Απορία (218i coupe) αν κάποιος γνωρίζει... - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου » Απορία (218i coupe) αν κάποιος γνωρίζει...

Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου Τεχνικά θέματα, Service κλπ για τα αυτοκίνητα BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
18-02-16, 21:00   #1
Earendil

Drives: F22 218i
Απορία (218i coupe) αν κάποιος γνωρίζει...

Παιδιά καλησπέρα.εδω και ένα μήνα έχω μια 218i coupe m sport bmw και έχω παρατηρήσει το εξής:καμία φορά με το που πατάω τον συμπλέκτη πριν πατήσω το κουμπί της μηχανής βλέπω σαν να τρεμοπαίζουν οι δείκτες στο καντράν,είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό?επισης μόλις σήμερα μου το ξαναέκανε αυτό αλλά με το που πήρε εμπρός είδα ότι στην οθόνη μου εμφανίστηκε το loading screen του connected drive πρώτη φορά το είδα στη οθόνη αυτό το screen,μετά βέβαια μου εμφανίστηκε το ραδιόφωνο που είχα κανονικά.τι να γίνεται άραγε?
Ο χρήστης Earendil δεν είναι συνδεδεμένος  
18-02-16, 22:15   #2
Z4MC

Drives: F20 118i
Για τους δεικτες στο καντραν δεν το εχω δει ποτε. Εχεις τον διευρυμενο πινακα?

Για το connected drive στην οθονη του iDrive πραγματι το ειδα την περασμενη εβδομαδα για πρωτη φορα ενώ εχω το αμαξι από τον Οκτώβρη και δεν το ειχα δει ποτε μεχρι τωρα.
Ο χρήστης Z4MC είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
18-02-16, 22:32   #3
Earendil

Drives: F22 218i
Αν δεν κάνω λάθος ο πίνακας που λες νομίζω πάει πακέτο με το m sport αν εννοείς τον πίνακα που αναγράφετε το bmw logo καμία φορά.οταν λέω δείκτες εννοώ στο στροφόμετρο τον κεντρικό πχ.

Τι να γίνεται άραγε στοιχιωμενα λες να είναι?

Όταν στο έκανε αυτό με το conmected έπρεπε να έβλεπες τον δείκτη στο στροφόμετρο
Ο χρήστης Earendil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
19-02-16, 09:08   #4
TAZ 118!

Το avatar του χρήστη TAZ 118!

Περιοχή: Αγια Παρασκευη

Drives: E81 118i
Κατι παρομοιο γινεται και στην Ε81 μου,
μολις βαζω το κλειδι κινουνται λιγο οι δεικτες στον πινακα αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι ''σοβαρο''...
19-02-16, 19:48   #5
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Ναι ειναι φυσιολογικο κανει τσεκ και το κανει και απο 600 στο παει 700 με 800 για την εκκηνιση! Η οθονη το κανει και εμενα αυτο και δεν εχω παρατηρησει αν ειναι λογω παρατεταμενης σταθμευσης η γιατι εχω σβησει την λειτουργεια της οθονης και να παιζει το ραδιο
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές