Η BR-PERFORMANCE έσπασε τις ECU των Fxx Σειρών - Page 8 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Βελτιώσεις-Μετατροπές Μπορεί να γίνει ακόμη καλυτερο?? Μοιραστειίτε το με εμάς

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
26-01-15, 21:08   #71
anton

Drives: F30 316
ξερω οτι προσπαθησα να βοηθησω και διεθεσα το χρόνο μου για να βρω τον μπελα μου. Η ΟΔ θα επρεπε να βάζει στη θεση τους παρόμοια περιστατικα και οχι να καθομαι να απανταω. Τωρα δηλαδη τι προσεφερε αυτος; και μαλιστα του λεγατε πεστα-πεστα πιο πριν! Το ελεγε ο άνθρωπος, άσε μην μιλήσω!
Δυσκολα θα εχω τις ψυχολογικες δυναμεις να ξαναδημοσιευσω αλλη δουλεια ξανα...
Ο χρήστης anton δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
26-01-15, 22:22   #72
angelm3
ADMINISTRATOR

Το avatar του χρήστη angelm3

Status:

Drives: E92 M3
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο anton Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω οτι προσπαθησα να βοηθησω και διεθεσα το χρόνο μου για να βρω τον μπελα μου.
Πολύ καλά έκανες και ανέβασες τη βελτίωση που έγινε....

Παράθεση:
Η ΟΔ θα επρεπε να βάζει στη θεση τους παρόμοια περιστατικα και οχι να καθομαι να απανταω.
Κοίταξε.....η ΟΔ ΔΕΝ είναι ο μπαμπούλας.......απο τη στιγμή που δεν έβρισε ή κορόιδεψε ή πρόσβαλε αλλά αντιθετα όσα είπε είχε επιχειρήματα (πχ να μην στέλνεις λεφτά σε φάκελο ή να ασφαλίσεις το δέμα που περιέχει την ECU) τι έπρεπε να κάνει η ΟΔ;

Παράθεση:
Τωρα δηλαδη τι προσεφερε αυτος;
Τι πρόσφερε; Έδειξε το σωστό τρόπο αποστολής και συναλλαγής με εταιρείες στο εξωτερικό. Επίσης διόρθωσε κάποια-ες ανακρίβειες όπως το ότι δεν ανιχνεύεται.

Παράθεση:
Θεωρώ ότι θα κάνεις λάθος..........πρέπει να δημοσιεύονται . Αν όμως πιστεύεις ότι έχει λάθος σ' αυτά που είπε μπορείς και εσύ με τα δικά σου επιχειρήματα να τον αντικρούσεις......Πάντα με κόσμιο τρόπο........
27-01-15, 01:55   #73
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Ωραίο θεματακι και ευχαριστούμε για τις οδηγίες. Μπορεί να είμαι άσχετος με το αμάξι αυτο αλλα μου θύμισε τα "παιδικά" μου χρόνια που έκανα ανάλογες μετατροπές. Οπότε αποτελεί και τρομερό οδηγό για τους μελλοντικούς και επίδοξους που θέλουν ανάλογη βελτίωση.

Οσο αφορά το σχόλιο των συμφορουμητων μας δεν ήταν άτοπο ούτε υβριστικο καθόλου. Υπέδειξε ο άνθρωπος τον σωστό τροπο που γίνονται αυτές οι συναλλαγές. Και με το φόρουμ το διαβάζουν και ΑΣΧΕΤΟΙ εντελώς, το να στείλεις χρήμα σε φάκελο ειναι πρώτον επικύνδηνο για σένα γιατι μπορεί να τα χάσεις για πλάκα (καλοθελητές υπάρχουν έλληνες και ξένοι) και δεν μπορείς να αξιώσεις τίποτα όταν υπάρξει απώλεια. Μόνο με τράπεζα η με έγκυρο φορέα (PayPal, western union, τράπεζα) μπορείς να το αποδείξεις.

Πράγματα στο εξωτερικό έχουμε στείλει και έχουμε λάβει άπειρα. Τη. Ασφάλιση του δεματος θα φοβηθούμε? δηλαδή αν δηλώνονται 2000 ευρώ αξία και ασφάλιση 100 ευρώ να κοιμάσαι ήσυχος κακο θα ήταν? Οκ πες δεν το ήξερες, το έμαθες εσυ και ο υπόλοιπος κόσμος τώρα μέσα από εδώ.

Τέλος, όπως είπε και ο angelM3 δεν ήμαστε αστυνόμοι και καταδοτες εδώ. Δεν έβρισε κανεις κανέναν, οι κανόνες του φόρουμ δεν παραβιαστηκαν οπότε δεν υπαρχει θέμα. Όταν υπαρχει πρόβλημα λαμβάνονται τα κατάλληλα μέτρα, από προειδοποίηση μέχρι και αποβολή από το φόρουμ, κάτι που δεν αφορά τα μέλη αυτο ευτυχώς και προβληματίζει εμάς τους λίγους δυστυχώς.

Συγχαρητήρια για την μετατροπή και πάλι και αναμένουμε να συνεχιστούν ανάλογα θέματα. Χρόνια (στην κυριολεξία) είχα να δώ αντίστοιχο θέμα βελτίωσης.
27-01-15, 10:07   #74
Φάνης

Το avatar του χρήστη Φάνης

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116i
Παράθεση:
Τωρα δηλαδη τι προσεφερε αυτος;
Απλά για την ιστορία, αυτός ο άνθρωπος έχει προσφέρει το Φόρουμ που εσύ διαβάζεις σήμερα...τόσο απλά!
27-01-15, 14:25   #75
alex747

Το avatar του χρήστη alex747

Status:

Drives: Ε84 X1 23d xDrive
Ο πανος οτι σχολιασε το ειπε καλοπροαιρετα...δεν ειχε σκοπο να θιξει αλλβστε οτι λεει ή καλυτερα γράφει , το γραφει για την ασφάλεια των υπολοιπων μελων...

Το οτι καθησες και ανεφερες ολα αυτα ειναι πολυ καλα σε τιμά και σίγουρα ενδιαφερουν πολλα ατομα...αυτο που εκανε ο πανος ηταν να επισημάνει καποια λαθη που εγιναν στην δοσοληψία/συναλλαγή προς το καλο και το συμφέρον των επομενων αγορων...

ΥΓ

Βαλτε ενα τιτλο "επιτιμος" στον πανο, μια που οπως ειπε και ο φανης αν δεν ηταν αυτος δεν θα διαβαζαμε τωρα το φορουμ!!!
Ο χρήστης alex747 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
27-01-15, 18:53   #76
anton

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Φάνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά για την ιστορία, αυτός ο άνθρωπος έχει προσφέρει το Φόρουμ που εσύ διαβάζεις σήμερα...τόσο απλά!
σας ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! Δε το ήξερα! Παρακληση λοιπον σβηστε όλες τις δημοσιευσεις μου και μαζι και εμενα! Δε θα ήθελα καμια σχεση με το φορουμ του απο τώρα και επειτα.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
ΥΓ καλα τα ελεγα οτι ειναι ευθυνη της διαχειρισης αυτο που εγινε

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Panoz Εμφάνιση μηνυμάτων
(εγραψα μακροσκελη απαντηση αλλα απο λαθος την εχασα, οποτε παμε με μια light version)
Εντοπισα καποια επικίνδυνα πραγματα και απορω που κανενας απο την ΟΔ δεν εχει επεμβει ...ποσο μάλλον να δίνουμε και συγχαρητηρια.

Το σχολιο "η εταιρια πρωτοπορεί" ειναι απλα αστειο...να ξερετε πως πλεον ο αλγόριθμος των Σειρων Fxx εχει σπασει και εχουν ηδη αρχισει και ξεπροβαλουν εταιριες με reflash. Πολυ συντομα θα εχουμε νεα απο πολλες πλευρες...

Ο καθενας κρινει αναλογα...προσοχη ομως με τι αναπαραγουμε εδω μεσα.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Don Molina Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά με δέματα έχω, και ο τρόπος που χειρίστηκε το θέμα είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΣ.
Είναι εγκληματικά χαζό αυτό που έγινε, και παράκληση σε όποιον διαβάζει το θέμα ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ.
να στέλνεις δέμα ανασφάλιστο με τον εγκέφαλο από το καινούριο αμάξι είναι, ξαναλέω, εγκληματικά ηλίθιο. ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ κι αυτό. αλλά με το ίδιο σκεπτικό όποιος έχει @@ να κυκλοφορεί και χωρίς ασφάλεια υγείας γιατί "δεν αρρωσταίνει"...
αλλά είναι πολύ κακό για το φόρουμ να λέτε πως έγινε η μεταφορά χωρίς να λέτε ότι ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ ΚΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ.
αποχωρω μετα τα καλα παραπανω λογια. Άλλωστε αυτος ηταν ο στοχος. Να μην επισκιασουμε, σαμπως ηθελα να φανω
27-01-15, 21:13   #77
Panoz

Το avatar του χρήστη Panoz

Status:

Drives: E92 335i
Παράθεση:
ξερω οτι προσπαθησα να βοηθησω και διεθεσα το χρόνο μου για να βρω τον μπελα μου. Η ΟΔ θα επρεπε να βάζει στη θεση τους παρόμοια περιστατικα και οχι να καθομαι να απανταω. Τωρα δηλαδη τι προσεφερε αυτος; και μαλιστα του λεγατε πεστα-πεστα πιο πριν! Το ελεγε ο άνθρωπος, άσε μην μιλήσω!
Γεια σου Anton...μολις πηρα χαμπαρι τι εγινε εδω.

Ξαναδιαβασα το ποστ μου , για να δω τι εχει γινει λαθος...
Εγω εντοπισα 2 κομματια

α) Ενα κομματι που σε συγχαιρω/επαινω για το θεμα σου , διοτι αυτο χρειαζεται το φορουμ

β) Και ενα που παραπονιεμαι/γκρινιαζω που κανεις (ενω ξερουν καποιοι) δεν σχολιασε τα λαθη και να τα διορθωσει για να μην γινουν τα ιδια και απο αλλα μελη.

Καλο ειναι να μην υπαρχει τοσο υπερβολικη ευθιξια οταν καποιος ανθρωπος μας κανει μια διορθωση...ποσο μαλλον οταν το κανει για το καλο το δικο σου και των λοιπων συμφορουμιτων.

Το οτι υπεδειξα τον σωστο τροπο λογω εμπειριας ως καταναλωτης (αλλα και γνωσεις που εχω λογω της επαγγελματικης μου ιδιοτητας σε διεθνεις συναλλαγες) δεν σημαινει πως σε προσβαλω. Εδω δεν προσεβαλα κοσμο ο οποιος εχει κανει κακο στο φορουμ...ποσο μαλλον εσενα.

Γενικοτερα ως ανθρωπος αποδεχομαι & φιλτραρω σχολια ως προς τι κανω σωστα & τι κανω λαθος...ετσι γινομαι καλυτερος (ελπιζω).
Θα σου προτεινα να υιοθετησεις και εσυ το ιδιο...κανει καλο.
27-01-15, 21:30   #78
anton

Στη σελιδα 4 στη δημοσιευση 33, παρακληση βγαλτε τη δευτερη φωτο που φαινεται το κλειδι με τη γραμμωση του, ασε που δεν είναι το δικο του.

Το προβλημα είναι ότι ηταν δυο οι δημοσιευσεις που αναφερω, που από το ταμπλετ δεν ειδα από ποιον προερχονται και νομισα ότι είναι από το ιδιο ατομο.
28-01-15, 00:01   #79
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Done...
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
28-01-15, 08:07   #80
dimcz

Drives: E84 X1 20i xDrive
Δεν εχω καταλαβει οταν"σκαλιζουμε" την ecu πρεπει να αποσυνδεσουμε την μπαταρια?Αν μεινει μερικες ημερες χωρις θα προκυψει καποιο θεμα εκτος απο την ρυθμιση της ωρας?.
Ο χρήστης dimcz είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
br-performance, tuning

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές