Κακή επιδιόρθωση και ασφάλεια - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Service Αυτοκινητου & Οδηγίες συντήρησης Ολα τα θέματα που αφορουν το service του αυτοκινητου και τα συνεργεία που εμπιστευόμαστε.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
29-10-15, 22:38   #11
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο johnymag Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο υπεύθυνος το εξήγησε με το ότι βγαίνουν από διαφορετικές γραμμές παραγωγής και γι αυτό υπάρχει κάποια απόκλιση..

Εχω ακουσει πολλες παπαριες. Αυτη ειναι μεσα στις TOP 5....
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
29-10-15, 23:42   #12
johnymag

Το avatar του χρήστη johnymag

Περιοχή: Αθήνα

Drives: F20 116d ED
Τι μπορεί να φταίει όμως;Να τους βάλω να το ξηλώσουν;Το χουνε κάνει από πίσω τσίρκο;

σόρρυ και πάλι για το double post,ας το φτιάξει κάποιος..επίσης άλλο που μου είπανε είναι ότι στο κομμάτι της πόρτας του πορτμπαγκάζ που βάψανε,το οποίο έχει κάτι σαν σκουπιδάκια,μπιμπίκια σε μερικά σημεία είναι λογικό να υπάρχουν γιατί δεν γίνεται με το τρόπο βαφής που το κάνουν να βγει τέλειο.Να πάω αύριο να τα κάνω τ@ν@;
Ο χρήστης johnymag δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 09:42   #13
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
99% εχουν "παρει" οι βασεις του προφυλακτηρα απο το χτυπημα και δεν τις τραβηξαν στην καλιμπρα. Απλα πεταξαν επανω τον καινουργιο προφυλακτηρα.
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 10:18   #14
johnymag

Αμα παρω την bmw hellas τηλ να τους αναφερω τι γινεται στο αμαξι μου προκειται να βγαλω ακρη;Εχουν τεχνικο τμημα στα κεντρικα;Υπαρχει περιπτωση να ευαισθητοποιηθει κανεις εκει;

Sent from my HTC One using Tapatalk
Ο χρήστης johnymag δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 12:19   #15
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Θα πάρεις τηλέφωνο στην BMW-Hellas και θα ζητήσεις τον Διονύση Βουρλούμη. Είναι ο γενικός διευθυντής του τεχνικού τμήματος.
Η εξάτμησή σου έχει στραβώσει από το χτύπημα σε κάποια κούρμπα της και γι' αυτό είναι παράκεντρη.
Για τον προφυλακτήρα ότι είπε ο Θόδωρος παραπάνω.
Για το πλαστικό κάλυμμα της κλειδαριάς σε φωτό που έχεις βάλει, θέλει αντικατάσταση. Η κλειδαριά έφαγε ζόρι επάνω στο άγκυστρο ασφάλισης (το θυλίκι όπου ασφαλίζει αυτή) και το πλαστικό που ήταν ανάμεσα έχει αλλάξει σχήμα, ίσως και θρησκεία.
Για τα γράμματα σού έγραψα.. Αλήθεια, τι θα κάνουν? Θα τα ξαναξεκολλήσουν για να τα ξανακολλήσουν??
Άνοιξε ή ζήτα να σου ανοίξουν στο φανοποίειο τις πίσω μοκέτες και καλύματα για να δεις μαζί τους από μέσα την λαμαρίνα και την κατάσταση μετά την επισκευή. Πράγμα που έπρεπε να κάνεις πριν πάρεις το αυτοκίνητο από εκεί.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 13:11   #16
Dim73

Το avatar του χρήστη Dim73

Drives: F20 116i
@johnymag: Καλή δύναμη σου εύχομαι φίλε μου για τη συνέχεια που προμηνύεται δύσκολη. Όμως, προσπάθησε να το τερματίσεις και να μην τους αφήσεις έτσι!

Διαβάζω πως αναφέρεσαι σε συνεργείο/αντιπροσωπία. Άρα, μιλάμε ότι όλες αυτές οι κακοτεχνίες έγιναν από εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της BMW; Αν ναι, τότε θα ΠΡΕΠΕΙ να μάθουμε ποιος είναι, έστω και μέσω PM.

Τελικά, μου φαίνεται πως πρώτα πρέπει να κάνουμε έρευνα... συνεργείων και μετά έρευνα αγοράς κάποιας μάρκας...
Ο χρήστης Dim73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 17:56   #17
gpav

Drives: Ε87 116i
χιλιες φορες σε καλο συνεργειο/αντιπροσωπεία ( και ας πληρώσω και το 10% παρα αυτά τα "συμβεβλημένα"... μακρια και αλαργα... καλο κουραγιο με το τρεξιμο φίλε μου αν και ειμαι 99% βεβαιος οτι δε θα βγει κατι καλυτερο
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
30-10-15, 18:01   #18
johnymag

Λοιπόν,το πρωί μίλησα με την bmw hellas,τους είπα το θέμα μου,με πήρε μετά από λίγη ώρα αντιπρόσωπος τους,του εξήγησα την κατάσταση και μου είπε ότι το αμάξι θα το κοιτάξει και ο διευθυντής του εξουσιοδοτημένου συνεργείου.Πήγα από εκεί το μεσημέρι,όπου είχαν φτιάξει όσα είχα παρατηρήσει,βάψανε με αερογράφο(απ'ότι μου χαν πει) το σημείο που δεν είχε βαφτεί σωστά,χωρίς να διακρίνω κάποια διαφορά στο χρώμα,έβαλαν στην θέση της την εξάτμιση και διόρθωσαν κάποιες μικροζημιές που είχαν κάνει στις βίδες.Ο προφυλακτήρας τώρα δεν έχει έρθει στη θέση του τέλεια αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί γιατί και να τους έλεγα να το κάνανε,σίγουρα θα κάνανε προχειροδουλειά και ούτε ξυλώνανε τον προφυλακτήρα για να δω τι γίνεται από μέσα γιατί λέγανε ότι ποιος θα χρεωθεί την δουλειά.Έτσι,αφού ήρθαν στη θέση τους όλα,εκτός από μερικά χιλιοστά του προφυλακτήρα και επειδή κουράστηκα να τρέχω συνέχεια το πήρα το αμάξι και έφυγα.Αν θέλει η bmw hellas να το διερευνήσει κι άλλο το θέμα θα επικοινωνήσει μαζί μου.Τέλος αν θέλει κάποιος να μάθει επωνυμίες ας μου στείλει πμ.
Ο χρήστης johnymag δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές