Χ3 μεταχειρισμένη - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρές Χ Συζητήσεις για τις σειρές Χ (Χ1, Χ3, Χ5 & Χ6)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
25-03-15, 21:05   #1
ansakellariou

Drives: GS 1200
Χ3 μεταχειρισμένη

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και πάλι. Κλείνω προς αγορά μεταχειρισμένης χ3.βρηκα μια 2006 πετρέλαιο με 130.000 χλμ στα 15000. Σκέφτομαι τη συγκεκριμένη γιατί ενδέχεται να δεχτεί ανταλλαγή με τη μηχανη μου. Μπορείτε να μου πείτε ποια βασικά πρέπει να ελέγξω πριν προβώ στην αγορά;είμαι Μυτιλήνη και θα πρέπει διασφαλίσω με κάποιον τροπο πριν την πάρω και όταν πάω Κρήτη δεν θα έχω πολύ χρόνο στη διάθεση μου.
Ο χρήστης ansakellariou δεν είναι συνδεδεμένος  
25-03-15, 21:55   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Μιας και είσαι στο νησί πάνε μια βόλτα από εκεί που το έκανε σέρβις για να σου πουν το ιστορικό του και να το δεις μαζί τους. Σε γενικές γραμμές δεν είχε κάποιο θέμα το αυτοκίνητο. Τώρα για αντλίες, μπεκ κλπ είναι κάτι που ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει.
130Κ χλμ μέσα στο νησί? Από το 2006? Κάθε μέρα το γύρο της Λέσβου έκανε?
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-15, 22:11   #3
ansakellariou

Drives: GS 1200
Το αυτοκίνητο ειναι Κρήτη. Εγω Μυτιλήνη και σκέφτομαι να πάω να το τσεκάρω. Τουρμπινα και τετρακινηση μπορούν να ελεγχθούν;
Ο χρήστης ansakellariou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
25-03-15, 22:31   #4
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
H τετρακίνηση ναι, μια δοκιμή στο δρόμο αρκεί, αλλά η τουρμπίνα όχι αν δε βγει. Aν δεν κάνω λάθος -και το μοτέρ είναι το δίλιτρο Μ47- η τουρμπίνα είναι ελεγχόμενη από την υποπίεση κι όχι με ηλεκτρονικό τρόπο οπότε δεν υπάρχει κάποιος ασφαλής τρόπος να την τσεκάρεις μέσα σε λίγα λεπτά που διαρκεί ένας έλεγχος μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.
Για το παραπάνω μοτερ ισχύει κάτι που είχαμε αναφέρει και παλιά: η καδένα των εκκεντροφόρων. Υπήρξαν περιπτώσεις καταστροφής της με βιβλικά πανηγύρια στο μοτέρ. Είναι όμως σποραδικές αυτές οι φορές και δεν αφορούν σε μια παρτίδα οχημάτων.
Ψ'αξε όμως για το ιστορικό του αυτοκινήτου. Τα χιλιόμετρά του δεν είναι και λίγα οπότε και τα τακτικά του service σε συνεργεία και όχι super market θα φανούν στα επόμενα 130000 χιλιόμετρα.
Γιάννης-sv2gww.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
09-09-15, 19:17   #5
mimisno1

Το avatar του χρήστη mimisno1

Drives: E83 X3 30d
Και στο 3 λίτρο μου disel 07 έσπασε η καδενα.

Στα 168 000 χλμ
Ο χρήστης mimisno1 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές