Νέος κάτοχος Ε90 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Σειρά 3 Συζητήσεις για τη σειρά 3

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
29-09-15, 22:01   #1
ACE2007

Το avatar του χρήστη ACE2007

Περιοχή: Athens

Drives: Ε90 316
Νέος κάτοχος Ε90

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω για το αυτοκίνητο. Μπορώ να πω ότι όλα είναι σχεδόν καλύτερα από ότι περίμενα. Η ποιότητα κύλισης, η οδική συμπεριφορά, η ηχομόνωση της καμπίνας, η εξαιρετική κατάσταση του εσωτερικού μετά από 7 έτη είναι τόσο εμφανή που νομίζεις ότι το αυτοκίνητο είναι καινούριο. Τώρα τα 727 χιλιόμετρα που έκανα με ένα ρεζερβουάρ δεν τα λες και λίγα (με αυτονομία για άλλα 65). Και δεν είναι χιλιόμετρα που έγιναν με 100 ή 110 χλμ αλλά με 140 κυρίως στην Εθνική. Αυτό βέβαια που πρέπει να σημειωθεί είναι ότι στις 6 ώρες πήγαινε / έλα στον Βόλο το πολύ να έβαλα το clima για 2 ώρες σε λειτουργία. Τις υπόλοιπες δεν χρειάστηκε αφού είχε δροσιά. Όπως και να χει το 6,8 μέση κατανάλωση είναι επιτυχία και μόνο και επαναλαμβάνω ότι στις μέρες μας το αυτοκίνητο είναι εξαιρετικά οικονομικό. Εγώ να σέρνεται πάλι δεν το είδα, μια χαρά κρατάει μέση ωριαία αναλόγως πως θες να κινηθείς. ΟΚ αν βρει ανηφόρα με μεγάλη κλίση δεν κρατάει την ταχύτητα με την ίδια άνεση που την κρατάει ένα τουρμπάτο αλλά όχι ότι είναι αργό ή μούφα όπως λένε κάποιοι για το 316. Αξιοπρεπέστατο είναι και έχει όλο το πακέτο της BMW (τιμόνι ξυράφι - κράτημα & ποιότητα κύλισης) για να σε γοητεύει. Οι χώροι στο ταξίδι για 4 άτομα είναι άκρως ικανοποιητικοί. Με αρκετές αποσκευές και τσάντες το να μην μπαίνει το παραμικρό στην καμπίνα είναι κάτι που με κανένα hatch (είχα διάφορα hatchback) δεν μπορείς να το πετύχεις.

Ευτυχής νέος κάτοχος λοιπόν - δικαιωμένος προς το παρόν για την επιλογή μου, εύχομαι καλές βόλτες σε κάθε νέο κάτοχο Ε90 / Ε92...!!
Ο χρήστης ACE2007 δεν είναι συνδεδεμένος  
29-09-15, 23:10   #2
ms_kostakiss
SUPER MODERATOR

Το avatar του χρήστη ms_kostakiss

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Drives: E87 116i
Το σέρνεται είναι σχετικό ανάλογα με το τί έχεις μάθει και τι απαιτήσεις έχεις.
Καλοτάξιδο να είναι με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

moderation: Δημιουργήθηκε νέο θέμα
08-10-15, 19:56   #3
ACE2007

Το avatar του χρήστη ACE2007

Περιοχή: Athens

Drives: Ε90 316
Το σέρνεται έχει να κάνει με κατά πόσο χορτάτος ή πεινασμένος είσαι με το γκάζι και τι προτεραιότητες έχεις. Εγώ λόγω τουρμπάτου VAG από γκάζι χορτάτος ήμουν και άλλα έψαχνα για τα οποία το Ε90 με καλύπτει στο 100%. Ευχαριστώ για τις ευχές, από ταξίδια άλλο τίποτα...!
Ο χρήστης ACE2007 δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές