Κόκκινο λαμπάκι πίεσης λαδιού! - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου » Κόκκινο λαμπάκι πίεσης λαδιού!

Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου Τεχνικά θέματα, Service κλπ για τα αυτοκίνητα BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
19-02-16, 18:43   #1
glympe

Drives: E90 320i
Κόκκινο λαμπάκι πίεσης λαδιού!

Γεια. Κάτοχος BMW 320 e90 με χίλια προβλήματα απο το 2009. Έχω αλλάξει 4 φορές πολλαπλασιαστές, ένα νοξ και το cd (ευτυχώς όλα με κάλυψη απο BMW εκτός εγγύησης).
Σήμερα μου έβγαλε κόκκινο λαμπάκι πίεσης λαδιών (όχι στάθμη).

Σταμάτησα, κοίταξα την στάθμη (max) και το έσβησα. Πήρα στο mobile care, και μου είπαν να το ξανά βάλω μπρος. Το λαμπάκι έσβησε και στο check λέει οκ. Μου λένε αν δεν βγάζει λαμπάκι τότε μπορώ να το δουλεύω και να πάω σε κάποιο service για να δουν το κλειδί.

Το θέμα μου είναι οτι μένω εκτός Αθήνας και το κοντινότερο επίσημο service είναι στα 150χλμ. Διάβασα διαφορά σε forums και άλλοι λένε για βαλβίδα άλλοι για αντλία και άλλοι οτι τους το έβγαλε μια φορά και δεν το ξαναεβγαλε.

Τι να κάνω; Να ξεκινήσω για το service η να πάρω το mobile care να έρθουν να το πάνε με γερανό;
Κανείς με ίδια εμπειρία και τελικά τι είχε το αυτοκίνητο - κόστος.

Τι να ζητήσω να δούνε στο service για να λύσω το θέμα μια και έξω;

Ευχαριστώ
Γιώργος
Ο χρήστης glympe δεν είναι συνδεδεμένος  
10-03-16, 22:43   #2
gpav

Drives: Ε87 116i
ξεκινας με βαλβιδα και διακοπτη πίεσης λαδιού (~170€) και καλο θα ήταν να κάνεις πακέτο και μια αλλαγη λαδιών/φιλτρου
Ο χρήστης gpav δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Tags
e90

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές