Ενεργοποίηση Connected drive - Page 2 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Τεχνικά θέματα, Service αυτοκινήτου Τεχνικά θέματα, Service κλπ για τα αυτοκίνητα BMW

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
05-05-16, 00:30   #11
AntonisGR

Περιοχή: Athens

Drives: F20 116d
Δεν το γνωρίζω να σου πω..
Ημερομηνία παραγωγής 2/6/2015 το δικό μου..

Νομίζω όπως λέει ο Νίκος ξεκίνησαν οι αλλαγές από 07/2015 και μάλλον πέτυχες τις τελευταίες εβδομάδες? Εξαρτάται επίσης και από τα εξτρά που έχεις στο αυτοκίνητο, κάποια προσθετουν τις επιλογές αυτές αυτόματα.

Δεν έχω ούτε teleservices..Ότι σου λέω τα έχω διαβάσει από διάφορα φόρουμ καθώς έψαχνα να ενεργοποιήσω κι εγώ το connected drive.

H bmw hellas θα πρέπει να μπορεί να σου πει παραπάνω σε αυτό. Νομίζω έκαναν και ένα event για τους δημοσιογράφους σχετικα με αυτό.
Ο χρήστης AntonisGR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-05-16, 01:33   #12
Z4MC

Drives: F20 118i
Παλαιοτερα ηταν εξτρα το κουτι με την σιμ. Από ένα σημειο και μετα είναι στανταρ. Ευτυχως που το εβαλαν να λεμε.
Ο χρήστης Z4MC είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-05-16, 09:57   #13
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Drives: F20 125i
Θα διαφωνησω με τις ημερομηνιες μιας και ειμαι παραγωγη Απριλιου και το εχω!
05-05-16, 12:45   #14
AntonisGR

Drives: F20 116d
Τι να πω ρε Herc..
Εγω στην αρχή νόμιζα ότι ήταν στανταρ εξοπλισμός σε όλα τα LCI F20. Και στην έκθεση από το λανσάρισμα που το έβλεπα όλα είχαν το SOS.

Έλα όμως που το δικό μου δεν έχει και είναι παραγωγή 06/15.

Μήπως λόγω εξοπλισμού ή κινητήρα μπήκε σφήνα στο δικό σου?
Ο χρήστης AntonisGR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-05-16, 13:09   #15
petralani13

Drives: F20 116d ED
Για του λόγου το αληθές, επισυνάπτω μια φωτογραφία, στην οποία φαίνεται το κουμπί sos. Η ύπαρξη του αυτομάτως σημαίνει και την ύπαρξη combox, αν κατάλαβα σωστά; Οπότε, είναι εφικτή η ενεργοποίηση του connected drive;
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg sos.jpg (34,1 KB, 21 εμφανίσεις)
Ο χρήστης petralani13 είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
05-05-16, 13:22   #16
Z4MC

Σηκωσε την μοκετα στο πορτ μπαγκαζ και διπλα στην μπαταρια βλέπεις ένα κοκκινο κουτι με κοκκινα καλωδια. Αυτό είναι το τηλεφωνο και ο υπολογιστης που εχει την ΣΙΜ, combox το ελεγαν παλαιοτερα αλλα αυτό ηταν άλλη παλια τεχνολογια. Αν εχεις λοιπον κινητο ενσωματομενο (ετσι κανει τηλεφώνημα ΣΟΣ, νομιζω με Βονταφον εχουν συμφωνια) τοτε προσθετεις αν πληρωσεις ολες αυτές τις υπηρεσίες.
05-05-16, 14:22   #17
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Drives: F20 125i
Η πιο σωστη αντιμετοπιση ειναι αυτη που ανεφερα απο την αρχη! Με τον VIN σας ρωτηστε μια αντιπρωσοπια! Οι δοιαφορες μας ειναι πως εγω και ο Z4MC ειμαστε Mpack και πιθανον να ειναι μεσα στο πακετο σε αντιθεση με βασικη εκδοση που ειναι οσο πιο λιτη γινετε!
Δεν ειναι πρωτη φορα που παιζουν ταβλι οι γερμανοι και κανουνε αλχημιες! Εδω μας πανε σε μπροστα κινιση με εξαιρεση τα Μ σε λιγο θα μας κολησουν και κανα VAG κινιτηρα
05-05-16, 15:59   #18
petralani13

Μίλησα με bmw Hellas, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη, καθ?οτι οι τύποι ΔΕΝ πουλάνε και δεν δίνουν πληροφορίες τεχνικού περιεχομένου. Μίλησα με αντιπρόσωπο, δίνοντας VIN number. Οι απαντήσεις δεν ήταν ξεκάθαρες. Μου είπε πως μάλλον τώρα δεν θα μπορεί να γίνεται , πως εξάλλου οι υπηρεσίες του connected είναι περιορισμένες στην Ελλάδα και αυτό που φταίει είναι η γραφειοκρατεία. Και αν όντως οι υπηρεσίες είναι περιορισμένες στην Ελλάδα, γιατί να υπάρχει διαθέσιμος σαν εξοπλισμός σε ενα αυτοκίνητο που παραγγέλνεις και να το πληρώνεις 400€;; Για κάτι που δεν είναι ενεργοποιημένο;; Στο τέλος βέβαια μου ανέφερε πως θεωρεί ότι μελλοντικά θα υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης...

Sent from my iPhone using Tapatalk
05-05-16, 16:27   #19
Z4MC

Δεν το πληρωνεις τπτ, στανταρ είναι. Αν δεν το εβαζαν μετα θα ηταν σχεδόν αδυνατο να μπει. Σε κάθε περιπτωση είναι υποχρεωτικο πια να εχει το κουμπι ΣΟΣ κάθε αμαξι.
05-05-16, 16:59   #20
petralani13

Δεν εννοούσα ότι πληρώνω το σος κουμπί, αλλα τις υπηρεσίες connected drive. Φαντάσου να επιλέξεις τις υπηρεσίες connected drive στον εξοπλισμό του αυτοκινήτου και να μην είναι διαθέσιμες στην Ελλάδα.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές