Οδήγηση στο χιόνι - Page 5 - BMWForum.gr

BMWForum.gr

Τεχνικές οδήγησης Για να διδάσκουν οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
15-08-13, 17:55   #41
Herc

Το avatar του χρήστη Herc

Περιοχή: Athens

Drives: F20 125i
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angelm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός ο Don , εγω είχα στο μυαλό μου 2ο σετ ζάντες για τα χιονολάστιχα + ότι μάλλον δεν υπάρχει σετ για τη Μ3 - πράγμα που δεν με πολυενδιαφέρει γιατί δεν το πάω στα χιόνια.

Και εγω δεν θα εκανα αν ειχα το ιδιο αμαξι !! Στα πιο μικρα τιν βγαζεις και με 16 εργοστασιακη για 2ο σετ! Που και παλι για 2ο καποιος θα πρεπει να ασχολειτε ειτε γιατι η περιοχη που μενει χιονιζει τακτικα! Για το Μ σου για καλτσα σε βλεπω οποτε και αμα πας ποτε γιατι η Biathlon κανουν κατι τις παραπανω!!
Ο χρήστης Herc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
15-08-13, 19:37   #42
Don Molina

Το avatar του χρήστη Don Molina

Status:
Περιοχή: Zurich, CH

Drives: F82 M4+S2k
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angelm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός ο Don , εγω είχα στο μυαλό μου 2ο σετ ζάντες για τα χιονολάστιχα + ότι μάλλον δεν υπάρχει σετ για τη Μ3 - πράγμα που δεν με πολυενδιαφέρει γιατί δεν το πάω στα χιόνια.
Για τα δικά σου δεδομένα καλά κάνεις. Αλλά:

2ο σετ ζάντες έχει νόημα για να μην τρέχεις λαστιχά κάθε Οκτώβριο/Απρίλιο, και σε περίπτωση που βγαίνει μικρότερους πλάτους ζάντα, να έχει αυτή για τα χειμερινά.

ΑΛΛΑ:

Αν κυκλοφορούν Aston Martin με 30 πόντους λάστιχο κάθε μέρα στο χιόνι, όλα πάνε παντού. Ένα σετ ζάντες κι επίσκεψη στον λαστιχά σου (οι οποίοι εδώ σε χρεώνουν αλλαγή, αλλά σου κρατάνε δωρεάν τα λάστιχα σε καλές συνθήκες αποθήκευσης σε περίπτωση που δεν έχεις χώρο σπίτι ή δεν θες να κουβαλάς τζάμπα) 2 φορές τον χρόνο, κι είσαι μια χαρά. Ξαναλέω βέβαια ότι αυτά είναι φιλοσοφικά με τον καιρό της Ελλάδας.

Tags
παγος, παγωνια, πάγος, Συμβουλές, συμβουλες, τεχνικες οδηγησης, Oδήγηση στο χιόνι, tips, χιονι, χιόνι

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές