Τρύπα σε σωληνάκι τροφοδοσίας F20 116d - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Βλάβες & προβλήματα Θέματα που σας προβληματίζουν & εμπειρίες που θελετε να μοιραστείτε

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
15-03-16, 18:30   #1
farouk1

Περιοχή: athens greece

Drives: F20 116d ED
Τρύπα σε σωληνάκι τροφοδοσίας F20 116d

ακουστε ενα κουλό που μου έτυχε ,
χθες γυρνότας απο ταξιδι, παρκάρω και σε δεκα λεπτά βλεπω απο κάτω λεκέ απο καυσιμο
Μετά το εγκεφαλικό και δυο υπογλώσια , σημερα το πρωί το σηκώνω και βλεπω μετα απο ξηλωμα τρυπα σε σωληνακι τροφοδοσίας το οποιο ήταν και πλήρως προστατευμένο . Τι να πω δεν μου έχει ξανατύχει τέτοιο κουλό
το αλλο ειναι ότι δεν υπάρχει αναταλλακτικό και θα πρεπει να ερθει από την Γερμανια σε δεκα μέρες ελεος .
Ο χρήστης farouk1 δεν είναι συνδεδεμένος  
15-03-16, 18:46   #2
stratos_335i
MODERATOR

Το avatar του χρήστη stratos_335i

Status:
Περιοχή: Ελλάδα

Drives: E46 316i
Shiet happens δυστυχώς. Καμιά φωτό θα βοηθούσε τους άλλους κατόχους να το υποψιαστούν.

Λέω εγώ τώρα, παίζει να στο έκανε κάποιος που δεν σε αγαπάει πολύ?
15-03-16, 20:35   #3
farouk1

Περιοχή: athens greece

Drives: F20 116d ED
πως να το κανει ειναι σε σημειο που για να το βρεις πρεπει να βγαλεις όλη την κατω ποδιά
Ο χρήστης farouk1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-03-16, 22:01   #4
giannis

Το avatar του χρήστη giannis

Status:
Περιοχή: Αθήνα

Drives: E87 116i
Θυμαμαι στην παλια μου γειτονια, πριν καμμια 30αρια χρονια περιπου, ενας μπαρμπας γειτονας, ειχε ενα Ντατσια παλιο που το παρκαρε εξω απ το σπιτι μου το πατρικο. Αυτο το Ντατσια λοιπον ειχε ολο θεματα με διαρροες καυσιμου. Μπουγελα οι βενζινες κατω, βρωμαγε ολη η γειτονια. Καθε τρεις και λιγο αλλαζε σωληνακια βανζινης.

Για ενα Ντατσια πριν 30-40 χρονια πριν, ας πουμε πως ειναι και αποδεκτο να χεις τρυπια σωληνακια καυσιμου.

ΟΧΙ ομως για BMW ουτε 5ετιας, εκτος κι αν εχει προηγηθει δολιοφθορά, ή σοβαρη βλαβη, που ομως δεν θα επηρεαζε μονο ενα σωληνακι, αλλα πχ θα τα κουρευε ολα απο κατω, σε ενα ενδεχομενο χτυπημα απο κατω στο πατωμα.

Δες αυτο το σωληνακι αν ειναι σωστα στη θεση του οταν μπει καινουριο. Δες αν χρειαζεται να αλλαχτουν κλιπς, τσεμπερια, σφιχτηρες που θα το διατηρουν με ασφαλεια στη θεση του κι αν απαιτηθει βαλτε κι εξτρα στηριγματα ή και λαστιχακια να το μονωνουν να μην ακουμπαει πουθενα αλλου και με κραδασμους και τριβη το ξανατρυπησουν!

Αλλη μια απαραδεκτη βλαβη!

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές