Εγκατασταση κοτσαδορου σε E87 130i M Perfomance - BMWForum.gr

BMWForum.gr

BMWForum.gr » Αυτοκίνητα BMW » Σειρές & Μοντέλα ΒΜW » Σειρά 1 » Εγκατασταση κοτσαδορου σε E87 130i M Perfomance

Σειρά 1 Συζητήσεις για τη σειρά 1

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
22-06-16, 12:11   #1
tseri

Drives: E87 130i
Εγκατασταση κοτσαδορου σε E87 130i M Perfomance

Καλημερα σ ολους,

Ειμαι ο Παναγιωτης και εχω ενα e87 130i Μ perfomance.

Θ ηθελα να του τοποθετησω κοτσαδορο αλλα θελω να δω αν πρεπει να κοψω η οχι τον προφυλακτηρα μου. Φοραει τον M προφυλακτηρα και θελω να δω αν μπαινει μονο ο γνησιος bmw κοτσαδορος η αν ξερει καποιος να μου συστησει καποιον που ισως δωσει κ καποια αλλη λυση.

Καθε βοηθεια σας θα μου ηταν χρησιμη. Εψαξα πολυ πριν ανεβασω το Thread ελπιζω να μην υπαρχει καπου η απαντηση κ δεν την βρηκα.

Ευχαριστω προκαταβολικα
Ο χρήστης tseri δεν είναι συνδεδεμένος  
22-06-16, 16:38   #2
sv2gww

Το avatar του χρήστη sv2gww

Status:
Περιοχή: Θεσσαλονικιός μεν, κάπου τριγύρω δε...

Drives: Ε39 528i/2
Γειά σου Πάνο.
Πρέπει να κοπεί ο προφυλακτήρας αλλά η BMW δίνει κάλυμμα γι' αυτό το άνοιγμα όταν ο γάντζος δεν είναι στη θέση του. Το κάλυμμα αυτό είναι ή μαύρο, αν το κάτω μέρος του προφυλακτήρα σου είναι κι αυτό μαύρο, ή το βάφει η BMW στο χρώμα του αυτοκινήτου.
Κοτσαδόρο θα σου έλεγα να βάλεις μόνο ότι δίνει η BMW. Όχι τόσο για τα σίδερα αλλά για τα ηλεκτρολογικά του κοτσαδόρου. Κανονικά υπάρχει towing module που συνεργάζεται με τον εγκέφαλο των φώτων. Πχ όταν βάζεις όπισθεν με το τρέιλερ κοτσαρισμένο δεν ανάβουν τα αντίστοιχα φώτα του αυτοκινήτου παρά μόνο στο τρέιλερ, ή να έχεις ρεύμα περί τα 20Α πάλι πίσω. Ακριβό σετ αλλά μια φορά το αγοράζεις.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τέσσερα πράγματα δεν γυρίζουν πίσω:
τα λόγια που λέχθηκαν, ο χρόνος που πέρασε, οι ευκαιρίες που δόθηκαν και οι σφαίρες που άφησαν την κάνη...

Ο χρήστης sv2gww δεν είναι συνδεδεμένος  
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές