανε την πίσω πόρτα και τους έπιασε η τσιγκουνιά σε δύο βυσματάκια..
Όχι, το πετρέλαιο δεν είναι καυστικό ή διαβρωτικό για να σου κάνει ζημιά. Άλλωστε θα βρέξεις μ' αυτό το πανί με το οποίο θα καθαρίσεις τα κατάλοιπα, δεν θα αδειάσεις έναν κουβά diesel. Φυσικά όταν καθαρίσεις το σημείο θα το ξεπλένεις με ότι καθαρίζεις το αυτοκίνητο (κι αφού βάλεις τα βύσματα για να μην πάει μέσα το νερό).
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

02-09-14, 20:44   #14
shadowman14

Drives: E83 X3 2.5i
να σου πω την αλήθεια και γω πιστεύω πως πριν το πάρω πρέπει να έιχε βαφτεί ή όλο ή κατά τόπους κ ειδικα οι προφυλακτηρες. αυτό δικαιολογεί και το ότι δεν βρήκα τις τάπες (αφού τράβηξα προς τα έξω δεν είναι δυνατόν να χωθήκανε μέσα). γι αυτό το επόμενο αυτοκινητο μικρό και καινούργιο, να ξέρω όλο το ιστορικό του.

όταν τοποθετήσω το δικό μου να βάλω και γω διπλής όψης καλού κακού ή σε επόμενη αλλαγή μπορεί να μου σηκώσει και το χρώμα μαζί?? έχω μια επώνυμη που έχει εκείνο το πλέγμα μέσα της κ δεν ειναι πολύ χοντρή

φυσικά έχω παραγγείλει το γνήσιο σήμα, ελπίζοντας σε καλή ποιότητα και σε αντοχή τουλαχ μιας 10ετίας (όπως και το παλιό δηλ)
Ο χρήστης shadowman14 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
02-09-14, 21:15   #15
sv2gww

Status:

Δε χρειάζεται να βάλεις τίποτα περισσότερο από τα βυσματάκια. Ότι κάνει και το εργοστάσιο εδώ και 10ετίες.
Βαψίματα και σχετικές εργασίες σε προσθαφαιρούμενα μέρη του σασί μη σε απασχολούν καθόλου παρά μόνο το ίδιο το σασί. Αυτό δεν αλλάζει.
Γιάννης-sv2gww.

03-09-14, 21:13   #16
Παναγιώτης

Περιοχή: Αθήνα

Drives: E83 X3
τα υπολείματα της ταινίας μπορούν να βγουνε και αφου τα ζεστάνεις με πιστολάκι μαλλιών ( λιώνει την κολα )
06-09-14, 15:04   #17
nikos bob

Το avatar του χρήστη nikos bob

Status:

Drives: N/A N/A
Καθαρη βενζινη, χαρτοκόπτης,

.....υπομονη !
Ο χρήστης nikos bob δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
06-05-15, 20:20   #18
Κίμων

Το avatar του χρήστη Κίμων

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E90 316i
Κάποιος λοιπόν έβγαλε το κόμπλεξ πάνω στο αμάξι σημερα στον Πειραιά ( γι αυτο και αποφεύγω εκτός Παρκινγκ σε μυστήρια μέρη ) και μου ξήλωσε το εμπρός σήμα . Έμεινε απο κάτω η μεταλλική βάση . Κόστος σε αντιπροσωπεία απο τηλέφωνο περί τα 25 ευρώ . Κουμπώνει πάνω στη βάση ; Η αλλάζει ολόκληρο ; Δεν μπήκε ακόμα μιας και δεν πρόλαβα ανοιχτό συνεργείο ...άμα μπλέκεις με γυφτους αυτά ειναι ..
06-05-15, 20:32   #19
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Περαστικά φίλε και μην στεναχωριέσαι, υπάρχυν σοβαρότερα προβλήματα.

Βασικά άλλαξε το όλο το σήμα αν έχει 25 Ευρώ. Το θέμα είναι να μην έχει κάποια κατσαβιδιά εκεί γύρω απο το σήμα.

Βασικά τα τσογλάνια κάνουν και κάτι άλλο που μου είχαν κάνει στο 36άρι πιο παλιά. Αν έχεις αλλάξει εξάτμιση και έχει μπούκα-μπουρί ή εξέχει απο πίσω βάζουν το πόδι μέσα στο μπουρί ή πάνω και κατεβάζουν κάτω την εξάτμιση.

ΟΚ, μια σπασμένη βάση αλλά πρέπει να κρέμεται μέχρι να πάς να στο κολλήσουν ή να πάρεις άλλη λαστιχένια βάση.

Για αυτό προσοχή που τα αφήνετε
06-05-15, 20:44   #20
Κίμων

Το avatar του χρήστη Κίμων

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ

Drives: E90 316i
Δε βαριέσαι στην αρχή σπάστηκα πολυ αλλά μικρο το κακό , αλλο σημάδι δεν ειδα οχι . Προφανώς λοιπόν αλλάζει και η βάση .. Θα το αλλάξω ολα να ειναι και γνήσιο

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές