Parkarismeno - Page 4 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Γενικά αυτοκινήτου Ότι έχει να κάνει με BMW αυτοκίνητα.

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
28-06-16, 17:00   #31
saxo

Drives: N/A N/A
Όχι δυστυχώς!

Αλλά δεν μπορώ να το βλέπω άλλο έτσι. Μου'παν για καλό και για κακό όμως να κρατήσω τιμολόγια μην τυχόν και βρεθεί!
Ο χρήστης saxo δεν είναι συνδεδεμένος  
28-06-16, 17:48   #32
JEO
MODERATOR

Το avatar του χρήστη JEO

Status: Βatman

Drives: Ε34 520i
Το αυτοκινητο ειναι BMW?

Test-test...
Canelio...?
Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.

Θοδωρης.
Ο χρήστης JEO δεν είναι συνδεδεμένος  
28-06-16, 19:23   #33
saxo

Όχι corsa είναι.
28-06-16, 21:46   #34
Lefteris116

Το avatar του χρήστη Lefteris116

Status:

Drives: E87 116i
Ο φιλος saxo με αμαξι opel corsa μαλλον ηθελε να μοιραστει την στεναχωρια του και την ανησυχια του για το προβλημα του με αλλους ανθρωπους...κατι σαν τους ΑΑ...Ενα χειροκροτημα στον φιλο να του δειξουμε οτι ειμαστε εδω και τον στηριζουμε.
28-06-16, 21:52   #35
mafz4

Το avatar του χρήστη mafz4

Περιοχή: Αγ. Παρασκευη

Drives: E89 Z4 35i
φημες λενε οτι αυτος που του κανε την ζημια αυτοκτονησε απο τυψεις
29-06-16, 11:29   #36
saxo

Χαχαχα κομματάκι δύσκολο! Αυτός τώρα ή σε κάποιο νησί θα'ναι, ή σε καμιά παραλία και θα λέει εε και να με βρουν θα με καλύψει η ασφαλιστική οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Αν δεν έχει επισκευάσει το δικό του αυτοκίνητο ήδη!

Πάντως ποινές με μήνες φυλάκισης ή χρηματικά πρόστιμα,για τέτοιου είδους ατυχήματα εάν βρεθεί ο άλλος από μόνος του δεν υφίστανται ε?

Ή κατασχέσεως διπλώματος για κάποιους μήνες?
29-06-16, 11:59   #37
userM

Περιοχή: Athens

Drives: F20 116i
Η εγκατάλειψη μετά από σύγκρουση / πρόσκρουση - ακόμα και υλικών ζημιών - είναι και ποινικό αδίκημα εκτός από τροχονομική παράβαση.

Κάποια απο αυτά που αναφέρεις ισχύουν.
Θα έπρεπε όμως να έχεις καλέσει τροχαία, ενημερώσει τον ασφαλιστή σου κοκ. Αυτά που ρωτάς όμως επαναλαμβάνω ότι δεν μπορεί να στα απαντήσει κάποιος μεσα απο ενα φόρουμ. Αν θες να κυνηγήσεις καποιον κλπ πρέπει να ξανα μιλήσεις με τον ασφαλιστή σου, και με δικηγόρο ..
Ο χρήστης userM είναι συνδεδεμένος  
29-06-16, 13:27   #38
saxo

Ναι αλλά ακόμη δεν ξέρω ποιος είναι και έχει περάσει ένας μήνας από τότε που έγινε αυτό. Επίσης δεν έχω νομική κάλυψη ώστε να βάλω δικηγόρο. Ακόμη πολλοί μου έχουν πει ότι δεν παίζει να υποστεί περαιτέρω ποινή εκτός της φιλικής δήλωσης, ακόμα και να μιλήσω με δικηγόρο που όπως μου ανέφεραν θα μου πει τα ίδια και αυτός.

Και ακόμη και δικηγόρο να βάλω και να βρεθεί και να τον κυνηγήσω όσο δεν πάει ισχυρίζεται ότι δεν το κατάλαβε, όπως έχει γίνει σε πολλές περιπτώσεις απ'όσο έχω μάθει κάνουν μια δήλωση μόλις βρεθεί και αυτό ήταν όλο.

Και αυτό εφ'όσον είχαν κρατήσει πινακίδες,ήταν σίγουροι για το ποιος το'κανε και πάλι περιορίστηκε το θέμα σε μια δήλωση,και την επόμενη μέρα όχι μετά από έναν μήνα οπότε μάλλον το κούρασα αρκετά το θέμα.

Και τέλος ένας γνωστός που του είπα την ιστορία,μου είπε ότι κάποιος είχε πέσει πάνω στο αυτοκίνητό του παρκαρισμένο,παραλίγο να το βγάλει ολική,ο άλλος έφυγε και ευτυχώς ένας γείτονας είχε δει τις πινακίδες του. Σκεφτείτε ότι το πρωί δεν το είχε βρει καν το αμάξι του εκεί που το'χε παρκάρει γιατί το σήκωσε λογικά γερανός. Όταν έκανε μήνυση η ασφαλιστική του άλλου τον ενημέρωσε,αυτός το παραδέχτηκε και ο γνωστός μου για την ζημιά έβαλε και ένα 150αρι από την τσέπη του,χώρια τις ταλαιπωρίες στα συνεργεία και τα πήγαινε έλα.

Απλώς αναφέρω το κάτι παραπάνω από την αποζημίωση της ζημιάς μήπως και έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κανέναν από δω και αποζημιώθηκε παραπάνω λόγω ηθικής/ψυχικής ικανοποίησης,που απ'όσο μου είπαν δεν υφίσταται σε καμία περίπτωση.
29-06-16, 13:28   #39
userM

Περιοχή: Athens

Drives: F20 116i
Απο τα παραπάνω κρατάμε ότι ενώ γνωρίζεις τα δικαιωματα σου και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εξακολουθείς να ρωτάς και να ψάχνεις γνωρίζοντας τις απαντήσεις...

Επίσης κρατάμε ότι το ΚΟΥΡΑΣΕΣ αρκετα το θεμα
Ο χρήστης userM είναι συνδεδεμένος  
29-06-16, 13:47   #40
saxo

Έχω ρωτήσει πάρα πολλούς γιατί είναι η 1η ζημιά που μου έτυχε λογικά. Τέλος πάντων σας ευχαριστώ και εσάς!
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές